Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA IV NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU 2021R.

 

1. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: 19.03, św. Józefa, Oblubieńca NMP.

2. Biuro parafialne czynne jest ZDALNIE, w piątek od 15.00 do 16.00, ale ważne i pilne sprawy uzgadniamy przez telefon.

3. Okazja do spowiedzi św. przed Mszą św. w dni powszednie i w niedzielę.

4. W imię Boże rozpoczęliśmy tegoroczne REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE, które mają nas przygotować do głębokich przeżyć Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa dla naszego zbawienia. Serdecznie witamy i pozdrawiamy w naszej wspólnocie Ojca Dariusza SAMBORĘ – Franciszkanina z Jerozolimy i piastowskiego, królewskiego Krakowa i życzymy obfitych darów Ducha św., aby ten wspólny czas przyniósł błogosławione owoce dla nas wszystkich. Te ćwiczenia wielkopostne potrwają do środy 17 marca. Zaplanujmy sobie czas, aby skorzystać z przygotowania się do Wielkanocy poprzez modlitwę, nauki rekolekcyjne, spowiedź św. i dobre uczynki. Dzieci również rozpoczynają dzisiaj o 13.00 swoje rekolekcje szkolne, które będą kontynuować we wtorek i środę o godz. 16.00 w kościele.

5. Plan Rekolekcji: poniedziałek, wtorek środa: Lubowo godz. 17.00; Żarowo godz. 18.00; Grzędzice godz. 19.00. Zgodnie z tradycją, ofiary zbierane od poniedziałku do środy na tacę, przeznaczone są dla Księdza Rekolekcjonisty, jako nasza wdzięczność za trud głoszenia rekolekcji i wsparcie Zakonu Franciszkanów, którzy na co dzień podejmują trud pracy z najuboższymi braćmi i siostrami.

6. W przyszłą niedzielę zapraszam na spotkanie Rodziców Dzieci Pierwszokomunijnych. O godz. 14.00, Rodzice z godziny 12.00, o 14.30, Rodzice z godz. 14.00.

7. W piątek WP w kościele parafialnym Droga Krzyżowa o godz. 17.00 dla wszystkich, a po niej Msza św. Gorzkie Żale w każdą niedzielę WP o godz. 17.00 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i modlitwą o ustanie pandemii.


8. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą Mszę św. Paniom Przybyszewskiej Wandzie i Zamkowskiej Dorocie, a na przyszłą niedzielę prosimy Panie Przybyszewską Julitę i Górską Joannę.

9. Solenizantom i Jubilatom w nadchodzącym tygodniu składamy serdeczne życzenia obfitości łask Bożych, opieki Matki Bożej, orędownictwa Świętych naszych Patronów oraz zdrowia, pogody ducha i wszelkiej ludzkiej życzliwości

10. Bóg zapłać za dar wspólnej modlitwy, intencje Mszy, św., Waszą życzliwość i ofiary na potrzeby naszej parafii. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i obfitego w łaski Boże, tygodnia. Szczęść Wam Boże

0