Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.
Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/parafiagrzedzice/domains/parafiagrzedzice.pl/public_html/templates/kosciol_v12b/functions.php on line 188
 • W kalendarzu liturgicznym wspominamy:
 • Msze św. w niedzielę w kościele parafialnym w Grzędzicach rano o 08.30, 13.00 dla dzieci i wieczorna o godz. 18.00, a w tym tygodniu   od wtorku  do piątku o godz. 17.00 , / intencje / .
 • Biuro Parafialne czynne jest w piątek od 15.00 do 16.30, ale ważne i pilne sprawy uzgadniamy przez telefon.
 • Okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św. W tym tygodniu dodatkowy dyżur w konfesjonale w środę przed Bożym Ciałem od 19.00 do 20.00. Korzystajmy z tego źródła miłosierdzia w Roku Jubileuszowym!
 • Dzisiaj w Grzędzicach o godz. 13.00 dzieci naszej Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Pawła w Grzędzicach, oraz młodzież z Gimnazjum nr 4 w Stargardzie zapraszają wszystkie Mamy na okolicznościowe przedstawienie z okazji Dnia Matki, który w tym roku zbiega się z uroczystością Bożego Ciała. Pamiętajmy w modlitwach o naszych Matkach, zmarłym o łaskę nieba, żyjącym o łaskę zdrowia duszy i ciała.
 • W najbliższy czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Bożego Ciała!! .,,Zagrody nasze widzieć przychodzi i jak się Jego dzieciom powodzi”! Boże Ciało to nasze publiczne wyznanie wiary.  Chcemy, by nam Pan błogosławił, udzielał łask, strzegł, chronił.  Montaż ołtarzy  powinien być wspaniałym przeżyciem, integracją, radością no i wyznaniem wiary. To przywilej katolika, a nie smutny i męczący obowiązek! ! Dwa lata temu wprowadziliśmy nowa tradycję., aby wszyscy Katolicy w Grzędzicach mieli możliwość montażu ołtarza dla Pana Jezusa raz na cztery lata. Ołtarze będą montować mieszkańcy wszystkich ulic w porządku kolędowym. Taki dyżur wypadnie raz na cztery lata. Trasa będzie przebiegać  wokół stawu przy ul. Jeziornej. Mniej więcej do jednego ołtarza przewidzianych jest około 20 rodzin. Znacie swoich sąsiadów, jest teraz dobry czas, aby umówić się co do organizacji tej Uroczystości ! W tym roku pierwszy ołtarz przy hydrancie naprzeciw posesji nr 7  przygotują katolicy z ulic: Letnia, Jasna, Wiosenna, Pogodna, Jesienna, Słoneczna, Źródlana ; drugi ołtarz na tzw. wysepce, gdzie zakręca autobus, przygotują wierni z ulic Spacerowa, Miodowa, Diamentowa, Wąska,  Przedwiośnie i Szmaragdowa: , trzeci ołtarz przy starej remizie naprzeciw posesji nr 59, przygotują katolicy z ulic Rubinowa, Kasztanowa, Klonowa, Polna, Jaśminowa, a czwarty ołtarz przy Krzyżu przygotują wierni z ulic: ,,bez nazwy, Chabrowa, Wrzosowa, Anny Jagiellonki, Łąkowa i Jabłonkowa. Wierzę, że ołtarze przez Was przygotowane, podobnie, jak w ubiegłym roku, będą godnym miejscem, aby uwielbić i uczcić Chrystusa w Eucharystii. Plan procesji i lokalizacji ołtarzy wywieszony jest w gablocie w przedsionku kościoła, oraz na stronie internetowej
 • Msze św. w Uroczystość Bożego Ciała: Grzędzice rano o 08.30 i o 13.00 z procesją, w Lubowie o 10.00, w Żarowie o 11.30.
 • Oktawa Bożego Ciała od piątku z procesją eucharystyczną wokół kościoła. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 13.00. Zapraszam dziewczynki do sypania kwiatów Panu Jezusowi. Próba sypania kwiatków w środę po Mszy św. o godz. 18.00.
 • Do stanu małżeńskiego przygotowują się Fiszer Bartosz, kawaler zam. w Wójcinie, parafia Warnice i Mazurek Katarzyna, panna, zam., w Żarowie, oraz Kurpisz Maciej Łukasz, kawaler zam. w Szczecinie i Kozłowska Patrycja, panna zam. w Lubowie. Wszelkie przeszkody kanoniczne należy zgłosić w kancelarii parafialnej.
 • Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą Mszę św. Paniom Barbarze Jaroszek i Sylwii Leszczyńskiej, a na przyszłą niedzielę prosimy Panie Czernicką Bożenę i Ząbek Elżbietę
 • Solenizantom i Jubilatom w nadchodzącym tygodniu składamy serdeczne życzenia obfitości łask Bożych, opieki Matki Bożej, oraz zdrowia, pogody ducha i wszelkiej ludzkiej życzliwości.
 • Bóg zapłać za dar wspólnej modlitwy, intencję Mszy św., Waszą życzliwość i ofiary na potrzeby naszej parafii. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i udanego tygodnia. Szczęść Wam Boże! Wasz ks.Mirosław.