Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Msze święte

Grzędzice

Niedziele i święta:

830; 1300 (dla dzieci); 1800

Dni powszednie:

wtorek - piątek 1700

 

Żarowo

niedziele i święta - 1100

 

Lubowo

niedziele i święta - 1000

 

Czytaj więcej

Ewangelia na tydzień

Ewangelia (Mt 5, 1-12a) Błogosławieni ubodzy duchem Słowa Ewangelii według świętego Mateusza Jezus, widząc tłumy, wyszedł na górę. A gdy usiadł, przystąpili do Niego Jego uczniowie. Wtedy otworzył swoje usta i nauczał ich tymi słowami: «Błogosław...

Czytaj więcej

 

 • Msze św. w kościele parafialnym w Grzędzicach w niedzielę rano o godz. 08.30, 13.00 dla dzieci i wieczorna o godz. 18.00., a w tygodniu od wtorku do piątku o godz. 17.00../intencje.
 • Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św., oraz dodatkowo w każdy piątek bezpośrednio po Mszy św. wieczornej. Ktoś potrzebuje skorzystać ze spowiedzi św., czy to przed ślubem, czy przed chrztem, czy przed niedzielą, czy mieć więcej czasu na sakrament pokuty i pojednania, ma taką okazję i możliwość.
 • Trwamy na modlitwie różańcowej. Serdecznie zapraszam na nabożeństwa różańcowe od wtorku do piątku na godz. 17.00, pamiętając prośbę Matki Bożej w miejscach Jej objawień „Odmawiajcie codziennie różaniec”. Dzieci z klas I i II we wtorek, Dzieci z klas III i IV w środę, dzieci z klas V i VI w czwartek, dzieci z klasy VII i VIII w piątek. Można również wybrać inne dzień.
 • W przyszłą niedziele już po raz XX obchodzić będziemy „Dzień Papieski” pod hasłem „TOTUS TUUS”. Po Mszach św., zgodnie z zarządzeniem Episkopatu Polski, zbierać będziemy ofiary na stypendia dla utalentowanej młodzieży pochodzącej z ubogich rodzin, budując w ten sposób „żywy pomnik trzeciego tysiąclecia”.
 • W najbliższy piątek spotkanie formacyjno-liturgiczne dla kandydatów do Bierzmowania, czyli dzieci klas VII i VIII o godz. 18.00.
 • W przyszłą niedzielę o godz. 13.00 w Grzędzicach poświęcenie Różańców dla dzieci Pierwszokomunijnych.
 • Bóg zapłać za przygotowanie naszego kościoła na dzisiejszą liturgię, Paniom Pełka Bogumile i Karpicz Eleonorze, a na przyszłą niedzielę prosimy Panie Ziółkowską Alinę i Weszner Małgorzatę. Dziękuję sprzątającym rodzinom za wykorzystanie kwiatów z minionego tygodnia, dekorując nimi nasze okolicznościowe pomniki na placu kościelnym, oraz, przy okazji jesieni, za zamiatanie placu kościelnego z liści. Zawsze to będzie mniej dla następnych rodzin. Przypominam, że taki dyżur sprzątania kościoła przypada raz na ponad dwa lata. Jest to przywilej przygotować Dom Boży na świętą liturgię. To też jest nasze być wierzącym i praktykującym. Wszystkim sprzątającym Rodzinom, które dbają o nasz kościół, włączają się we wszelkie inicjatywy duszpasterskie z całego serca dziękuję. Dajecie przekład wiary i odpowiedzialności młodemu pokoleniu. A nowe rodziny proszę o włączanie się w naszą lokalna tradycję. Przy tej okazji dziękuję pani koordynator wszystkich dyżurów sprzątania Halinie Dulęba, oraz Pani Bożenie Kubsik za troskę o obrusy ołtarzowe i bieliznę kielichową.
 • Przyszła niedziela, to druga niedziela miesiąca października. Uprzejmie informuję, że ofiary zbierane na tace są przeznaczone o termoizolacje plebani. Dziękuje za zrozumienie.
 • Naszym chorym dziękuję za wczorajsze spotkania, wspólną modlitwę i ofiary na potrzeby naszej parafii.
 • Solenizantom i Jubilatom w nadchodzącym tygodniu składamy serdeczne życzenia obfitości łask Bożych, oraz zdrowia, pogody ducha i wszelkiej ludzkiej życzliwości.
 • Wszystkie informacje, ogłoszenia, intencje mszalne, dyżury sprzątania wywieszone są w gablocie w przedsionku kościoła.
 • Bóg zapłać za dar wspólnej modlitwy, intencję Mszy św., Waszą życzliwość i ofiary na potrzeby naszej parafii, za ofiary na nasze Seminarium Duchowne w Szczecinie. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i udanego tygodnia. Szczęść Wam Boże!