Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Msze święte

Grzędzice

Niedziele i święta:

830; 1300 (dla dzieci); 1800

Dni powszednie:

wtorek - piątek 1700

 

Żarowo

niedziele i święta - 1100

 

Lubowo

niedziele i święta - 1000

 

Czytaj więcej

 

  • W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

Dzisiejszą Niedzielą Chrztu Pańskiego kończymy okres Bożego Narodzenia. Zgodnie z tradycją, dekoracja świąteczna i śpiew kolęd towarzyszą nam do 2 lutego.

  • Dzisiaj o godzinie 18.00 w kościele parafialnym w Grzędzicach, odprawimy Mszę św. za zmarłych z naszej parafii, z naszych rodzin, bliskich, krewnych i znajomych w minionym 2017 roku.. W związku z tą Mszą św. bardzo proszę dostarczyć do zakrystii kartkę z Imieniem i Nazwiskiem zmarłych Waszych krewnych, znajomych osób z innych parafii, bym mógł je na początku Mszy św. odczytać i polecić Bożemu Miłosierdziu. Serdecznie zapraszam.
  • Msze św. w kościele parafialnym w niedzielę o godz. 08.30, 13.00 dla dzieci i wieczorna o godz. 18.00, a tygodniu, z racji kolędy w piątki o godz. 17.00, /intencje
  • Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św. oraz dodatkowo w każdy piątek bezpośrednio po Mszy św. wieczornej.
  • W sobotę zakończyłem kolędę w Żarowie. Pragnę serdecznie podziękować tym Rodzinom, które nawiedziłem w Żarowie za dar wspólnej modlitwy, rodzinną atmosferę, ofiary na potrzeby kościoła, uregulowanie ofiar na utrzymanie seminarium w Szczecinie i poczęstunek rozmowy.
  • Kolęda, czyli odwiedziny duszpasterskie, to przede wszystkim wspólna modlitwa za nasze rodziny, to prośba o Boże błogosławieństwo u progu Nowego Roku, by polecić nierzadko trudne nasze rodzinne sprawy Bożej Opatrzności! W czasie kolędy, zgodnie z tradycją jaką zastałem w naszej parafii, można zamówić Msze św. z okazji rocznic urodzin, ślubu, imienin, o szczęśliwe rozwiązania, za naszych zmarłych, czy w innych intencjach dziękczynno-błagalnych. Każda rodzina katolicka powinna przynajmniej jedną Mszę św. zamówić w ciągu roku. Jeżeli nie mamy bliskich zmarłych, to zawsze możemy i powinniśmy polecać Bożej opiece naszych najbliższych. To jest też nasze ,,być wierzącym i praktykującym” Bogu dzięki, że wiele rodzin w naszej parafii pamięta i czuwa w wielu intencjach zamawiając nie jedną, ale kilka Mszy św. w ciągu roku. Tak, jak w ubiegłym roku, koperty z nadrukiem na seminarium będę zostawiał w czasie kolędy, a rodzina będzie miała, w miarę swoich możliwości, cały rok na złożenie dobrowolnej ofiary. I na następnej kolędzie za rok ponownie będę zostawiał koperty z nadrukiem. Chciejmy również poruszać sprawy bieżące naszej parafii. (plan)
  • Wiem, że lubicie pomagać ludziom w potrzebie, dlatego zwracam się z prośbą w imieniu rodziny i swoim własnym. W trudnej sytuacji znalazła się Rodzina w Żarowie, czyli w naszej parafii. W przedsionku kościoła wywiesiłem plakat z napisem ,,PROŚBA O POMOC DLA KORNELKI”. Prośba o przekazanie 1% podatku na leczenie i rehabilitację Kornelki.
  • Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą Mszę św. Paniom Sikorskiej Agnieszce i Kijowskiej Alinie, a na przyszłą niedzielę prosimy Panie Bułacińską Ewę i Bułacińską Małgorzatę.
  • Solenizantom i Jubilatom w nadchodzącym tygodniu składamy serdeczne życzenia obfitości łask Bożych, Opieki Matki Bożej, zdrowia, pogody ducha i wszelkiej ludzkiej życzliwości.
  • Bóg zapłać za wspólną modlitwę, intencje Mszy, św., Waszą życzliwość i ofiary na potrzeby naszej parafii. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i obfitego w łaski Boże, świątecznego tygodnia. Szczęść Wam Boże. Wasz ks. Mirosław.