Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Msze święte

Grzędzice

Niedziele i święta:

830; 1300 (dla dzieci); 1800

Dni powszednie:

wtorek - piątek 1700

 

Żarowo

niedziele i święta - 1100

 

Lubowo

niedziele i święta - 1000

 

Czytaj więcej

Ewangelia na tydzień

Ewangelia (Mt 5, 1-12a) Błogosławieni ubodzy duchem Słowa Ewangelii według świętego Mateusza Jezus, widząc tłumy, wyszedł na górę. A gdy usiadł, przystąpili do Niego Jego uczniowie. Wtedy otworzył swoje usta i nauczał ich tymi słowami: «Błogosław...

Czytaj więcej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA III NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU 2021R.

 

1. Msze św. w kościele parafialnym w niedzielę o godz. 08.30, 13.00 dla dzieci i wieczorna o godz. 18.00. Rano w niedzielę o 08.10 śpiewamy godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. A w tygodniu Msze św. od wtorku do piątku o godz. 17.00. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy / intencje

2. Biuro parafialne czynne jest ZDALNIE w piątek od 15.00 do 16.00, ale ważne i pilne sprawy uzgadniamy przez telefon.

3. Okazja do spowiedzi św. przed Mszą św. w dni powszednie i w niedzielę oraz dodatkowo w każdy piątek bezpośrednio po Mszy św. wieczornej, w Wielkim Poście ok 18.45.

4. W przyszłą IV niedzielę Wielkiego Postu rozpoczniemy w naszej wspólnocie REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE. Te duchowe ćwiczenia potrwają do środy 17 marca. Zaplanujmy sobie czas i wykorzystajmy rekolekcje na odnowę i terapię naszego ducha. A rekolekcje wygłosi nam Ojciec Dariusz Sambora z Jerozolimy. Ten sam, który prowadził naszych Parafian po Ziemi Świętej tuż przed pandemią w ubiegłym roku.

5. W każdy piątek Wielkiego Postu Droga Krzyżowa dla wszystkich - o godzinie 17.00, a po niej Msza św.

6. Gorzkie Żale w każdą niedzielę WP o godz. 17.00 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu oraz modlitwa o ustanie pandemii.

7. Przyszła niedziela, to druga niedziela miesiąca marca. Uprzejmie przypominam, że ofiary składane na tacę przeznaczone są na spłacenie termoizolacji plebani.

8. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą Mszę św. Paniom Malinowskiej Urszuli i Płuciennik Annie, a na przyszłą niedzielę prosimy Panie Przybyszewska Wandę i Zamkowską Dorotę. Przypominam, że w czasie Adwentu, Bożego Narodzenia. Wielkiego Postu nie przystrajamy naszych kościołów kwiatami. W miejsce kwiatów tworzymy fundusz na dekoracje okolicznościowe tzn. szopka i Grób Pański.

9. Pięknie dziękuję naszym chorym za wczorajsze spotkania, wspólną modlitwę i ofiaty na potrzeby naszej parafii.

10. Choć kolęda w parafii zakończyła się ponad miesiąc temu, to pragnę podziękować nowym Rodzinom, a także Rodzinom już mieszkającym w naszej parafii za zaproszenia z prośbą o poświęcenie nowych domów i wspólna modlitwę. To budujące, że nasi mieszkańcy i parafianie maja taką potrzebę. Zawsze można się umówić na taką posługę po Mszy św, w dolnej zakrystii lub telefonicznie.

11. Solenizantom i Jubilatom w nadchodzącym tygodniu składamy serdeczne życzenia obfitości łask Bożych, opieki Matki Bożej, orędownictwa Świętych naszych Patronów oraz zdrowia, pogody ducha i wszelkiej ludzkiej życzliwości.

12. Wszystkie informacje, ogłoszenia duszpasterskie, intencje mszalne, dyżury sprzątania naszego kościoła są wywieszone w gablocie w przedsionku naszego kościoła, oraz na stronie internetowej.

13. Bóg zapłać za dar wspólnej modlitwy, intencje Mszy, św., Waszą życzliwość i ofiary na potrzeby naszej parafii, jakie składacie na tacę lub te przelewane na konto parafii. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i obfitego w łaski Boże, tygodnia. Szczęść Wam Boże