Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA VI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 2021R.

 

 1. Biuro parafialne czynne jest ZDALNIE , ale ważne i pilne sprawy uzgadniamy przez telefon.

2. Okazja do spowiedzi św. przed Mszą św. w dni powszednie i w niedzielę, oraz dodatkowo w każdy piątek po Mszy św. wieczornej!

3. Tegoroczny karnawał dobiega końca. W najbliższą środę rozpoczniemy kolejny w naszym życiu WIELKI POST. Jako katolicy, chcąc przeżyć właściwie ten czas, pogłębić życie duchowe, odświeżyć relacje z Panem Bogiem, skonfrontować nasze życie, w środę popielcową przyjmujemy popiół na znak rozpoczęcia pokuty i powrotu do przyjaźni z Bogiem. We Mszach św. opuszcza się radosne ALLELUJA i hymn Chwała na wysokości Bogu, nie przyozdabiamy naszych kościołów kwiatami. W środę popielcową katolików obowiązuje post ścisły, czyli jeden posiłek do syta i dwa lekkie bez mięsa. Podejmijmy konkretne postanowienie w tym świętym czasie, by głębiej zrozumieć sens cierpienia Chrystusa na krzyżu. Niech będzie więcej modlitwy, wyciszenia, rezygnacji z przyjemności. Bóg daje nam kolejną szansę! Nie zmarnujmy jej przez nasza opieszałość, czy lenistwo!

4. Msze św. w Środę Popielcową: Lubowo 17.00, Żarowo 18.00, Grzędzice 16.00 i 19.00

5. W każdy piątek WP w kościele parafialnym Droga krzyżowa o godz. 17.00, a po niej Msza św. Gorzkie Żale w każdą niedzielę WP o godz. 17.00 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym. Droga Krzyzowa w Lubowie w piątek o godz. 17.00.

6. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą Mszę św. Paniom Siwek Janinie i Lesner Danucie, a na przyszłą niedzielę prosimy Panie Rokita Ewę i Dłubak Joannę. Przypominam, że w czasie Adwentu, Bożego Narodzenia. Wielkiego Postu nie przystrajamy naszych kościołów kwiatami. W miejsce kwiatów tworzymy fundusz na dekoracje okolicznościowe tzn. szopka i Grób Pański.

7. Solenizantom i Jubilatom w nadchodzącym tygodniu składamy serdeczne życzenia obfitości łask Bożych, opieki Matki Bożej, orędownictwa Świętych naszych Patronów, oraz zdrowia, pogody ducha i wszelkiej ludzkiej życzliwości.

8. Bóg zapłać za wspólną modlitwę, intencje Mszy, św., Waszą życzliwość i ofiary na potrzeby naszej parafii. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i obfitego w łaski Boże, tygodnia. Szczęść Wam Boże.