Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Msze święte

Grzędzice

Niedziele i święta:

830; 1300 (dla dzieci); 1800

Dni powszednie:

wtorek - piątek 1700

 

Żarowo

niedziele i święta - 1100

 

Lubowo

niedziele i święta - 1000

 

Czytaj więcej

Ewangelia na tydzień

Ewangelia (Mt 14, 22-33) Jezus chodzi po jeziorze Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza Gdy tłum został nasycony, zaraz Jezus przynaglił uczniów, żeby wsiedli do łodzi i wyprzedzili Go na drugi brzeg, zanim odprawi tłumy. Gdy to uczynił, wyszed...

Czytaj więcej

 

Dzisiejszą Niedzielą Chrztu Pańskiego kończymy okres Bożego Narodzenia. Zgodnie z tradycją, dekoracja świąteczna i śpiew kolęd towarzyszą nam do 2 lutego

  • Dzisiaj o godzinie 18.00 w kościele parafialnym w Grzędzicach, odprawimy Mszę św. za zmarłych z naszej parafii, z naszych rodzin, bliskich, krewnych i znajomych w minionym 2019 roku. W związku z tą Mszą św. bardzo proszę dostarczyć do zakrystii kartkę z Imieniem i Nazwiskiem zmarłych Waszych krewnych, znajomych osób z innych parafii, bym mógł je na początku Mszy św. odczytać i polecić Bożemu Miłosierdziu. Serdecznie zapraszam.
  • Msze św. w kościele parafialnym w niedzielę o godz. 08.30, 13.00 dla dzieci i wieczorna o godz. 18.00 /intencje
  • Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św.
  • W środę zakończyłem kolędę w Żarowie. Od minionego czwartku kontynuujemy kolędę w Grzędzicach. Pragnę serdecznie podziękować tym Rodzinom, które nawiedziłem w Żarowie i w Grzędzicach za dar wspólnej modlitwy, rodzinną atmosferę, ofiary na potrzeby kościoła, uregulowanie ofiar na utrzymanie seminarium w Szczecinie, poczęstunek i rozmowy. Ministrantom za ich posługę. 
    Kolęda to przede wszystkim wspólna modlitwa za nasze rodziny, to prośba o Boże błogosławieństwo u progu Nowego Roku, by polecić nierzadko trudne nasze rodzinne sprawy Bożej Opatrzności!. W czasie kolędy można zamówić Mszę św. w różnych intencjach. Tak, jak w ubiegłym roku, koperty z nadrukiem na seminarium będę zostawiał w czasie kolędy, a rodzina będzie miała, w miarę swoich możliwości cały rok na złożenie dobrowolnej ofiary. Chciejmy również poruszać sprawy bieżące naszej parafii. Dyżury sprzątania naszego kościoła (plan)
  • Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą Mszę św. Paniom Synowieckiej Bożenie i Synowieckiej Joannie, a na przyszłą niedzielę prosimy Panie Majkowską Barbarę i Sikorską Agnieszkę.
  • Solenizantom i Jubilatom w nadchodzącym tygodniu składamy serdeczne życzenia obfitości łask Bożych, Opieki Matki Bożej, zdrowia, pogody ducha i wszelkiej ludzkiej życzliwości.
  • Bóg zapłać za wspólną modlitwę, intencje Mszy, św., Waszą życzliwość i ofiary na potrzeby naszej parafii. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i obfitego w łaski Boże, tygodnia. Szczęść Wam Boże. Wasz ks. Mirosław.