Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Msze święte

Grzędzice

Niedziele i święta:

830; 1300 (dla dzieci); 1800

Dni powszednie:

wtorek - piątek 1700

 

Żarowo

niedziele i święta - 1100

 

Lubowo

niedziele i święta - 1000

 

Czytaj więcej

Ewangelia na tydzień

Ewangelia (Mt 13, 1-23) Przypowieść o siewcy Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza Owego dnia Jezus wyszedł z domu i usiadł nad jeziorem. Wnet zebrały się koło Niego tłumy tak wielkie, że wszedł do łodzi i usiadł, a cały lud stał na brzegu. I m...

Czytaj więcej

 

 • Msze św. w kościele parafialnym w Grzędzicach w niedzielę rano o godz. 08.30, 13.00 dla dzieci i wieczorna o godz. 18.00. Rano w niedziele o 08.10 śpiewamy Godzinki ku czci Niep. Poczęcia NMP, a w tygodniu od wtorku do piątku o godz. 17.00. W środę nowenna do MBNP. /intencje
 • Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św., oraz dodatkowo w każdy piątek bezpośrednio po Mszy św. wieczornej. Ktoś potrzebuje skorzystać ze spowiedzi św., czy to przed ślubem, czy przed chrztem, czy przed niedzielą, czy mieć więcej czasu na sakrament pokuty i pojednania, ma taką okazję i możliwość.
 • Dzisiejszą niedzielą kończymy Rok Liturgiczny. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy kolejny w naszym życiu ADWENT, czas wyciszenia, modlitwy i radosnego oczekiwania przyjścia Pana w Betlejem. Do świąt Bożego Narodzenia przygotujemy się min. przez udział w RORATACH.
 • Już od dzisiejszej niedzieli można nabyć poświęcone opłatki na tegoroczne wieczerze wigilijne. Tak jak na Wielkanoc święcimy pokarmy i dzielimy się święconką, tak na Boże Narodzenie święcimy opłatki, aby poświęconym białym znakiem miłości i pokoju, dzielić się życzliwością wśród swoich najbliższych.
 • W Adwencie, w naszych kościołach możemy nabyć świece adwentowe. Dochód ze sprzedaży Caritas przeznacza na paczki żywnościowe dla najuboższych rodzin, wieczerze wigilijne dla bezdomnych, wspieranie świetlic środowiskowych, dofinansowanie kolonii i półkolonii letnich dla dzieci z ubogich rodzin. Za zrozumienie i chęć dzielenia się z uboższymi – Bóg zapłać
 • Uprzejmie informuję, że w czasie Adwentu, Bożego Narodzenia do 02.02, oraz w Wielkim Poście, nie dekorujemy naszych kościołów kwiatami. W tym czasie są tzw. Dekoracje okolicznościowe. Dbamy jedynie o czystość naszej świątyni, czyli sprzątamy. Ale, żeby było uczciwie wobec tych rodzin, które w ciągu roku z racji dyżuru sprzątania organizują piękne bukiety, to zamiast kwiatów, w tych wymienionych okresach liturgicznych tworzymy tzw. fundusz na dekoracje z okazji Bożego Narodzenia, czyli montaż szopki, Wielkanocy, czyli tzw. Ciemnica i Grób Pański, oraz wiosenne kwiaty na plac kościelny przy pomnikach. Te ofiary składamy Pani Danucie Martynowskiej, której dziękuję za koordynacje dyżurów sprzątania.
 • Biuro Parafialne czynne jest w piątek od 15.00 do 16.30, ale ważne, pilne sprawy uzgadniamy przez telefon.
 • Przyszła niedziela, to pierwsza niedziela miesiąca grudnia. W tym dniu jest możliwość spotkania po Mszach św. z Radą Parafialną i uregulować comiesięczne ofiary.
 • Ostatni tydzień modlitw za naszych zmarłych poleconych w tegorocznych wypominkach w Grzędzicach od wtorku do piątku, w Lubowie w środę o godz. 18.00. w Żarowie w czwartek o godz. 18.00.
 • Bóg zapłać za przygotowanie naszego kościoła na dzisiejszą liturgię, Paniom Bartoń Helenie i Famulskiej Jolancie, a na przyszłą niedzielę prosimy Panie Grabowska Marzenę i Przysiwek Katarzynę.
 • Pięknie dziękujemy Paniom Grabowskiej Justynie, Marzec Gabrieli, Jankiewicz Marcie, oraz Dulębie Halinie za świąteczne wysprzątanie kościoła. Przez wiele godzin w dniu wczorajszym odkurzały nasz kościół z kurzu i innych nieczystości. Również naszym ministrantom i uczniom klas VI i VII dziękujemy za wczorajsze grabienie liści!
 • Solenizantom i Jubilatom w nadchodzącym tygodniu składamy serdeczne życzenia obfitości łask Bożych, oraz zdrowia, pogody ducha i wszelkiej ludzkiej życzliwości.
 • Bóg zapłać za dar wspólnej modlitwy, intencję Mszy św., Waszą życzliwość i ofiary na potrzeby naszej parafii, oraz na nasze AWSD w Szczecinie. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i udanego tygodnia. Szczęść Wam Boże!