Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA III NIEDZIELĘ ADWENTU 2020r

 1. Trzeci tydzień Adwentu, Msze św. od wtorku do piątku o godz. 17.00.

2. Biuro Parafialne w czasie pandemii czynne jest zdalnie. Wszelkie sprawy uzgadniamy telefonicznie.

3. Wspominamy dzisiaj bolesną rocznicę wojny domowej z 13 grudnia 1981 roku, kiedy Jaruzelski z całą juntą wyprowadził wojsko Polskie, milicję i odpowiednie służby do walki z Polakami, którzy domagali się wolności i demokracji. Niech ta tragiczna rocznica motywuje nas do modlitwy za naszą Ojczyznę, aby nigdy brat nie strzelał do brata, aby Polak nie przeklinał Polaka.

4. Przed nami Wigilia i święta Bożego Narodzenia. Święta bardzo rodzinne, i pełne nadziei. Niech czas Bożego Narodzenia w naszej Rodzinie Parafialnej będzie czasem miłości, szacunku, pokoju i pojednania, pamiętając, że Chrystus narodził się dla każdego z nas!

5. Pasterki w kościele parafialnym w Grzędzicach będą dwie. O godzinie 20.00 z udziałem naszych dzieci i tradycyjna o północy. Dzieci na Pasterkę zabierają ze sobą swoje instrumenty. W Lubowie o 21.00, w Żarowie o 22.00

6. Poświęcone opłatki na tegoroczny stół wigilijny, można nabyć po Mszy św. przy wyjściu z kościoła. Zostało jeszcze kilka małych świec Caritasu. Minimalna ofiara jednej świeczki to 6pl. Serdecznie dziękuję, za Waszą solidarność z biedniejszymi i potrzebującymi, że ten znak solidarności z uboższymi od nas, zapłonie w Waszych domach przy rodzinnych spotkaniach. Pięknie dziękuję dyżurującym w przekazywaniu świec i opłatków: Paniom Jaroszek Barbarze, Krawczyk Beacie, Siwek Krzysztofowi, oraz Ministrantom z Żarowa i Lubowa. Zakupione świece Caritasu możemy również zapalić na grobach naszych bliskich.

7. Ze względu na ograniczenia w spotkaniach, w tym roku nie odbędą się tradycyjne spotkania świąteczne naszej Rady Parafialnej, Koła Żywego Różańca, oraz Ministrantów z Rodzicami.

8. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą liturgię Paniom Szubczyńskiej Małgorzacie , a na przyszłą niedzielę prosimy Panie Witkowiak Agnieszkę i Halczuk Katarzynę. Przypominam, że w czasie Adwentu, Bożego Narodzenia do 02.02, oraz Wielkiego Postu i oktawy Wielkanocy nie przystrajamy naszych kościołów kwiatami. W tych okresach liturgicznych są tzw. dekoracje okolicznościowe.

9. Solenizantom i Jubilatom w nadchodzącym tygodniu składamy serdeczne życzenia obfitości łask Bożych, Opieki Matki Bożej, orędownictwa Świętych naszych Patronów.

10. Bóg zapłać za dar wspólnej modlitwy, intencje Mszy, św., Waszą życzliwość i ofiary na potrzeby naszej parafii, jakie składacie na tacę i te przekazywane na konto parafii. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i obfitego w łaski Boże tygodnia. Szczęść Wam Boże. Wasz ks. Mirosław