Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

 

Prowadzący (np. ojciec rodziny):

W imię Ojca i Syna I Ducha świętego

Wszyscy: Amen.

Prowadzący: Chrystus Zmartwychwstał

Wszyscy: Prawdziwie Zmartwychwstał

Prowadzący: Panie Jezu Chryste, prosimy Cię, daj nam z wiarą przeżywać Twoją obecność między nami podczas świątecznego posiłku, w dzień Twojego zmartwychwstania, abyśmy mogli się radować z udziału w Twoim życiu.

Chlebie żywy, który zstąpiłeś z nieba i w Komunii świętej dajesz życie światu, pobłogosław ten chleb (czyni znak krzyża dłonią nad pieczywem).

Baranku Boży, który obmyłeś świat z grzechów, + pobłogosław to mięso, wędliny i wszelkie pokarmy (czyni znak krzyża dłonią nad pokarmami),które będziemy jedli na pamiątkę Baranka paschalnego, którego Ty spożyłeś z Apostołami na Ostatniej wieczerzy. Pobłogosław naszą sól, aby chroniła nas od zepsucia.

Chryste, życie i Zmartwychwstanie nasze, + pobłogosław te jajka, znak nowego życia. Daj nam wszystkim dojść do wieczystej uczty Twojej, tam, gdzie Ty żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.

(Udzielający błogosławieństwa kropi w milczeniu pokarmy wodą święconą.) Wspólna modlitwa OJCZE NASZ.

 

 

RADOSNEGO ALLELUJA!!!