Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

 

 • W tym tygodniu Msze św. w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 17.00. W poniedziałek i wtorek po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, indywidualna adoracja, o 20.30 nabożeństwo różańcowe, Apel Jasnogórski, błogosławieństwo i rozesłanie. W środę po Mszy św. przygotowanie kościoła do świąt paschalnych. Przypominam, że we Mszy św. i nabożeństwach, zgodnie z zarządzeniem Rządowego Zespołu Kryzysowego oprócz obsługi liturgicznej może wziąć udział 5 osób.
 • Dzisiejszą Niedzielą Palmową rozpoczynamy WIELKI TYDZIEŃ zbawczych wydarzeń w dziejach ludzkości! Święte TRIDUUM PASCHALNE, czyli Wielki Czwartek, Wielki Piątek, oraz Wigilia Paschalna, to koronacja naszej wiary! Dlatego kościół zaprasza nas wszystkich do uroczystej celebracji Zbawczej misji Syna Bożego Jezusa Chrystusa.
  I tak w Wielki Czwartek – Msza św. Wieczerzy Pańskiej – pamiątka ustanowienia sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. W ten wielkoczwartkowy wieczór naszym Wieczernikiem będzie kościół parafialny w Grzędzicach. Liturgię rozpoczniemy o godz. 19.00. Modlić się będziemy za kapłanów pochodzących z naszej parafii, za braci zakonnych, za pierwszego księdza proboszcza Kazimierza, pamiętać będziemy o zmarłych kapłanach posługujących w naszej wspólnocie. Naszą modlitwą otoczymy dzieci pierwszokomunijne.
 • W Wielki Piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 10.00 w Grzędzicach. W Wielki Piątek wspominamy i przeżywamy Mękę i Śmierć Pana naszego Jezusa Chrystusa na Krzyżu dla naszego zbawienia. To dzień szczególnej zadumy, modlitwy, wyrzeczeń, nawróceń. To dzień wielkiego miłosierdzia. Liturgia Wielkiego Piątku w kościele parafialnym w Grzędzicach też o godz. 19.00. W czasie liturgii: opis Męki Pańskiej wg św. Jana, uroczysta Modlitwa Powszechna, adoracja Krzyża, Komunia św. oraz przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły!
 • W Wielką Sobotę adoracja Chrystusa ukrzyżowanego i złożonego w Grobie w Grzędzicach od 10.00 do Wigilii Paschalnej, którą też rozpoczniemy o godz. 19.00. Wyśpiewamy Orędzie Wielkanocne EXULTET, zagłębimy się w Liturgię Słowa Bożego, odnowimy przyrzeczenia chrzcielne. Zakończymy naszą modlitwę liturgią eucharystyczną.
 • W tym roku, zgodnie z zarządzeniem KEP i naszego Księdza Arcybiskupa Metropolity nie będzie obrzędu poświęcenia pokarmów w Wielką Sobotę na wielkanocny stół. W związku z tym, przygotowaliśmy specjalną modlitwę do omówienie podczas śniadania wielkanocnego. Jest ona umieszczona na stronie internetowej, a także w przedsionku kościoła. Wydrukujmy i korzystajmy.
 • Ze względu na trwająca pandemię, tegoroczne TRIDUUM PASCHALNE, jak i ŚWIĘTA WIELKANOCNE przeżywać będziemy w zupełnie nowej odsłonie. Bardzo rodzinnie i w naszych domach. Zapraszam Was wszystkich do łączenia się duchowo z parafią przez transmisję online.
 • Okazja do spowiedzi św. wielkanocnej w Wielki Czwartek od 18.00 do rozpoczęcia Mszy św. Wieczerzy Pańskiej, oraz po zakończonej liturgii do 22.00. W Wielki Piątek w Grzędzicach dyżur w konfesjonale o pełnych godzinach od 10.00 do 18.00, od 15.00 do 16.00, czyli w Godzinie Miłosierdzia, oraz po wieczornej liturgii do 22.00. Podobnie w Wielką Sobotę. Spowiedź w Lubowie w Wielki Poniedziałek o godz. 18.00, w Żarowie w Wielki Wtorek o godz. 18.00.
  Przypominam przykazanie kościelne: „Przynajmniej raz w roku spowiadać się, a w czasie wielkanocnym Komunię św. przyjmować”. Korzystajmy z tego źródła łaski i miłosierdzia. Przeżywajmy Wielkanoc pojednani z Bogiem!
 • A za tydzień NIEDZIELA WIELKANOCNA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO. Msza św. rezurekcyjna w Grzędzicach tradycyjnie o 06.00 z błogosławieństwem rezurekcyjnym dla całej Parafii, oraz Msze św. o 13.00 i 18.00, w Żarowie o 8.30, w Lubowie Msza św. o 10.00. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. jak w każdą niedzielę.
 • Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą liturgię Paniom Łechtańskiej Hannie i Strama Marzenie, a na święta prosimy Panie: Konina Grażynę i Konina Karolinę.
 • Solenizantom i Jubilatom w nadchodzącym tygodniu składamy serdeczne życzenia obfitości łask Bożych,
 • Bóg zapłać za dar wspólnej modlitwy, intencję Mszy św., Waszą życzliwość i ofiary na potrzeby naszej parafii. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i obfitego w łaski Boże WIELKIEGO TYGODNIA. Szczęść Wam Boże. Wasz ks. Mirosław.