Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Msze święte

Grzędzice

Niedziele i święta:

830; 1300 (dla dzieci); 1800

Dni powszednie:

wtorek - piątek 1700

 

Żarowo

niedziele i święta - 1100

 

Lubowo

niedziele i święta - 1000

 

Czytaj więcej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


na XXIX Niedzielę Zwykłą – rok A


22 października 2023


1. Witamy w naszej wspólnocie ks. Łukasza Pawłowskiego, salezjanin, który pracuje w Koninie i w ostatnich tygodniach towarzyszył ks. Proboszczowi Mirosławowi. Ks. Łukasz również wielokrotnie bywał w Grzędzicach na zaproszenie ks. Mirosława. Przybywając tym razem chce zaprezentować swoją książkę, którą potraktujmy jako cegiełkę pokrywającą koszty prowadzenia szkoły w Koninie. Za wsparcie tego dzieła serdecznie dziękujemy.


2. W ubiegłą niedzielę odbyło się spotkanie dla dzieci i rodziców przygotowujących się do I komunii Świętej. Informujemy, że po przeprowadzonych konsultacjach ustalono następujący podział dotyczący terminu i grup. I Komunia święta – sobota 25 maja 2024 – grupa I – godzina 11:00 (klasa 3b + dzieci z Żarowa), grupa II – godzina 13:00 (klasa 3a).


3. Zbliżamy się do Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. Zgodnie z tutejszą tradycją 1 listopada Msze Święte w Grzędzicach o godzinie 8:30 (w kościele) i o godzinie 12:00 (na cmentarzu). W Żarowie na cmentarzu o godzinie 10:00. 2 listopada Msze w Lubowie o godzinie 17:00, w Żarowie o godzinie 18:00 i w Grzędzicach o godzinie 19:30.
Przy wyjściu z kościoła są już dostępne karty wypominkowe.
Zwracamy się z uprzejmą prośbą do osób zaangażowanych w przygotowanie Mszy Świętych na cmentarzach o pomoc w organizacji tego przedsięwzięcia, za co już teraz składamy serdeczne podziękowanie Bóg zapłać.


4. Trwamy w szczególnym miesiącu modlitwy – różańcowej. Również w październiku w sposób szczególny nadal polecamy intencję powrotu do zdrowia dla Waszego księdza proboszcza.
W kościele parafialnym w Grzędzicach Msze Święte w dni powszednie (od wtorku do piątku) są odprawiane o godzinie 19:30. Różaniec o godzinie 20:00. Natomiast w kościołach filialnych Msza Święta będzie odprawiana o godzinie 18:30 (wtorki - Lubowo, czwartki – Żarowo, JEŻELI ZOSTAŁA ZAMÓWIONA INTENCJA MSZALNA).

Osoby, które zamówiły Msze Święte prosimy o zgłaszanie się przed Mszą do zakrystii celem weryfikacji intencji. Intencje są wywieszone w gablotce, za ewentualne omyłki przepraszamy.

5. Kontakt z księdzem administratorem ks. Pawłem Żurawińskim SDB – tel. 693 518 242.


6. Biuro Parafialne w środy i piątki od 19:00 do 19:20, również dodatkowo po telefonicznym uzgodnieniu. Za sprawy kancelaryjne odpowiada ks. Paweł Ostrowski (proboszcz z Reptowa, tel. 507 025 850, mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

7. Bóg zapłać za przygotowanie naszego kościoła do niedzielnej liturgii. Dziękujemy Paniom Katarzynie Rudzkiej i Ewelinie Bieńkowskiej, na kolejną niedzielę prosimy o zatroszczenie się o wystrój i porządek kościoła Panie Adę Żurawską i Danutę Skałecką.


8. Bóg zapłać za dar wspólnej modlitwy, intencję Mszy św., Waszą życzliwość i ofiary na potrzeby naszej parafii. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i udanego tygodnia. Szczęść Wam Boże!