Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Msze święte

Grzędzice

Niedziele i święta:

830; 1300 (dla dzieci); 1800

Dni powszednie:

wtorek - piątek 1700

 

Żarowo

niedziele i święta - 1100

 

Lubowo

niedziele i święta - 1000

 

Czytaj więcej

Ewangelia na tydzień

Ewangelia (Mt 5, 1-12a) Błogosławieni ubodzy duchem Słowa Ewangelii według świętego Mateusza Jezus, widząc tłumy, wyszedł na górę. A gdy usiadł, przystąpili do Niego Jego uczniowie. Wtedy otworzył swoje usta i nauczał ich tymi słowami: «Błogosław...

Czytaj więcej
 • Dzisiaj ostatnie Gorzkie Żale o godz. 17.00. Serdecznie zapraszam.
 • Dzisiejszą Niedzielą Palmową rozpoczynamy WIELKI TYDZIEŃ zbawczych wydarzeń w dziejach ludzkości! Święte TRIDUUM PASCHALNE, czyli Wielki Czwartek, Wielki Piątek, oraz Wigilia Paschalna, to koronacja naszej wiary! Dlatego kościół zaprasza nas wszystkich do uroczystej celebracji Zbawczej misji Syna Bożego Jezusa Chrystusa. I tak w Wielki Czwartek – Msza św. Wieczerzy Pańskiej – pamiątka ustanowienia sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. W ten wielkoczwartkowy wieczór naszym Wieczernikiem będzie kościół parafialny w Grzędzicach. Liturgię rozpoczniemy o godz. 19.00.
 • Modlić się będziemy  za kapłanów pochodzących z naszej parafii, za braci zakonnych, za pierwszego księdza proboszcza Kazimierza, pamiętać będziemy o zmarłych kapłanach posługujących w naszej wspólnocie. Naszą modlitwą otoczymy dzieci pierwszokomunijne, którym poświećmy książeczki do nabożeństwa, oraz dzieci z klasy II, którym wręczymy okolicznościowe indeksy uprawniające do rocznego przygotowanie się do przyjęcia sakramentu Pokuty i Eucharystii. Modlić się będziemy za naszych ministrantów i lektorów. Cieszymy się, że w czasie tej Mszy św. wyświęcimy nowych ministrantów. Dla wszystkich katolików są to najważniejsze święta w całym roku liturgicznym! Zamanifestujmy naszą żywą wiarę! Niech ten wielkoczwartkowy wieczór połączy nasze Lubowo, Żarowo i Grzędzice w jeden, święty, powszechny i apostolski kościół!
 • W Wielki Piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 10.00 w Grzędzicach. W Wielki Piątek wspominamy i przeżywamy Mękę i Śmierć Pana naszego Jezusa Chrystusa na Krzyżu dla naszego zbawienia. To dzień szczególnej zadumy, modlitwy, wyrzeczeń, nawróceń. To dzień wielkiego miłosierdzia. Liturgia Wielkiego Piątku w kościele parafialnym w Grzędzicach też o godz. 19.00. W czasie liturgii: opis Męki Pańskiej wg św. Jana, uroczysta Modlitwa Powszechna, adoracja Krzyża, Komunia św. oraz przeniesienie Najśw. Sakramentu do Grobu. Obrzędy liturgiczne Wielkiego Piątku w Lubowie o 17.00, w Żarowie o godz. 18.00. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły!
 • W Wielką Sobotę w godzinach porannych poświęcenie pokarmów na wielkanocny stół. W Grzędzicach o godz. 10.00 i 12.00, w Lubowie o 10.30, w Żarowie o godz. 11.00. O godz. 13.00 poświecę pokarmy w Żarowie, które jest przedłużeniem ul. Reymonta. Adoracja Chrystusa ukrzyżowanego i złożonego w Grobie w Grzędzicach od 09.00 do Wigilii Paschalnej, którą też rozpoczniemy o godz. 19.00 na placu kościelnym, gdzie poświęcimy ogień, Paschał, następnie w kościele rozpoczniemy czuwanie wielkanocne. Wyśpiewamy Orędzie Wielkanocne EXULTET, zagłębimy się w Liturgię Słowa Bożego, odnowimy przyrzeczenia chrzcielne. Zakończymy naszą modlitwę liturgią eucharystyczną. Obrzędy liturgiczne Wielkiej Soboty w Lubowie również o 17.00, w Żarowie o godz. 18.00. Zabierzmy w Wielką Sobotę do kościoła świece.
 • Okazja do spowiedzi św. wielkanocnej przed Mszą św. Wielka  Środę po Mszy św. do godz. 20.00, w Wielki Czwartek od 18.00 do rozpoczęcia Mszy św. Wieczerzy Pańskiej oraz w Wielki Piątek w Grzędzicach od 14.00 do 16.00, czyli w Godzinie Miłosierdzia, oraz po wieczornej liturgii  do 22.00. W miarę możliwości, dla tych, co pracują do samego końca również przed święceniem i po  święceniu pokarmów w Wielka Sobotę. Przypominam przykazanie kościelne: ,,Przynajmniej raz w roku spowiadać się, a w czasie wielkanocnym Komunię św. .przyjmować. Korzystajmy z tego źródła łaski i miłosierdzia w Roku Miłosierdzia. Przeżywajmy Wielkanoc pojednani z Bogiem!
 • Przy chrzcielnicy został wystawiony nowy kielich do Mszy św. i puszka na Komunię św. Jest to nasze votum wdzięczności za dar chrztu Polski, którego Jubileusz 1050lecia obchodzimy w tym roku. Ze źródeł historycznych wynika, że książę Mieszko I chrzest św. wraz ze swoim dworem przyjął w Wielką Sobotę. Naszą wdzięczność za dar naszego chrztu św., który otwiera nam bramy nieba, będziemy mogli ujawnić w Niedzielę Miłosierdzia, składając ofiary na tace na to nasze parafialne votum dziękczynienia.
 • Chorych naszej parafii odwiedzę z posługą wielkanocną w Wielki Piątek od 10.00.
 • Zgodnie z zarządzeniem Episkopatu Polski, ofiary zbierane w kościołach w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę z racji święcenia pokarmów i wieczornej liturgii przeznaczone są na utrzymanie Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie i kościołów w Ziemi Świętej. Chciejmy wesprzeć te święte miejsca naszej religii i wiary!
 • A za tydzień NIEDZIELA WIELKANOCNA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO. Msza św. rezurekcyjna z procesją w Grzędzicach tradycyjnie o 06.00, w Żarowie o 8.30, w Lubowie Msza św. o 10.00. Msza św. z chrztami  w Grzędzicach o godz. 13.00 i wieczorna o godz. 18.00. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. jak w każdą niedzielę. Modlitwą i ofiarami tradycyjnie wspieramy Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego oraz KUL.
 • Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą liturgię Świąder Agnieszce i Chłap Małgorzacie, a na  święta prosimy Panie Targosińską Dorotę, Kutrowską Katarzynę, Bajerowicz Joannę  .
 • Bóg zapłać za ofiary, jakie złożyliście w ubiegłą, drugą niedzielę marca na nasze piszczałkowe organy.
 • Zbiórka naszych ministrantów w Wielki Czwartek o godz. 12.00.
 • Do stanu małżeńskiego przygotowują się Sus Łukasz kaw. St-d, Joanna Kuzio panna, Grzędzice. Wszelkie przeszkody kanoniczne należy zgłosić w biurze parafialnym, które w tym tygodniu czynne będzie w Wielki Czwartek od 15.00 do 16.30.
 • Solenizantom  i Jubilatom w nadchodzącym tygodniu składamy serdeczne życzenia obfitości łask Bożych,
 • Bóg zapłać za dar wspólnej modlitwy, intencję Mszy św., Waszą życzliwość i ofiary na potrzeby naszej parafii. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i obfitego w łaski Boże WIELKIEGO TYGODNIA. Szczęść Wam Boże. Wasz ks. Mirosław.