Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Msze święte

Grzędzice

Niedziele i święta:

830; 1300 (dla dzieci); 1800

Dni powszednie:

wtorek - piątek 1700

 

Żarowo

niedziele i święta - 1100

 

Lubowo

niedziele i święta - 1000

 

Czytaj więcej


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


na XXVIII Niedzielę Zwykłą – rok A


15 października 2023

 


1. Przeżywamy dzisiaj niedzielę powołaniową, gościmy pośród nas kleryka z Szczecińskiego Seminarium, po Mszach Świętych będzie można złożyć ofiarę na utrzymanie seminarium.

2. Dziś (15.10) spotkanie dla dzieci i rodziców przygotowujących się do I komunii Świętej po Mszy Świętej o godzinie 13:00. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania także dziś po Mszy Świętej o godzinie 18:00. Msze Święte stanowią integralną część spotkania.


3. Trwamy w szczególnym miesiącu modlitwy – różańcowej. Również w październiku w sposób szczególny nadal polecamy intencję powrotu do zdrowia dla Waszego księdza proboszcza.

W kościele parafialnym w Grzędzicach Msze Święte w dni powszednie (od wtorku do piątku) są odprawiane o godzinie 19:30. Różaniec o godzinie 20:00. W tym tygodniu ze względu na brak zamówionych intencji Mszy Świętych w Lubowie i Żarowie nie będzie. Zapraszamy natomiast na różaniec.

4. 22 października Msze Święte będzie odprawiał ks. Łukasz Pawłowski, salezjanin, który pracuje w Koninie i w ostatnich tygodniach towarzyszył ks. Proboszczowi Mirosławowi. Ks. Łukasz wielokrotnie bywał w Grzędzicach na zaproszenie ks. Mirosława i był w Waszej parafii zawsze życzliwie podejmowany, za co serdecznie dziękuje. Przybywając tym razem będzie chciał zaprezentować swoją książkę, którą potraktujmy jako cegiełkę pokrywającą koszty prowadzenia szkoły w Koninie. Za wsparcie tego dzieła już dziś serdecznie w jego imieniu dziękujemy.


5. Zbliżamy się do Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. Zgodnie z tutejszą tradycją 1 listopada Msze Święte w Grzędzicach o godzinie 8:30 (w kościele) i o godzinie 12:00 (na cmentarzu). W Żarowie na cmentarzu o godzinie 10:00. 2 listopada Msze Św. w Lubowie o godzinie 17:00, w Żarowie o godzinie 18:00 i w Grzędzicach o godzinie 19:30.
Przy wyjściu z kościoła są już dostępne karty wypominkowe.


6. Bóg zapłać za przygotowanie naszego kościoła do niedzielnej liturgii. Dziękujemy rodzicom dzieci, które wczoraj przystąpiły do sakramentów świętych, na kolejną niedzielę prosimy Panie Katarzynę Rudzką i Ewelinę Bieńkowską. Kolejka sprzątania na kolejne tygodnie znajduje się w gablotce.

7. Bóg zapłać za dar wspólnej modlitwy, intencję Mszy św., Waszą życzliwość i ofiary na potrzeby naszej parafii. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i udanego tygodnia. Szczęść Wam Boże!