Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Msze święte

Grzędzice

Niedziele i święta:

830; 1300 (dla dzieci); 1800

Dni powszednie:

wtorek - piątek 1700

 

Żarowo

niedziele i święta - 1100

 

Lubowo

niedziele i święta - 1000

 

Czytaj więcej

Ewangelia na tydzień

Ewangelia (Mt 5, 1-12a) Błogosławieni ubodzy duchem Słowa Ewangelii według świętego Mateusza Jezus, widząc tłumy, wyszedł na górę. A gdy usiadł, przystąpili do Niego Jego uczniowie. Wtedy otworzył swoje usta i nauczał ich tymi słowami: «Błogosław...

Czytaj więcej

 

 • W kalendarzu liturgicznym wspominamy:
  - 16.10. – Św. Jadwigi Śląskiej
  - 17.10. – Św. Ignacego Antiocheńskiego bpa i męczennika
 • Msze św. w kościele parafialnym w Grzędzicach w niedzielę rano o godz. 08.30, 13.00 dla dzieci i wieczorna o godz. 18.00, a w tygodniu od wtorku do piątku o godz. 17.00../intencje
 • Biuro Parafialne czynne jest w piątek od 15.00 do 16.00, ale ważne, pilne sprawy uzgadniamy przez telefon.
 • Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św., oraz dodatkowo w każdy piątek bezpośrednio po Mszy św. wieczornej. Ktoś potrzebuje skorzystać ze spowiedzi św., czy to przed ślubem, czy przed chrztem, czy przed niedzielą, czy mieć więcej czasu na sakrament pokuty i pojednania, ma taką okazję i możliwość.
 • Trwamy na modlitwie różańcowej. Serdecznie zapraszam na nabożeństwa różańcowe od wtorku do piątku na godz. 17.00, pamiętając prośbę Matki Bożej w miejscach Jej objawień „Odmawiajcie codziennie różaniec”.
 • Dzisiaj o godzinie 13.00 w Grzędzicach poświęcenie Różańców dzieciom pierwszokomunijnym.
 • Bóg zapłać za przygotowanie naszego kościoła na dzisiejszą liturgię, Paniom Ziółkowskiej Alinie i Weszner Małgorzacie, a na przyszłą niedzielę prosimy Panie Kuźniak Alinę i Kuźniak Magdalenę. Przypominam, że taki dyżur sprzątania kościoła przypada raz na ponad dwa lata. Jest to przywilej przygotować Dom Boży na świętą liturgię. To też jest nasze być wierzącym i praktykującym. Wszystkim sprzątającym Rodzinom, które dbają o nasz kościół, włączają się we wszelkie inicjatywy duszpasterskie z całego serca dziękuję. Dajecie przekład wiary i odpowiedzialności młodemu pokoleniu. A nowe rodziny proszę o włączanie się w naszą lokalna tradycję. Przy tej okazji dziękuję pani koordynator wszystkich dyżurów sprzątania Halinie Dulęba, oraz Pani Bożenie Kubsik za troskę o obrusy ołtarzowe i bieliznę kielichową.
 • 16 października, to historyczna i zarazem szczęśliwa data w historii Kościoła i Polski. W tym dniu wspominamy wybór kardynała Karola Wojtyłę na Stolicę Piotrową w Rzymie. W związku z tym wydarzeniem, dzisiaj, już po raz XIX obchodzimy w Polsce tzw., DZIEŃ PAPIESKI. Zgodnie z zapowiedzią Episkopatu, dzisiaj po Mszach św. we wszystkich kościołach zbieramy ofiary na Fundacje Nowego Tysiąclecia, aby wesprzeć materialnie zdolną, utalentowaną młodzież, pochodzącą z ubogich rodzin.
 • Solenizantom i Jubilatom w nadchodzącym tygodniu składamy serdeczne życzenia obfitości łask Bożych, oraz zdrowia, pogody ducha i wszelkiej ludzkiej życzliwości.
 • Wszystkim Pracownikom Szkół i tym czynnym i tym emerytowanym, życzymy optymizmu i twórczości dla Polskiej Oświaty z okazji Dnia Edukacji Narodowej, pamiętając mądre powiedzenie: „Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie”. Chciejmy wychowywać i uczyć dzieci i młodzież do odpowiedzialności i mądrości.
 • Wszystkie informacje, ogłoszenia, intencje mszalne, dyżury sprzątania wywieszone są w gablocie w przedsionku kościoła, oraz na naszej stronie internetowej.
 • Bóg zapłać za dar wspólnej modlitwy, intencję Mszy św., Waszą życzliwość i ofiary na potrzeby naszej parafii, za ofiary na nasze Seminarium Duchowne w Szczecinie. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i udanego tygodnia. Szczęść Wam Boże!