Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Msze święte

Grzędzice

Niedziele i święta:

830; 1300 (dla dzieci); 1800

Dni powszednie:

wtorek - piątek 1700

 

Żarowo

niedziele i święta - 1100

 

Lubowo

niedziele i święta - 1000

 

Czytaj więcej

Ewangelia na tydzień

Ewangelia (Mt 5, 1-12a) Błogosławieni ubodzy duchem Słowa Ewangelii według świętego Mateusza Jezus, widząc tłumy, wyszedł na górę. A gdy usiadł, przystąpili do Niego Jego uczniowie. Wtedy otworzył swoje usta i nauczał ich tymi słowami: «Błogosław...

Czytaj więcej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA I NIEDZIELĘ ADWENTU 2020r.


1. Dzisiejszą I Niedzielą ADWENTU, rozpoczynamy kolejny w naszym życiu Nowy Rok Liturgiczny, w który wspominamy i rozważamy zbawcze wydarzenia w oparciu o Pismo św. życia Jezusa Chrystusa. ADWENT, to czas wyciszenia, modlitwy i radosnego oczekiwania, pamiątki pierwszego przyjścia Chrystusa Pana w Betlejem.

2. W Adwencie, we wszystkich kościołach można nabyć świece adwentowe. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na paczki żywnościowe dla najuboższych rodzin w naszej archidiecezji, paczki świąteczne dla dzieci z rodzin wielodzietnych i zagrożonych patologią, wieczerze wigilijne dla bezdomnych, wspieranie świetlic środowiskowych, dofinansowanie kolonii letnich. Cel szczytny. Chciejmy wesprzeć i pomóc biedniejszym od nas siostrom i braciom. To też jest nasze być wierzącym i praktykującym katolikiem. Minimalna ofiara jednej małej świeczki to 6 pl., a dużej 16 pl. Za zrozumienie, oraz chęć niesienia pomocy składam serdeczne Bóg zapłać. Świece adwentowe i poświęcone opłatki na tegoroczny stół wigilijny można nabyć po Mszy św. przy wyjściu z kościoła.

3. Biuro parafialne w czasie pandemii funkcjonuje zdalnie. Wszelkie sprawy kancelaryjne należy zgłaszać telefonicznie. W czasie rozmowy podejmiemy decyzje o załatwieniu i sfinalizowaniu spraw duszpasterskich.

4. Trwamy na modlitwie pokutno-błagalnej od wtorku do piatku o godz. 20.00 w Grzędzicach. Serdecznie zapraszam.

5. Najbliższy piątek, to pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź św. od 16.30, oraz bezpośrednio po Mszy św. wieczornej. A zawsze z tego sakramentu można korzystać przed każdą Mszą św.

6. W przyszłą niedziele podczas Mszy św. o godz. 13.00 poświęcenie medalików dzieciom pierwszokomunijnym. Po Mszy św., krótkie spotkanie z Rodzicami.

7. Przyszła niedziela, to pierwsza niedziela miesiąca grudnia. Po Mszach św. będzie możliwość uregulowania comiesięcznych wpłat na Rade Parafialna. Te wpłaty można dokonywać również w tygodniu u Pani Jaroszek Barbary, Krawczyk Beaty i Czyczyn Władysławy. Z tych wpłat finansujemy oprawę muzyczna w naszej parafii.

8. W najbliższą I sobotę miesiąca odwiedzę naszych chorych z posługą duszpasterska o godz. 09.00, o 11.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca, o 12.00 Msza św., a po niej comiesięczna zbiórka naszych ministrantów.

9. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą liturgię Paniom Dulęba Jadwidze i Wolskiej Annie , a na przyszłą niedzielę prosimy Panie Czuczwarę Wiolettę i Krawczyk Katarzynę. Uprzejmie przypominam, że w Adwencie, Bożego Narodzenia, Wielkiego Postu i Wielkanocy nie dekorujemy naszych kościołów kwiatami , w kościołach są tzw. dekoracje okolicznościowe. Te rodziny, które sprzątają w tym czasie kościół w miejsce kwiatów tworzą tzw. fundusz okolicznościowy na dekoracje na Boże Narodzenie i Wielkanoc.

10. Solenizantom i Jubilatom w nadchodzącym tygodniu składamy serdeczne życzenia obfitości łask Bożych, Opieki Matki Bożej, orędownictwa Świętych naszych Patronów, oraz zdrowia, pogody ducha i wszelkiej ludzkiej życzliwości.

11. Bóg zapłać za dar wspólnej modlitwy, intencje Mszy, św., Waszą życzliwość i ofiary na potrzeby naszej parafii składane na tacę i przekazywane na konto parafii. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i udanego tygodnia, oraz dobrego Adwentu! Szczęść Wam Boże Wasz ks. Mirosław.