Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Msze święte

Grzędzice

Niedziele i święta:

830; 1300 (dla dzieci); 1800

Dni powszednie:

wtorek - piątek 1700

 

Żarowo

niedziele i święta - 1100

 

Lubowo

niedziele i święta - 1000

 

Czytaj więcej

Ewangelia na tydzień

Ewangelia (Mt 5, 1-12a) Błogosławieni ubodzy duchem Słowa Ewangelii według świętego Mateusza Jezus, widząc tłumy, wyszedł na górę. A gdy usiadł, przystąpili do Niego Jego uczniowie. Wtedy otworzył swoje usta i nauczał ich tymi słowami: «Błogosław...

Czytaj więcej

                                                                                                                                                                                               71-459 Szczecin, dnia 17 czerwca 2021 r.                                                                                                                                                                                                      ul. Papieża Pawła VI nr 4,

                                                                                                                                                                                               tel. +48/91-45-42-292 fax +48/91-45-36-908  

                                                                                                                                                                                               Znak: B1 – 12/2021

 Andrzej Dzięga

Arcybiskup Metropolita Szczecińsko-Kamieński

DEKRET

o zniesieniu dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej oraz w święta nakazane

 

Zgodnie z decyzją Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski z dnia 11 czerwca br., niniejszym Dekretem, od XII Niedzieli zwykłej (20.06.), włącznie z Wigilią (19.06.) wycofuję wszystkie skutki Dekretu z dnia 23 października 2020 r., mocą którego określone zostały szczegółowe warunki dyspensy dla wiernych od obowiązku udziału w niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej, z racji na sanitarne ograniczenia związane z COVID 19. Z powyższej racji wszyscy P.T. Duszpasterze naszej Archidiecezji są proszeni o powrót do zwyczajnych zasad duszpasterskiego funkcjonowania oraz parafialnego programu duszpasterskiego (w tym do nabożeństw, konfesjonału, obrzędów, etc.). Obejmuje to również umożliwienie wiernym korzystania z wody święconej w kropielnicach przy drzwiach świątyni (z regularną wymianą wody) oraz zakończenie praktyki wskazywania miejsc przyjmowania Komunii Świętej z wyznaczoną postawą. Każdy szafarz udziela Komunii Świętej zgodnie z ogólnymi zasadami liturgicznymi. Wszystkim Czcigodnym Księżom, Zespołom duszpasterskim i całemu Ludowi Bożemu z serca błogosławię.

 

                                                                                                         /-/+ Andrzej Dzięga Arcybiskup Metropolita Szczecińsko-Kamieński /-/ Ks. Sławomir Zyga Kanclerz Kurii