Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Msze święte

Grzędzice

Niedziele i święta:

830; 1300 (dla dzieci); 1800

Dni powszednie:

wtorek - piątek 1700

 

Żarowo

niedziele i święta - 1100

 

Lubowo

niedziele i święta - 1000

 

Czytaj więcej

Ewangelia na tydzień

Ewangelia (J 7, 37-39) Strumienie wody żywej Słowa Ewangelii według Świętego Jana W ostatnim, najbardziej uroczystym dniu Święta Namiotów Jezus wstał i zawołał donośnym głosem: ...

Czytaj więcej

 

 • W przyszłą NIEDZIELĘ PALMOWĄ rozpoczniemy WIELKI TYDZIEŃ. Tydzień najważniejszych wydarzeń w historii zbawienia. Niedziela Palmowa, to pamiątka wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy.
 • W najbliższy piątek ostatnia w tegorocznym Wielkim Poście Droga Krzyżowa. Tę ostatnią Drogę Krzyżową przeżywać będziemy online o godz. 17.00.
 • Rozpoczęliśmy dzisiaj nasze doroczne Rekolekcje Wielkopostne. Miały one wyglądać zupełnie inaczej. Głosić je miał ks. prałat Krzysztof z Watykanu, gdzie na co dzień pracuje w najważniejszej dykasterii rzymskiej, w Kongregacji do spraw wiary, a zakończyć je miał nasz Ks. Abp Metropolita Andrzej Dzięga, który miał poświęcić nowe stacje Drogi Krzyżowej. Msze św. z nauką rekolekcyjną w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 18.00. Również są dostępne online.
 • W związku ze stanem epidemii i związanymi z nim ograniczeniami zgromadzeń, na stronie internetowej naszej parafii: parafiagrzedzice.pl możemy uczestniczyć w transmitowanej niedzielnej Mszy św. i innych nabożeństwach i wydarzeniach liturgicznych. Od 26.03. do 11.04 w liturgicznym zgromadzeniu może wziąć udział tylko pięć osób. Dlatego zwracam się z ogromną prośbą, aby na Mszę św. przychodzili Ci wierni, którzy zamówili intencję Mszy św.
 • W związku z epidemią, Biuro parafialne nie czynne do odwołania. Pilne sprawy uzgadniamy przez telefon.
 • Okazja do spowiedzi św. przed Mszą św. w dni powszednie i w niedzielę, oraz codziennie od 19.30 do 20.30.
 • Najbliższy piątek, to I piątek miesiąca. Spowiedź św. od 16.30 i w czasie Adoracji. W I sobotę miesiąca chorych naszej parafii ze względów ostrożności nie odwiedzę. Msza św. o godz. 12.00
 • Zgodnie z wielowiekową tradycją i zarządzeniem Episkopatu Polski, od V Niedzieli Wielkiego Postu, tj. od dzisiaj, we wszystkich kościołach zasłonięte są krzyże, aby uroczyście odsłonić krzyż, na którym zawisło Zbawienie Świata w Wielki Piątek.
 • Trwamy na modlitwie różańcowej codziennie o 20.30. Dzięki transmisji online zachęcam Was wszystkich do duchowej łączności, abyśmy wspólnie razem wypraszali Boże Miłosierdzie. O 21.Apel Jasnogórski, błogosławieństwo i rozesłanie.
 • Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą Mszę św. Paniom Frankowskiej Iwonie Grzeszczak Jolancie, a na przyszłą niedzielę prosimy Panie Łechtańską Hannę i Strama Marzenę.
 • Solenizantom i Jubilatom w nadchodzącym tygodniu składamy serdeczne życzenia obfitości łask Bożych, opieki Matki Bożej, orędownictwa Świętych naszych Patronów, oraz zdrowia, pogody ducha i wszelkiej ludzkiej życzliwości.
 • Bóg zapłać za dar wspólnej modlitwy, intencje Mszy, św., Waszą życzliwość Wszystkim życzę dobrej niedzieli i obfitego w łaski Boże, tygodnia. Szczęść Wam Boże. Wasz ks. Mirosław.