Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Msze święte

Grzędzice

Niedziele i święta:

830; 1300 (dla dzieci); 1800

Dni powszednie:

wtorek - piątek 1700

 

Żarowo

niedziele i święta - 1100

 

Lubowo

niedziele i święta - 1000

 

Czytaj więcej

Ewangelia na tydzień

Ewangelia (Mt 5, 1-12a) Błogosławieni ubodzy duchem Słowa Ewangelii według świętego Mateusza Jezus, widząc tłumy, wyszedł na górę. A gdy usiadł, przystąpili do Niego Jego uczniowie. Wtedy otworzył swoje usta i nauczał ich tymi słowami: «Błogosław...

Czytaj więcej

 

 • Msze św. w kościele parafialnym w Grzędzicach w niedzielę rano o godz. 08.30, 13.00 dla dzieci i wieczorna o godz. 18.00. Rano w niedziele o 08.10 śpiewamy Godzinki ku czci Niep. Poczęcia NMP, a w tygodniu od wtorku do piątku o godz. 17.00. /intencje
 • Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św., oraz dodatkowo w każdy piątek bezpośrednio po Mszy św. wieczornej. Ktoś potrzebuje skorzystać ze spowiedzi św., czy to przed ślubem, czy przed chrztem, czy przed niedzielą, czy mieć więcej czasu na sakrament pokuty i pojednania, ma taką okazję i możliwość. Aby dobrze przeżyć ten sakrament, trzeba mieć czas!
 • Biuro Parafialne czynne jest w piątek od 15.00 do 16.00, ale ważne, pilne sprawy uzgadniamy przez telefon.
 • Trwamy na modlitwie różańcowej. Serdecznie zapraszam od wtorku do piątku na godz. 17.00, pamiętając prośbę Matki Bożej w miejscach Jej objawień „Odmawiajcie codziennie różaniec”. Modlimy się o ustanie pandemii korona wirusa, o zdrowie dla naszych Parafian. Serdecznie zapraszam.
 • Jutro przypada 36 rocznica zamordowania przez urzędników ówczesnego, komunistycznego ministerstwa spraw wewnętrznych, kapłana, Księdza Jerzego Popiełuszki, Błogosławionego Męczennika. Niech ta bolesna rocznica mobilizuje nas do modlitwy z naszą Ojczyznę, Kościół Katolicki i jego Pasterzy, zwłaszcza w obliczu zmasowanego ataku lewicowych środowisk pod różnymi flagami, abyśmy obronili chrześcijańskie wartości i ponad tysiącletnia tradycję opartą na nauczaniu Kościoła.
 • Zbliżamy się do Uroczystości WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH 1 LISTOPADAWSPOMNIENIA WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH 2 LISTOPADA. Chciejmy pamiętać w naszych modlitwach o zmarłych rodzicach, krewnych, kapłanach, nauczycielach i wszystkich, którzy odeszli już do wieczności. Po Mszy św., przy wyjściu z kościoła można wziąć kartki z napisem WYPOMINKI. Wyraźnie wypisujemy Imiona, jeszcze wyraźniej Nazwiska naszych Zmarłych. Przez cały miesiąc LISTOPAD i w dni powszednie i w niedzielę polecać będziemy Bożemu Miłosierdziu.
  Informuję, że Msze św. 1 listopada w niedzielę, odprawimy w Grzędzicach w kościele rano o 08.30, na cmentarzu o godz. 12.00, w Żarowie na cmentarzu o godz. 10.00.
 • Bóg zapłać za przygotowanie naszego kościoła na dzisiejszą liturgię, Paniom Kuźniak Alinie i Kuźniak Magdalenie, a na przyszłą niedzielę prosimy Panie Baradziej Genowefę i Świąder Katarzynę.
 • Pięknie Dziękuję za ofiary, jakie złożyliście w ubiegłą, drugą niedzielę miesiąca października na termoizolację plebanii.
 • Solenizantom i Jubilatom w nadchodzącym tygodniu składamy serdeczne życzenia obfitości łask Bożych, oraz zdrowia, pogody ducha i wszelkiej ludzkiej życzliwości.
 • Bóg zapłać za dar wspólnej modlitwy, intencję Mszy św., Waszą życzliwość i ofiary na potrzeby naszej parafii, za ofiary na nasze Seminarium Duchowne w Szczecinie. Podobnie jak w ubiegłym roku, koperty z nadrukiem na Seminarium Duchowne w Szczecinie zostawiać będę podczas kolędy w styczniu, aby w skali roku złożyć dobrowolną ofiarę. Dotychczasowym ofiarodawcom raz jeszcze dziękuję. Do wczoraj na blisko 500 rodzin katolickich w parafii, tę ofiarę złożyło 62 rodzin. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i udanego tygodnia. Szczęść Wam Boże!