Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA II NIEDZIELĘ ADWENTU 2020r.

 1. Biuro parafialne .w czasie pandemii funkcjonuje zdalnie.

2. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św., oraz dodatkowo w każdy piątek bezpośrednio po Mszy św. wieczornej. Ktoś potrzebuje skorzystać ze spowiedzi św., czy to przed ślubem, czy przed chrztem, czy przed niedzielą, czy mieć więcej czasu na sakrament pokuty i pojednania, ma taką okazję i możliwość.

3. W najbliższy wtorek 8 grudnia obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

4. W związku z pandemią, poświęcenie medalików dla dzieci Pierwszokomunijnych będzie 7 lutego w połączeniu poświęcenia świec.

5. Również spotkanie formacyjne Kandydatów do Bierzmowania odwołujemy w najbliższy piątek. O kolejnych spotkaniach będziemy informować w późniejszym czasie.

6. Trwamy na modlitwie błagalno-pokutnej. W tym tygodniu od wtorku do czwartku o godz. 20.00. Serdecznie zapraszam. Także online. Zwłaszcza w tych dniach chciejmy modlić się za nasza Ojczyznę, której zagraża niebezpieczeństwo utraty suwerenności przez tzw. bliżej nie zdefiniowaną praworządność. Twór wymyślony do walki ideologicznej zachodnich entuzjastów ideologii gender z chrześcijaństwem, tradycją, kościołem i rodziną.

7. Świece adwentowe i poświęcone opłatki na tegoroczny stół wigilijny można nabyć po Mszy św. przy wyjściu z kościoła. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na paczki żywnościowe dla najuboższych rodzin w naszej archidiecezji, paczki świąteczne dla dzieci z rodzin wielodzietnych i zagrożonych patologią, wieczerze wigilijne dla bezdomnych, wspieranie świetlic środowiskowych, dofinansowanie kolonii letnich. Cel szczytny. Chciejmy wesprzeć i pomóc biedniejszym od nas siostrom i braciom. To też jest nasze być wierzącym i praktykującym katolikiem. Za opłatki składamy dobrowolną ofiarę, a minimalna ofiara jednej świeczki to 6zł. Można również nabyć duże świece, które mogą ozdobić wigilijny stół. Cena 16pln. Za zrozumienie, oraz chęć niesienia pomocy składam serdeczne Bóg zapłać.

8. Przyszła niedziela, to druga niedziela miesiąca grudnia. Uprzejmie przypominam, że ofiary składane na tacę przeznaczone są na termoizolację plebani.

9. Bóg zapłać za przygotowanie naszego kościoła na dzisiejszą Mszę św. Paniom Czuczwara Wioletcie i Krawczyk Katarzynie, na przyszłą niedzielę prosimy Panie Szubczyńską Małgorzatę i Osiecką Annę. Uprzejmie przypominam, że w czasie Adwentu, Bożego Narodzenia, Wielkiego Postu i Wielkanocy nie dekorujemy naszyć świątyń. W tym liturgicznym czasie mamy przygotowane tzw. dekoracje okolicznościowe. Te rodziny, które w tym czasie sprzątają tworzą tzw. fundusz dekoracyjny na Boże Narodzenie i Wielkanoc.

10. Pięknie dziękuję naszym chorym za wczorajsze spotkania, dar wspólnej modlitwy i ofiary na potrzeby naszej parafii.

11. Solenizantom i Jubilatom w nadchodzącym tygodniu składamy serdeczne życzenia obfitości łask Bożych, Opieki Matki Bożej, orędownictwa Świętych naszych Patronów, oraz zdrowia, pogody ducha i wszelkiej ludzkiej życzliwości..

12. Bóg zapłać za dar wspólnej modlitwę, intencje Mszy, św., Waszą życzliwość i ofiary na potrzeby naszej parafii składane na tacę i przekazywane na konto parafii, oraz ofiary na nasze Seminarium Duchowne w Szczecinie. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i udanego tygodnia. Szczęść Wam Boże. Wasz ks. Mirosław