Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Msze święte

Grzędzice

Niedziele i święta:

830; 1300 (dla dzieci); 1800

Dni powszednie:

wtorek - piątek 1700

 

Żarowo

niedziele i święta - 1100

 

Lubowo

niedziele i święta - 1000

 

Czytaj więcej

Ewangelia na tydzień

Ewangelia (Mt 5, 1-12a) Błogosławieni ubodzy duchem Słowa Ewangelii według świętego Mateusza Jezus, widząc tłumy, wyszedł na górę. A gdy usiadł, przystąpili do Niego Jego uczniowie. Wtedy otworzył swoje usta i nauczał ich tymi słowami: «Błogosław...

Czytaj więcej


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


na XXVII Niedzielę Zwykłą – rok A


08 października 2023

 

1. Trwamy w szczególnym miesiącu modlitwy – różańcowej. Również w październiku w sposób szczególny nadal polecamy intencję powrotu do zdrowia dla Waszego księdza proboszcza.

W kościele parafialnym w Grzędzicach Msze Święte w dni powszednie (od wtorku do piątku) są odprawiane o godzinie 19:30. Różaniec o godzinie 20:00. Natomiast w kościołach filialnych Msza Święta będzie odprawiana o godzinie 18:30 (wtorki - Lubowo, czwartki – Żarowo, JEŻELI ZOSTAŁA ZAMÓWIONA INTENCJA MSZALNA).

Osoby, które zamówiły Msze Święte prosimy o zgłaszanie się przed Mszą do zakrystii celem weryfikacji intencji. Intencje są wywieszone w gablotce, za ewentualne omyłki przepraszamy.

2. Spotkanie dla dzieci i rodziców przygotowujących się do I komunii Świętej odbędzie się 15 października po Mszy Świętej o godzinie 13:00. Kandydaci do bierzmowania również są zaproszeni na spotkanie organizacyjne 15 października po Mszy Świętej o godzinie 18:00. Msze Święte stanowią integralną część spotkania.

3. Biuro Parafialne w środy i piątki od 19:00 do 19:20, również dodatkowo po telefonicznym uzgodnieniu. Za sprawy kancelaryjne odpowiada ks. Paweł Ostrowski (proboszcz z Reptowa, tel. 507 025 850, mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

4. 15 października będziemy przeżywać niedzielę powołaniową, gościć będziemy kleryka
z Szczecińskiego Seminarium, po Mszach Świętych będzie można złożyć ofiarę na utrzymanie seminarium.


5. 22 października Msze Święte będzie odprawiał ks. Łukasz Pawłowski, salezjanin, który pracuje w Koninie i w ostatnich tygodniach towarzyszył ks. Proboszczowi Mirosławowi. Ks. Łukasz wielokrotnie bywał w Grzędzicach na zaproszenie ks. Mirosława i był w Waszej parafii zawsze życzliwie podejmowany, za co serdecznie dziękuje. Przybywając tym razem będzie chciał zaprezentować swoją książkę, którą potraktujmy jako cegiełkę pokrywającą koszty prowadzenia szkoły w Koninie. Za wsparcie tego dzieła już dziś serdecznie w jego imieniu dziękujemy.


6. Bóg zapłać za przygotowanie naszego kościoła do niedzielnej liturgii. Dziękujemy Paniom Paulinie Bury i Oldze Zamiejskiej, na kolejną niedzielę prosimy o zatroszczenie się o wystrój i porządek kościoła rodziców dzieci przystępujących do sakramentu inicjacji chrześcijańskiej. Kolejka sprzątania na kolejne tygodnie znajduje się w gablotce.

7. Bóg zapłać za dar wspólnej modlitwy, intencję Mszy św., Waszą życzliwość i ofiary na potrzeby naszej parafii. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i udanego tygodnia. Szczęść Wam Boże!