Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Msze święte

Grzędzice

Niedziele i święta:

830; 1300 (dla dzieci); 1800

Dni powszednie:

wtorek - piątek 1700

 

Żarowo

niedziele i święta - 1100

 

Lubowo

niedziele i święta - 1000

 

Czytaj więcej

Ewangelia na tydzień

Ewangelia (Mt 13, 1-23) Przypowieść o siewcy Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza Owego dnia Jezus wyszedł z domu i usiadł nad jeziorem. Wnet zebrały się koło Niego tłumy tak wielkie, że wszedł do łodzi i usiadł, a cały lud stał na brzegu. I m...

Czytaj więcej

 

 • Msze św. w niedzielę w kościele parafialnym w Grzędzicach rano o 08.30, 13.00 dla dzieci i wieczorna o godz. 18.00, a w tym tygodniu we wtorek, środę i piątek o godz. 17.00, oraz w Boże Ciało w czwartek o 09.00 /intencje
 • Biuro Parafialne czynne jest w piątek od 15.00 do 16.00, ale ważne i pilne sprawy uzgadniamy przez telefon.
 • Okazja do spowiedzi św. przed każda Mszą św. i w dni powszednie i w niedzielę, oraz zawsze w każdy piątek bezpośrednio po Mszy św. Zwłaszcza przed Uroczystością Bożego Ciała korzystajmy z tego źródła miłosierdzia.
 • W najbliższy czwartek Uroczystość Bożego Ciała!! Tak jak na Boże Narodzenie i Wielkanoc mamy przygotowane dekoracje w kościele, tak ta Uroczystość wymaga montażu czterech ołtarzy. Sześć lat temu wprowadziliśmy nowa tradycję, aby wszyscy Katolicy w Grzędzicach mieli możliwość montażu ołtarza dla Pana Jezusa raz na cztery lata. Ołtarze będą montować mieszkańcy wszystkich ulic w porządku kolędowym. Trasa przebiega wokół stawu przy ul. Jeziornej. Mniej więcej do jednego ołtarza przewidzianych jest około 20 rodzin. Znacie swoich sąsiadów, jest teraz dobry czas, aby umówić się co do organizacji tej Uroczystości ! W tym roku pierwszy ołtarz przy hydrancie naprzeciw posesji nr 3 przygotują katolicy z ulic: Letnia, Jasna, Wiosenna, Pogodna, Słoneczna, Jesienna, Źródlana, drugi ołtarz na tzw. wysepce, gdzie zakręca autobus, przygotują wierni z ulic: Spacerowa, Miodowa, Diamentowa, Wąska Przedwiośnie i Szmaragdowa, trzeci ołtarz przy starej remizie naprzeciw posesji nr 59, przygotują katolicy z ulic Bursztynowa, Szafirowa, Rubinowa, Kasztanowa, Klonowa, Polna, Jaśminowa, a czwarty ołtarz, który zamontujemy przy kościele od strony remizy przygotują wierni z ulic „bez nazwy”, Chabrowa, Wrzosowa, Anny Jagiellonki, Łąkowa, Jabłonkowa. Plan procesji i lokalizacji ołtarzy wywieszony jest w gablocie w przedsionku kościoła, oraz na stronie internetowej. Zapraszam również dziewczyn ki do sypania kwiatków Panu jezusowi.
  Msze św. w Uroczystość Bożego Ciała: Grzędzice 09.00, Lubowo 11.00, Żarowo 12.30.
 • Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą Mszę św. Paniom Świątkowskiej Elżbiecie i Świątkowskiej Ewie, na przyszłą niedzielę prosimy Panie Jaroszek Barbarę i Ząbek Elżbietę.
 • Pięknie dziękuję Panu Sołtysowi Robertowi Zielińskiemu za uporządkowanie terenu przy murze kościelnym od strony stawu, oraz plebanii. Zrobiło się czysto i przejrzyście. Bardzo proszę, aby nie wyrzucać kwiatów za mur. Dbajmy wszyscy o czystość i porządek, podobnie jak dbamy o swoje domy.
 • Przyszła niedziela, to druga niedziela miesiąca czerwca. Uprzejmie przypominam, że ofiary składane na tace przeznaczone są na spłacenie termoizolacji plebanii. Za chęć pomocy serdecznie dziękuję.
 • Solenizantom i Jubilatom w nadchodzącym tygodniu składamy serdeczne życzenia obfitości łask Bożych, opieki Matki Bożej, orędownictwa Świętych naszych Patronów, oraz zdrowia, pogody ducha i wszelkiej ludzkiej życzliwości.
 • Bóg zapłać za dar wspólnej modlitwy, intencję Mszy św., Waszą życzliwość i ofiary na potrzeby naszej parafii. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i udanego tygodnia. Szczęść Wam Boże! Wasz ks.Mirosław.