Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA II NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU 2021R.

 

 1. Msze św. w kościele parafialnym w niedzielę o godz. 08.30, 13.00 dla dzieci i wieczorna o godz. 18.00. Rano w niedzielę o 08.10 śpiewamy godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. A w tygodniu Msze św. od wtorku do piątku o godz. 17.00. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy / intencje

2. Biuro parafialne czynne jest w piątek zdalnie, ale ważne i pilne sprawy uzgadniamy przez telefon.

3. W każdy piątek WP w kościele parafialnym Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17 po niej Msza św.  Gorzkie Żale w każdą niedzielę WP o godz. 17.00 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i modlitwą o ustanie pandemii.

4. Najbliższy piątek, to pierwszy piątek miesiąca marca. Spowiedź pierwszopiątkowa od 16.30 i bezpośrednio po Mszy św. W I sobotę miesiąca od 09.00 odwiedzę chorych z posługą duszpasterską, o 11.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca, o 12.00 Msza św., a po niej comiesięczna zbiórka naszych ministrantów.

5. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą Mszę św. Paniom Dulęba Halinie i Krysińskiej Magdalenie, a na przyszłą prosimy Panie Malinowska Urszulę i Płuciennik Annę. Przypominam, że w czasie Adwentu, Bożego Narodzenia, Wielkiego Postu nie przystrajamy naszych kościołów kwiatami. W miejsce kwiatów tworzymy fundusz na dekoracje okolicznościowe.

6. Przyszła niedziela to pierwsza niedziela miesiąca marca. Po Mszach św. będzie możliwość uregulowania wpłat na Radę Parafialną, z których opłacamy oprawę muzyczną.

7. Ponieważ pojawiają się pytania odnośnie płacenia podatków przez osoby duchowne, INFORMUJĘ, że Urząd Skarbowy pobiera podatek od osoby duchownej w przeliczeniu na każdego zameldowanego mieszkańca. Czyli płacę podatki nie od obecnych w kościele, ale od wszystkich zameldowanych, czyli płacę podatek za tych, którzy chodzą do kościoła, jak i za tych, którzy nie praktykują, oraz od mieszkańców innych wyznań.

8. Solenizantom i Jubilatom w nadchodzącym tygodniu składamy serdeczne życzenia obfitości łask Bożych, opieki Matki Bożej, orędownictwa Świętych naszych Patronów oraz zdrowia, pogody ducha i wszelkiej ludzkiej życzliwości.

9. Wszystkie informacje, ogłoszenia duszpasterskie, intencje mszalne, dyżury sprzątania naszego kościoła są wywieszone w gablocie w przedsionku naszego kościoła.

10. Bóg zapłać za dar wspólnej modlitwy, intencje Mszy, św., Waszą życzliwość i ofiary na potrzeby naszej parafii oraz na nasze AWSD w Szczecinie. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i obfitego w łaski Boże tygodnia. Szczęść Wam Boże.