Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Msze święte

Grzędzice

Niedziele i święta:

830; 1300 (dla dzieci); 1800

Dni powszednie:

wtorek - piątek 1700

 

Żarowo

niedziele i święta - 1100

 

Lubowo

niedziele i święta - 1000

 

Czytaj więcej

Ewangelia na tydzień

Ewangelia (Mt 5, 1-12a) Błogosławieni ubodzy duchem Słowa Ewangelii według świętego Mateusza Jezus, widząc tłumy, wyszedł na górę. A gdy usiadł, przystąpili do Niego Jego uczniowie. Wtedy otworzył swoje usta i nauczał ich tymi słowami: «Błogosław...

Czytaj więcej
 • W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

      25.04. św. Marka Ewangelisty

      29.04. św. Katarzyny sieneńskiej

 • Msze św. w niedzielę rano o 08.30, 13.00 dla dzieci i wieczorna o godz. 18.00, a w tygodniu od wtorku  do piątku o godz. 17.00./ intencje
 • W środę nowenna do MBNP, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia, niedzielę Godzinki ku czci NPNMP.
 • Okazja do spowiedzi św. przed KAŻDĄ Mszą św. w dni powszednie pól godziny tj. od 16.30 i w niedzielę, również pół godziny przed Niedzielną Mszą św., oraz, w każdy piątek bezpośrednio po Mszy św. wieczornej.
 • Serdecznie witamy i pozdrawiamy w naszej wspólnocie kleryka Daniela z naszego AWSD. Dziękujemy za posługę słowa i życzymy dobrego pobytu w Grzędzicach. Zgodnie z zarządzeniem ks. Rektora i zgodą ks. Abpa Metropolity, nasz dostojny Gość po Mszach św. będzie zbierać ofiary na nasze seminarium.
 • W przyszłą niedzielę rozpoczniemy miesiąc MAJ.W naszej chrześcijańskiej tradycji jest on poświęcony Matce Bożej. Św. Bernard powiedział: ,,Pomnij o Najświętsza Panno Maryjo, że nigdy nie słyszano, abyś opuściła tego, kto się do Ciebie ucieka, Twej pomocy wzywa, Ciebie o przyczynę prosi”. Nabożeństwa majowe w kościele parafialnym od wtorku do piątku o godz. 17.00 a po nich Msza św., a w niedzielę o godz. 18.00, a po nim Msza św. W Lubowie od poniedziałku do soboty o godz. 19.00, w niedziele po Mszy św.. W Żarowie od poniedziałku do soboty o godz. 19.00, z wyjątkiem czwartku, ponieważ w czwartek o godz. 18.00 będzie Msza św., a po niej nabożeństwo. A w niedzielę po Mszy św. Serdecznie zapraszam wszystkich, zwłaszcza nasze dzieci, koło żywego Różańca, nasze Matki.
 • Dzisiaj po Mszy św. o godz. 13.00 w Grzędzicach spotkanie rodziców dzieci rocznicowych.
 • Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na Paniom Rybickiej Annie i Pokrzywniak Elwirze , a na przyszłą niedzielę prosimy Panie Świątkowską Elżbietę i Kieliszek Marzenę.
 • Ogromne podziękowania podziękowanie kieruję do naszej Szkoły Podstawowej. Pani Dyrektor, oraz Pani Reżyser za piątkowe artystyczne wydarzenie związane z rocznicą chrztu Polski.
 • Solenizantom i Jubilatom w nadchodzącym tygodniu składamy serdeczne życzenia obfitości łask Bożych, opieki Matki Bożej, orędownictwa Świętych naszych Patronów, oraz zdrowia, pogody ducha i wszelkiej ludzkiej życzliwości.
 • Bóg zapłać za dar wspólnej modlitwy, intencję Mszy św.. ofiary na potrzeby naszej parafii, wszelką życzliwość, dobre słowo, troskę o nasze kościoły rodzinom sprzątającym i wspierającym duchowo i materialnie. Wszystkie informacje znajdują się w gablocie w przedsionku kościoła, oraz na naszej stronie internetowej parafiagrzedzice.pl.
 • Wszystkim życzę dobrej niedzieli i udanego tygodnia. Szczęść Wam Boże! Wasz ksiądz Mirosław.