Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Msze święte

Grzędzice

Niedziele i święta:

830; 1300 (dla dzieci); 1800

Dni powszednie:

wtorek - piątek 1700

 

Żarowo

niedziele i święta - 1100

 

Lubowo

niedziele i święta - 1000

 

Czytaj więcej

Ewangelia na tydzień

Ewangelia (Mt 13, 1-23) Przypowieść o siewcy Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza Owego dnia Jezus wyszedł z domu i usiadł nad jeziorem. Wnet zebrały się koło Niego tłumy tak wielkie, że wszedł do łodzi i usiadł, a cały lud stał na brzegu. I m...

Czytaj więcej

 

 • W kalendarzu liturgicznym wspominamy:
  - 24.06. św. Jana Chrzciciela
 • Msze św. w niedzielę: rano o 08.30, 13.00 i wieczorna o 18.00, a w tym tygodniu Msze św. od wtorku do soboty o godz. 17.00/ intencje
 • Biuro Parafialne czynne jest w piątek od 15.00 do 16.00, ale ważne i pilne sprawy uzgadniamy przez telefon. Jeżeli ktoś potrzebuje zaświadczenia, że może być chrzestnym/chrzestną, to proszę się zgłosić do biura, ponieważ w czasie wakacji, ksiądz zastępujący nie ma takich uprawnień.
 • W najbliższy piątek zakończenie Roku Szkolnego. Jakże trudnego z racji pandemii. Serdecznie zapraszam Dyrekcję, Nauczycieli i Wychowawców, Pracowników, Uczniów z Rodzicami na Mszę św. dziękczynną w sobotę 27.06. o godz., 17.00.
 • A w najbliższą sobotę 27.06. ŚWIĘTO naszej wspólnoty parafialnej. Uroczystość Patronów naszej Parafii św. Apostołów Piotra i Pawła. Za ich wstawiennictwem będziemy wypraszać Dobrego Pana Boga wszelkie łaski dla nas wszystkich. W tym roku uroczystościom odpustowym przewodniczyć będzie JE. Ks. Bp Henryk Wejman. Po Mszy św. zapraszamy na V już rodzinny festyn „ODPUST Z PIKNIKIEM” Jest to święto całej naszej wspólnoty parafialnej, Lubowa, Żarowa i Grzędzic. Wspólne biesiadowanie na placu kościelnym niech będzie naszą rodzinną, braterską manifestacją Koordynatorem Festynu rodzinnego po Mszy św. jest Pani Barbara Jaroszek.
 • Bóg zapłać za przygotowanie naszego kościoła Paniom Daroszewskiej Lidii i Puzio Katarzynie, a na przyszłą niedzielę prosimy Panie Kubsik Bożenę i Stefaniuk Dorotę.
 • Serdecznie dziękuję za ofiary, jakie złożyliście w ubiegłą, drugą niedzielę miesiąca czerwca na spłacenie termoizolacji plebanii.
 • Solenizantom i Jubilatom w nadchodzącym tygodniu składamy serdeczne życzenia obfitości łask Bożych, opieki Matki Bożej, orędownictwa Świętych naszych Patronów, oraz zdrowia, pogody ducha i wszelkiej ludzkiej życzliwości.
 • Bóg zapłać za dar wspólnej modlitwy, intencję Mszy św., Waszą życzliwość i ofiary na potrzeby naszej parafii. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i udanego tygodnia. Szczęść Wam Boże!