Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

 

 • W kalendarzu liturgicznym wspominamy:
  - 14.08. - św. Maksymiliana Marii Kolbego
  - 15.08. - Uroczystość Wniebowzięcia NMP. oraz 100 rocznica „Cudu nad Wisłą”. Święto Wojska Polskiego. Modlić będziemy się za naszą Ojczyznę aby Matka Boża Zwycięska uchroniła Polskę od jakiegokolwiek najazdu wrogów Kościoła i Ojczyzny, co obserwujemy ostatnimi czasy, że niestety ujawniają niektóre grupy wrogość do tradycji, profanując miejsca kultu i pomniki. Podczas Mszy św. poświęcenie zboża, ziół, kwiatów i owoców, aby Pan Bóg, za przyczyną Wniebowziętej ustrzegł je od wszelkiej szkody i aby służyły człowiekowi. Msze św. w Uroczystość Wniebowzięcia NMP w najbliższą sobotę 15.08. w Grzędzicach o godz. 08.30, 13.00 i wieczorna o 18.00, w Lubowie o 10.00, w Żarowie o 11.00./ intencje.
 • Trwa miesiąc sierpień, drugi miesiąc wakacji, ale również ważnych rocznic narodowo-religijnych. Niech te rocznice mobilizują nas o zachowanie polskiej, chrześcijańskiej tożsamości.
 • Przybyłym Gościom do naszej parafii życzymy miłego wypoczynku. Bądźcie powitani i pozdrowieni.
 • Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św. oraz dodatkowo w każdy piątek bezpośrednio po Mszy św. wieczornej.
 • Biuro Parafialne czynne w piątek od po Mszy św. wieczornej ale ważne, pilne sprawy uzgadniamy przez telefon.
 • Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę Paniom Pokrzywniak Elżbiecie i Biernacik Joannie, a na przyszłą niedzielę prosimy Panie Wrzeszcz Irenę i Dulęba Małgorzatę.
 • Wyjazd na tegoroczną pielgrzymkę nastąpi w niedzielę 16.08. o godz. 15.00. Zbiórka przy remizie. Przypominam o zabraniu dowodu osobistego, maseczek lub przyłbicy, jak komu wygodnie, płynów dezynfekujących, choć dwie wolontariuszki z polskiej firmy PZU zobowiązały się do systematycznej dezynfekcji wszystkich pątników kilka razy dziennie.
 • Solenizantom i Jubilatom w nadchodzącym tygodniu składamy serdeczne życzenia obfitości łask Bożych oraz zdrowia, pogody ducha i wszelkiej ludzkiej życzliwości.
 • Bóg zapłać za dar wspólnej modlitwy, intencję Mszy św., Waszą życzliwość i ofiary na potrzeby naszej parafii, zwłaszcza na pokrycie kosztów walki z kornikami i na kraty. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i udanego tygodnia. Szczęść Wam Boże!