Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Msze święte

Grzędzice

Niedziele i święta:

830; 1300 (dla dzieci); 1800

Dni powszednie:

wtorek - piątek 1700

 

Żarowo

niedziele i święta - 1100

 

Lubowo

niedziele i święta - 1000

 

Czytaj więcej

Ewangelia na tydzień

Ewangelia (J 7, 37-39) Strumienie wody żywej Słowa Ewangelii według Świętego Jana W ostatnim, najbardziej uroczystym dniu Święta Namiotów Jezus wstał i zawołał donośnym głosem: ...

Czytaj więcej

 

 • Dzisiejszą I Niedzielą ADWENTU, rozpoczynamy kolejny w naszym życiu Nowy Rok Liturgiczny, w który wspominamy i rozważamy zbawcze wydarzenia w oparciu o Pismo św. życia Jezusa Chrystusa. ADWENT, to czas wyciszenia, modlitwy i radosnego oczekiwania, pamiątki pierwszego przyjścia Chrystusa Pana w Betlejem.
 • Do Bożego Narodzenia będziemy przygotowywać się przez nasze RORATY. Serdecznie zapraszam dzieci z lampionami, młodzież i dorosłych od wtorku do piątku w miarę możliwości, na 17.00. Dzieci zachęcam do czynienia dobrych uczynków, które opisane na serduszkach przyniosą do kościoła i położą w koszyczku. Serduszka będziemy losować i do wylosowanych dzieci powędruje figura Matki Bożej, aby w dany wieczór cała rodzina pomodliła się o Boże błogosławieństwo. Dzieci otrzymają również swoją okolicznościową dekorację do domu.
 • W Adwencie, we wszystkich kościołach można nabyć świece adwentowe. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na paczki żywnościowe dla najuboższych rodzin w naszej archidiecezji, paczki świąteczne dla dzieci z rodzin wielodzietnych i zagrożonych patologią, wieczerze wigilijne dla bezdomnych, wspieranie świetlic środowiskowych, dofinansowanie kolonii letnich. Cel szczytny. Chciejmy wesprzeć i pomóc biedniejszym od nas siostrom i braciom. To też jest nasze być wierzącym i praktykującym katolikiem. Minimalna ofiara jednej świeczki to 5 pln. Za zrozumienie, oraz chęć niesienia pomocy składam serdeczne Bóg zapłać. Świece adwentowe i poświęcone opłatki na tegoroczny stół wigilijny można nabyć po Mszy św. przy wyjściu z kościoła.
 • Najbliższy piątek, to pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź św. od 16.30, oraz bezpośrednio po Mszy św. wieczornej. A zawsze z tego sakramentu można korzystać przed każdą Mszą św.
 • W przyszłą niedziele podczas Mszy św. o godz. 13.00 poświęcenie medalików dzieciom pierwszokomunijnym. Po Mszy św., krótkie spotkanie z Rodzicami.
 • Również w przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszej wspólnocie przedstawiciela APOSTOLSTWA CHORYCH
 • Przyszła niedziela, to druga niedziela miesiąca grudnia. Uprzejmie przypominam, że ofiary zbierana w naszych kościołach, przeznaczone są na spłacanie kosztów termoizolacji plebani. Za zrozumienie i chęć pomocy serdecznie dziękuję.
 • W najbliższą I sobotę miesiąca odwiedzę naszych chorych z posługą, o 11.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca, o 12.00 Msza św., a po niej comiesięczna zbiórka naszych ministrantów.
 • Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą liturgię Paniom Grabowskiej Marzenie i Przysiwek Katarzynie, a na przyszłą niedzielę prosimy Panie Dąbrowską Iwonę i Buczek Katarzynę. Uprzejmie przypominam, że w Adwencie, Bożego Narodzenia, Wielkiego Postu i Wielkanocy nie dekorujemy naszych kościołów kwiatami. W tym liturgicznym czasie, w kościołach są tzw. dekoracje okolicznościowe. Te rodziny, które sprzątają w tym czasie kościół w miejsce kwiatów tworzą tzw. fundusz okolicznościowy na dekoracje na Boże Narodzenie i Wielkanoc.
 • Solenizantom i Jubilatom w nadchodzącym tygodniu składamy serdeczne życzenia obfitości łask Bożych, Opieki Matki Bożej, orędownictwa Świętych naszych Patronów, oraz zdrowia, pogody ducha i wszelkiej ludzkiej życzliwości.
 • Wszystkie informacje, ogłoszenia duszpasterskie, intencje mszalne, są wywieszone w gablocie, w przedsionku naszego kościoła, oraz na naszej stronie internetowej.
 • Bóg zapłać za dar wspólnej modlitwy, intencje Mszy, św., Waszą życzliwość i ofiary na potrzeby naszej parafii. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i udanego tygodnia, oraz dobrego Adwentu! Szczęść Wam Boże. Wasz ks. Mirosław.