Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA I NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU 2021R.

 

1. Msze św. w kościele parafialnym w niedzielę o godz. 08.30, 13.00 dla dzieci i wieczorna o godz. 18.00. Rano w niedzielę o 08.10 śpiewamy godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. A w tygodniu Msze św. od wtorku do piątku o godz. 17.00. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy/intencje

2. Biuro parafialne czynne jest ZDALNIE, ale ważne i pilne sprawy uzgadniamy przez telefon.

3. Okazja do spowiedzi św. przed Mszą św. w dni powszednie i w niedzielę oraz dodatkowo w każdy piątek bezpośrednio po Mszy św. wieczornej, w Wielkim Poście od 18.30.

4. Środą Popielcową rozpoczęliśmy Wielki Post. We Mszach św. opuszcza się radosne Alleluja i nie odmawia się hymnu Chwała na wysokości Bogu. Czas zadumy i powagi, by rozważać w sercu ból i cierpienie Chrystusa Pana, Który za nasze grzechy dźwigał krzyż. Katolik w tym świętym czasie nie korzysta z rozrywek, zabaw, dyskotek Podejmijmy konkretne postanowienie w tym świętym czasie, by głębiej zrozumieć sens cierpienia Chrystusa na krzyżu.

5. W każdy piątek WP w kościele parafialnym Droga Krzyżowa o godz. 17.00, a po niej Msza św.

6. Gorzkie Żale w każdą niedzielę WP o go dz. 17.00 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i modlitwą o ustanie pandemii.

7. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą Mszę św. Paniom Rokita Ewie i Dłubak Joannie a na przyszłą niedzielę prosimy Panie Krysińską Magdalenę i Dulęba Halinę. Jest wywieszony nowy grafik dyżurów sprzątania w gablocie. Przypominam, że w czasie Adwentu, Bożego Narodzenia. Wielkiego Postu nie przystrajamy naszych kościołów kwiatami. W miejsce kwiatów tworzymy fundusz na dekoracje okolicznościowe tzn. szopka i Grób Pański.

8. Bóg zapłać za ofiary, jakie złożyliście w ubiegłą, drugą niedzielę miesiąca luty na spłacenie termoizolacji plebanii.

9. Solenizantom i Jubilatom w nadchodzącym tygodniu składamy serdeczne życzenia obfitości łask Bożych, opieki Matki Bożej, zdrowia, pogody ducha i wszelkiej ludzkiej życzliwości.

10. Wszystkie informacje, ogłoszenia duszpasterskie, intencje mszalne, dyżury sprzątania naszego kościoła są wywieszone w gablocie w przedsionku naszego kościoła, oraz na stronie internetowej.

11. Bóg zapłać za dar wspólnej modlitwy, intencje Mszy, św., Waszą życzliwość i ofiary na potrzeby naszej parafii. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i obfitego w łaski Boże, tygodnia. Szczęść Boże.