Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Msze święte

Grzędzice

Niedziele i święta:

830; 1300 (dla dzieci); 1800

Dni powszednie:

wtorek - piątek 1700

 

Żarowo

niedziele i święta - 1100

 

Lubowo

niedziele i święta - 1000

 

Czytaj więcej

Ewangelia na tydzień

Ewangelia (Mt 5, 1-12a) Błogosławieni ubodzy duchem Słowa Ewangelii według świętego Mateusza Jezus, widząc tłumy, wyszedł na górę. A gdy usiadł, przystąpili do Niego Jego uczniowie. Wtedy otworzył swoje usta i nauczał ich tymi słowami: «Błogosław...

Czytaj więcej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA X NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 2021R.

1. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:
10.06. – BŁ. Bogumiła
11..06. – św. Barnaby Apostoła


2. Msze św. w niedzielę w kościele parafialnym w Grzędzicach rano o 08.30, 13.00 dla dzieci i wieczorna o godz. 18.00, a w tym tygodniu od wtorku do piątku o godz. 17.00 , / intencje /

3. Biuro Parafialne czynne jest w piątek od 15.00 do 16.00, ale ważne i pilne sprawy uzgadniamy przez telefon.

4. Okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św.

5. Raz jeszcze pragnę serdecznie podziękować za przygotowania Uroczystości Bożego Ciała, za przepiękne ołtarze w naszych wioskach, Rodzinom, które te ołtarze montowały, za wyobraźnie, pomysły, kwiaty, Panu Organiście, naszym Strażakom za ich posługę i w Żarowie, i w Grzędzicach, Panom asystującym księdzu proboszczowi, ministrantom, dziewczynkom sypiącym kwiatki. Dziękuję za duchową atmosferę i wspólną modlitwę w czasie procesji. Wszystkim za wszystko Bóg zapłać.

6. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Msze św. z procesjami wokół kościoła od wtorku do czwartku o godz. 17.00. W czwartek na zakończenie oktawy poświęcenie wianków.

7. W najbliższy piątek Uroczystość NSPJ. Doroczny odpust w Żarowie odprawimy w przyszłą niedzielę o godz. 11.00.

8. Najbliższy tydzień minie pod hasłem bezpośredniego przygotowania do sakramentu Bierzmowania, którego udzieli naszym Kandydatów w sobotę 12.06 JE. Ks. Bp Henryk Wejman o godz. 15.00.

9. Kandydaci swoje spotkania będą mieli we wtorek i środę o godz. 19.00. Spowiedź św. w czwartek o godz. 19.00.

10. Do stanu małżeńskiego przygotowują się Gurak Michał, kaw., zam. w Grzędzicach i Zwierzchowska Tina, panna, zam. w Stargardzie. Wszelkie przeszkody kanoniczne należy zgłosić w biurze parafialnym.

11. Przyszła niedziela, to druga niedziela miesiąca czerwca. Uprzejmie przypominam, że ofiary zbierane na tacę przeznaczone są na spłacenie termoizolacji domu parafialnego. Bóg zapłać za zrozumienie i pomoc we współfinansowaniu.

12. Bóg zapłać chorym za wczorajsze spotkania, modlitwę i ofiary na potrzeby naszej parafii.

13. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą Mszę św. Pani Halinie Dulęba, a na przyszłą niedzielę prosimy Rodziców Kandydatów do Bierzmowania w piątek po 18.00.

14. Solenizantom i Jubilatom w nadchodzącym tygodniu składamy serdeczne życzenia obfitości łask Bożych, opieki Matki Bożej oraz zdrowia, pogody ducha i wszelkiej ludzkiej życzliwości.

15. Bóg zapłać za dar wspólnej modlitwy, intencję Mszy św., Waszą życzliwość i ofiary na potrzeby naszej parafii, ofiary na nasze seminarium duchowne w Szczecinie. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i udanego tygodnia. Szczęść Wam Boże! Wasz ks.Mirosław.