Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Msze święte

Grzędzice

Niedziele i święta:

830; 1300 (dla dzieci); 1800

Dni powszednie:

wtorek - piątek 1700

 

Żarowo

niedziele i święta - 1100

 

Lubowo

niedziele i święta - 1000

 

Czytaj więcej

Ewangelia na tydzień

Ewangelia (Mt 22, 34-40) Największe przykazanie Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza Gdy faryzeusze posłyszeli, że zamknął usta saduceuszom, zebrali się razem, a jeden z nich, uczony w Prawie, wystawiając Go na próbę, zapytał: «Nauczycielu, kt...

Czytaj więcej

 

 • W kalendarzu liturgicznym wspominamy:
  - 02.10 – św. Aniołów Stróżów
  - 04.10 – św. Franciszka z Asyżu
 • Msze św. w kościele parafialnym w Grzędzicach w niedzielę rano o godz. 08.30, 13.00 dla dzieci i wieczorna o godz. 18.00. Rano w niedziele o 08.10 śpiewamy Godzinki ku czci Niep. Poczęcia NMP, a w tygodniu od wtorku do piątku o godz. 17.00. W środę nowenna do MBNP, /intencje.
 • Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św., oraz dodatkowo w każdy piątek bezpośrednio po Mszy św. wieczornej. Ktoś potrzebuje skorzystać ze spowiedzi św., czy to przed ślubem, czy przed chrztem, czy przed niedzielą, czy mieć więcej czasu na sakrament pokuty i pojednania, ma taką okazję i możliwość.
 • Biuro Parafialne czynne jest w piątek od 15.00 do 16.0, ale ważne, pilne sprawy uzgadniamy przez telefon.
 • W najbliższy czwartek, rozpoczniemy miesiąc październik. W kościele katolickim jest on poświęcony Matce Bożej. Chciejmy modlić się na różańcu, naśladując wielu świętych i błogosławionych w wielu naszych intencjach, w intencjach naszych rodzin, naszych dzieci, młodzieży, chorych, samotnych, oraz za naszych zmarłych. Wszyscy potrzebujemy modlitwy! Różaniec jest doskonałym i sprawdzonym orężem w walce z naszymi grzechami i słabościami. Serdecznie zapraszam na wspólną modlitwę dzieci z naszej szkoły przynajmniej raz w tygodniu z rodzicami. Panie z Koła Żywego Różańca i wszystkich katolików. Nabożeństwa różańcowe w kościele parafialnym w Grzędzicach od wtorku do piątku o godz. 17.00, a po nim Msza św., a w niedzielę zmawiać będziemy tzw. „Różaniec parafialny”.
 • W tym tygodniu I piątek i I sobota miesiąca. W I piątek spowiedź św. od 16.30, w I sobotą rano od 09. Odwiedzę chorych naszej parafii z posługą duszpasterską, o godz. 11.30 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic Żywego Różańca, o 12.00 Msza św. a po niej comiesięczna zbiórka naszych ministrantów.
 • Przyszła niedziela, to pierwsza niedziela miesiąca października. Po Mszach św. możliwość spotkania z przedstawicielami Rady Parafialnej i uregulowania comiesięcznych składek.
 • Bóg zapłać za przygotowanie naszego kościoła na dzisiejszą liturgię Rodzicom Dzieci Pierwszokomunijnych. Prawdziwe pospolite ruszenie. W środę wyczyszczony plac kościelny, w czwartek kościół. Daliście drodzy Rodzice przykład troski o kościół dla swoich dzieci! Dziękuję za dar ołtarza z okazji I Komunii św. To stacje Drogi Krzyżowej umieszczone na emporze przy organach. Na przyszłą niedzielę prosimy Panie Pełka Bogumiłę i Karpicz Eleonorę.
 • Dzieci maja swój tzw. BIAŁY TYDZIEŃ. Przychodzą na Msze św. od wtorku do piątku w swoich strojach.
 • Solenizantom i Jubilatom w nadchodzącym tygodniu składamy serdeczne życzenia obfitości łask Bożych, oraz zdrowia, pogody ducha i wszelkiej ludzkiej życzliwości. Studentom życzymy mądrości i obfitości Bożych łask.
 • Bóg zapłać za dar wspólnej modlitwy, intencję Mszy św., Waszą życzliwość i ofiary na potrzeby naszej parafii, za ofiary na nasze Seminarium Duchowne w Szczecinie. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i udanego tygodnia. Szczęść Wam Boże!