Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Msze święte

Grzędzice

Niedziele i święta:

830; 1300 (dla dzieci); 1800

Dni powszednie:

wtorek - piątek 1700

 

Żarowo

niedziele i święta - 1100

 

Lubowo

niedziele i święta - 1000

 

Czytaj więcej

Ewangelia na tydzień

Ewangelia (Mt 5, 1-12a) Błogosławieni ubodzy duchem Słowa Ewangelii według świętego Mateusza Jezus, widząc tłumy, wyszedł na górę. A gdy usiadł, przystąpili do Niego Jego uczniowie. Wtedy otworzył swoje usta i nauczał ich tymi słowami: «Błogosław...

Czytaj więcej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA V NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU 2021R.

 

1. W kalendarzu liturgicznym 25.03. obchodzimy Uroczystość Zwiastowania NMP. Dzień ochrony życia./intencje

2. W przyszłą NIEDZIELĘ PALMOWĄ rozpoczniemy WIELKI TYDZIEŃ. Tydzień najważniejszych wydarzeń w historii zbawienia. Niedziela Palmowa, to pamiątka wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy.

3. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. O godzinie 17.00 w kościele parafialnym Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i modlitwa o ustanie pandemii.

5. W najbliższy piątek ostatnia w tegorocznym Wielkim Poście Droga Krzyżowa o godz. 19.00.

6. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim biorącym udział w tegorocznych Rekolekcjach wielkopostnych, Waszą obecność, modlitwę, wszelką życzliwość, ofiary na potrzeby misji, tym Rodzinom, które podjęły Ojca Dariusza i proboszcza posiłkiem, rodzinom, które dostarczyły różne potrawy na plebanie.

7. W związku z epidemią, Biuro parafialne czynne jest zdalnie. Pilne sprawy uzgadniamy przez telefon.

8. Okazja do spowiedzi św. przed Mszą św. w dni powszednie i w niedzielę oraz w piątek bezpośrednio po Mszy św. wieczornej.

9. Zgodnie z wielowiekową tradycją i zarządzeniem Episkopatu Polski, od V Niedzieli Wielkiego Postu, tj. od dzisiaj, we wszystkich kościołach zasłonięte są krzyże, aby uroczyście odsłonić krzyż, na którym zawisło Zbawienie Świata w Wielki Piątek.

10. Bóg zapłać za ofiary, jakie złożyliście w ubiegłą, drugą niedzielę miesiąca marca na spłacenie termoizolacji plebanii w Grzędzicach.

11. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą Mszę św. Paniom Przybyszewskiej Julicie i Górskiej Joannie, a na przyszłą niedzielę prosimy Panie Mazurek Alicje i Kosikiewicz Marię.

12. Solenizantom i Jubilatom w nadchodzącym tygodniu składamy serdeczne życzenia obfitości łask Bożych, opieki Matki Bożej, orędownictwa Świętych naszych Patronów oraz zdrowia, pogody ducha i wszelkiej ludzkiej życzliwości.

13. Bóg zapłać za dar wspólnej modlitwy, intencje Mszy, św., Waszą życzliwość, ofiary, jakie składacie na tace i te przesyłane na konto parafii. Wszystkim życzymy dużo zdrowia, dobrej niedzieli i obfitego w łaski Boże, tygodnia. Szczęść Wam Boże. Wasz ks. Mirosław.