Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Msze święte

Grzędzice

Niedziele i święta:

830; 1300 (dla dzieci); 1800

Dni powszednie:

wtorek - piątek 1700

 

Żarowo

niedziele i święta - 1100

 

Lubowo

niedziele i święta - 1000

 

Czytaj więcej

Ewangelia na tydzień

Ewangelia (Mt 21, 1-11) Wjazd Jezusa do Jerozolimy Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza Gdy się zbliżyli do Jerozolimy i przyszli do Betfage na Górze Oliwnej, wtedy Jezus posłał dwóch uczniów, mówiąc im: «Idźcie do wsi, która jest przed wami...

Czytaj więcej
 • W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

      03.05 NMP Królowej Korony Polski

      04.04. św. Floriana, Patrona Strażaków

      06.05. św. Filipa i Jakuba apostołów

 • Msze św. w niedzielę rano o 08.30, 13.00 dla dzieci i wieczorna o godz. 18.00, a w tygodniu od wtorku  do piątku o godz. 17.00./ intencje
 • W najbliższy wtorek 3 Maja, Polacy oddają uwielbienie Panu Bogu za wstawiennictwem Maryi Królowej Korony Polski, oraz wspominają pierwszą w ówczesnej Europie Konstytucję. Msze św. jak w niedzielę.
 • Okazja do spowiedzi św. przed KAŻDĄ Mszą św. w dni powszednie  i w niedzielę, pół godziny przed Mszą św. oraz, w każdy piątek bezpośrednio po Mszy św. wieczornej. Zawsze można się umówić na duchową rozmowę i sakrament pokuty w dogodnym terminie dla zainteresowanych.
 • W przyszłą niedzielę 08 maja, w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, w naszej wspólnocie przeżywać będziemy Uroczystość przyjęcia I Komunii św. 23 naszych kandydatów, przygotowanych przez Rodziców, Panią Katechetkę po raz pierwszy w pełni będzie uczestniczyć we Mszy św. Wcześniej, w sobotę o godz. 10.30, dzieci przystąpią po raz pierwszy do sakramentu Pokuty i Pojednania. Również rodzice i chętni mogą skorzystać ze spowiedzi św. Otoczmy nasze dzieci modlitwą, aby nigdy nie wygasła w nich gorliwość pragnienia przyjaźni z Panem Bogiem. W związku z tą uroczystością zwracam się z uprzejmą prośbą do naszych wiernych, którzy uczęszczają zwykle na Mszę św. o godz. 13.00, a nie są emocjonalnie związani z kandydatami, aby w przyszłą niedzielę skorzystać ze Mszy św. o 08.30, lub wieczornej o 18.00. 23  dzieci należy pomnożyć przez rodziców, chrzestnych, dziadków, rodzeństwo i gości. Zgromadzi się spora grupa ludzi.  Bóg zapłać za wyrozumiałość.
 • Rozpoczęliśmy miesiąc MAJ.W naszej chrześcijańskiej tradycji jest on poświęcony Matce Bożej. Św. Bernard powiedział: ,,Pomnij o Najświętsza Panno Maryjo, że nigdy nie słyszano, abyś opuściła tego, kto się do Ciebie ucieka, Twej pomocy wzywa, Ciebie o przyczynę prosi”. Nabożeństwa majowe w kościele parafialnym od wtorku do piątku o godz. 17.00 a po nich Msza św., a niedzielę o godz. 18.00, a po nim Msza św. W Lubowie od poniedziałku do soboty o godz. 19.00. W Żarowie od poniedziałku do soboty o godz. 19.00, z wyjątkiem czwartku, ponieważ w czwartek o godz. 18.00 będzie Msza św., a po niej nabożeństwo. Serdecznie zapraszam wszystkich, zwłaszcza nasze dzieci, koło żywego Różańca, nasze Matki.
 • W najbliższy piątek, to pierwszy piątek miesiąca maja. Spowiedź pierwszo piątkowa od 16.30, w sobotę od 09.00 odwiedzę naszych chorych z posługą, zmiana tajemnic Żywego Różańca 0 11.30. Msza św. o 12.00, a po niej comiesięczna zbiórka naszych ministrantów.
 • W przyszłą niedzielę Strażacy w Żarowie obchodzić będą 70 rocznicę swojej służby. Z tej okazji w Żarowie o godz. 11.00 odprawimy Mszę św. dziękczynną. Serdecznie zapraszam strażaków z Grzędzic do wspólnej modlitwy
 • Tegorocznych Maturzystów otaczamy naszą modlitwą i życzymy Bożej mądrości, oraz dojrzałości w podejmowaniu życiowych decyzji.
 • Do stanu małżeńskiego przygotowują się Trześniewski Marcin kawaler, zam. w Grzędzicach i Zamkowska Kinga Natalia, panna, zam. w Grzędzicach, oraz, Dawidowicz Łukasz Przemysław kawaler, zam. w Żarowie i Piątkowska Karolina Monika, panna, zam. w Żarowie. Wszelkie przeszkody kanoniczne należy zgłosić w kancelarii parafialnej.
 • Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na Paniom Świątkowskiej Elżbiecie i Kieliszek Marzenie , a na przyszłą niedzielę prosimy Rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
 • Ogromne podziękowania Paniom z Koła żywego Różańca: Celińskiej Zofii, Stawickiej Czesławie Krawczyk Krystynie, Lubczyk Jolancie i dowodzącej, Pani Elżbiecie Pokrzywniak za bezinteresowną troskę o nasz plac kościelny. Wiele godzin pracy przy sadzeniu begonii, pięknym ich rozmieszczeniu, bukszpanów i ich formowaniu, pielęgnacja róż. Cieszymy się, że nasz plac kościelny jest zadbany. Trawa regularnie skoszona. Dlatego proszę rodziny, mające swój dyżur sprzątania, aby również zwracały uwagę na ten plac. Czasami po silniejszym wietrze leżą połamane gałęzie, czy inne zanieczyszczenia, które szpecą plac. Czasami wyrośnie niepotrzebna trawa pomiędzy polbrukiem. Trzeba zareagować. Dziękuję za zrozumienie.
 • Przyszła niedziela to druga niedziela miesiąca maja. Uprzejmie przypominam, że ofiary zbierane na tacę w Grzędzicach przeznaczone są na spłacenie kolejnej raty za nasze piszczałkowe organy. Bóg zapłać za zrozumienie i chęć współfinansowania naszej liturgicznej inicjatywy.
 • Solenizantom i Jubilatom w nadchodzącym tygodniu składamy serdeczne życzenia obfitości łask Bożych, opieki Matki Bożej, orędownictwa Świętych naszych Patronów, oraz zdrowia, pogody ducha i wszelkiej ludzkiej życzliwości.
 • Bóg zapłać za dar wspólnej modlitwy, intencję Mszy św. ofiary na potrzeby naszej parafii,  wszelką życzliwość. Życzymy dobrej niedzieli i udanego tygodnia. Szczęść Wam Boże.