Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Msze święte

Grzędzice

Niedziele i święta:

830; 1300 (dla dzieci); 1800

Dni powszednie:

wtorek - piątek 1700

 

Żarowo

niedziele i święta - 1100

 

Lubowo

niedziele i święta - 1000

 

Czytaj więcej

Ewangelia na tydzień

Ewangelia (Mt 5, 1-12a) Błogosławieni ubodzy duchem Słowa Ewangelii według świętego Mateusza Jezus, widząc tłumy, wyszedł na górę. A gdy usiadł, przystąpili do Niego Jego uczniowie. Wtedy otworzył swoje usta i nauczał ich tymi słowami: «Błogosław...

Czytaj więcej
Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/parafiagrzedzice/domains/parafiagrzedzice.pl/public_html/templates/kosciol_v12b/functions.php on line 188
 • W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

      16.05. – NMP Matki Kościoła

      19.05.- Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana

      W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

 • Msze św. w niedzielę w kościele parafialnym w Grzędzicach rano o 08.30, 13.00 dla dzieci i wieczorna o godz. 18.00, a w tym tygodniu   od wtorku  do piątku o godz. 17.00 , / intencje
 • Biuro Parafialne czynne jest w piątek od 15.00 do 16.30, ale ważne i pilne sprawy uzgadniamy przez telefon.
 • Dzisiejszą Uroczystością Zesłania Ducha św. kończymy okres Wielkanocy. Czy skorzystałem ze źródła miłosierdzia i w czasie wielkanocnym Komunię świętą przyjąłem? Od jutra do uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata jest tzw. ,,czas w ciągu roku”.
 • Pragnę serdecznie podziękować Rodzicom Dzieci Komunijnych za dar ołtarza. Dzięki niemu zakupiliśmy kapę do nabożeństw liturgicznych.
 • W przyszłą niedzielę 22.05 o godz. 13.00, dzieci naszej Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Pawła II, oraz Gimnazjum nr 4 w Stargardzie przedstawią okolicznościowy spektakl z okazji Dnia Matki, które w tym roku przypada w Boże Ciało. Serdecznie zapraszamy nasze Mamy na wspólną modlitwę.
 • Zbliżamy się do Uroczystości Bożego Ciała!! Tak jak na Boże Narodzenie i Wielkanoc mamy przygotowane dekoracje w kościele, tak ta Uroczystość wymaga czterech ołtarzy.  Lubimy to święto, kiedy wspólnie razem idziemy w procesji, nasze dzieci sypią kwiatki, ministranci i strażacy pełnią swoją posługę…Ks. proboszcz razem z ministrantami przygotowuje Stajenkę i Grób Pański, a Boże Ciało  ....,,Zagrody nasze widzieć przychodzi i jak się Jego dzieciom powodzi”! Boże Ciało to nasze publiczne wyznanie wiary.  Chcemy, by nam Pan błogosławił, udzielał łask, strzegł, chronił. Raz w roku jest ta uroczystość, kiedy my możemy coś dać Chrystusowi. Montaż ołtarzy  powinien być  przeżyciem, integracją, radością, oraz wyznaniem wiary. To przywilej katolika, a nie smutny i męczący obowiązek! Dwa lata temu wprowadziliśmy nowa tradycję., aby wszyscy Katolicy w w Grzędzicach mieli możliwość montażu ołtarza dla Pana Jezusa raz na cztery lata. Ołtarze będą montować mieszkańcy wszystkich ulic w porządku kolędowym. Trasa będzie przebiegać  wokół stawu przy ul. Jeziornej. Mniej więcej do jednego ołtarza przewidzianych jest około 20 rodzin. Znacie swoich sąsiadów, jest teraz dobry czas, aby umówić się co do organizacji tej Uroczystości! W tym roku pierwszy ołtarz przy hydrancie naprzeciw posesji nr 7  przygotują katolicy z ulic: Letnia, Jasna, Wiosenna, Pogodna, Jesienna, Słoneczna, Źródlana ; drugi ołtarz na tzw. wysepce, gdzie zakręca autobus, przygotują wierni z ulic Spacerowa, Miodowa, Diamentowa, Wąska,  Przedwiośnie i Szmaragdowa, trzeci ołtarz przy starej remizie naprzeciw posesji nr 59, przygotują katolicy z ulic Klonowa, Rubinowa, Kasztanowa, Polna, Jaśminowa, a czwarty ołtarz przy Krzyżu przygotują wierni z ulic: ,,bez nazwy, Chabrowa, Wrzosowa, Anny Jagiellonki, Łąkowa i Jabłonkowa. Wierzę, że ołtarze przez Was przygotowane, podobnie, jak w ubiegłym roku, będą godnym miejscem, aby uwielbić i uczcić Chrystusa w Eucharystii. Plan procesji i lokalizacji ołtarzy wywieszony jest w gablocie w przedsionku kościoła.
 • Nabożeństwa majowe od wtorku do piątku o godz. 17.00, a po nich Msza św. W niedzielę o 18.00, a po nim Msza św.
 • Do stanu małżeńskiego przygotowują się Kijowski Karol, kawaler zamieszkały w Kłębach parafia Warnice i Szyndlarewicz Katarzyna, panna zamieszkała w Lubowie; Fiszer Bartosz, kawaler zam. w Wójcinie, parafia Warnice i Mazurek Katarzyna, panna, zam., w Żarowie, oraz Kurpisz Maciej Łukasz, kawaler zam. w Szczecinie i Kozłowska Patrycja, panna zam. w Lubowie. Wszelkie przeszkody kanoniczne należy zgłosić w kancelarii parafialnej.
 • Bóg zapłać za posprzątanie palcu kościelnego i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Mszę św. Rodzicom Dzieci Rocznicowych, na przyszłą niedzielę prosimy Panie Leszczyńską Sylwię i Jaroszek Barbarę.
 • Bóg zapłać za ofiary, jakie złożyliście w ubiegłą drugą niedzielę maja na nasze organy piszczałkowe.
 • Solenizantom i Jubilatom w nadchodzącym tygodniu składamy serdeczne życzenia obfitości łask Bożych, opieki Matki Bożej, orędownictwa Świętych naszych Patronów, oraz zdrowia, pogody ducha i wszelkiej ludzkiej życzliwości.
 • Bóg zapłać za dar wspólnej modlitwy, intencję Mszy św., Waszą życzliwość i ofiary na potrzeby naszej parafii. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i udanego tygodnia. Szczęść Wam Boże! Wasz ks.Mirosław.