Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Msze święte

Grzędzice

Niedziele i święta:

830; 1300 (dla dzieci); 1800

Dni powszednie:

wtorek - piątek 1700

 

Żarowo

niedziele i święta - 1100

 

Lubowo

niedziele i święta - 1000

 

Czytaj więcej

Ewangelia na tydzień

Ewangelia (Mt 5, 1-12a) Błogosławieni ubodzy duchem Słowa Ewangelii według świętego Mateusza Jezus, widząc tłumy, wyszedł na górę. A gdy usiadł, przystąpili do Niego Jego uczniowie. Wtedy otworzył swoje usta i nauczał ich tymi słowami: «Błogosław...

Czytaj więcej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 2021R.


1. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

- 14.09. święto Podwyższenia Krzyża
- 15.09. Matki Bożej Bolesnej
- 18.09. św. Stanisława Kostki

2. Msze św. w kościele parafialnym w Grzędzicach w niedzielę rano o godz. 08.30, 13.00 dla dzieci i wieczorna o godz. 18.00. Rano w niedziele o 08.10 śpiewamy Godzinki ku czci Niep. Poczęcia NMP, w środę nowenna do MB Nieust. Pomocy /intencje

3. Biuro Parafialne czynne jest w piątek od 15.00 do 16.00, ale ważne, pilne sprawy uzgadniamy przez telefon.

4. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św. oraz dodatkowo w każdy piątek bezpośrednio po Mszy św. wieczornej. Ktoś potrzebuje skorzystać ze spowiedzi św., czy to przed ślubem, czy przed chrztem, czy przed niedzielą, czy mieć więcej czasu na sakrament pokuty i pojednania, ma taką okazję i możliwość.

5. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 13.00 spotkanie z Rodzicami uczniów klas I i II i tych uczących się w Grzędzicach i tych w Stargardzie w związku z przygotowaniem się do I Komunii św.

6. W dzisiejszą niedzielę wielka Uroczystość w naszej Ojczyźnie. Długo oczekiwana beatyfikacja Stefana Kardynała Wyszyńskiego- Prymasa Tysiąclecia, jak określił tego męża stanu św. Jan Paweł II, a w najbliższą sobotę 18.09. w Kobylance powstanie pierwsze w Polsce Sanktuarium błogosławionego już Kardynała Stefana. Do Kobylanki serdecznie zaprasza naszą parafię ks. Proboszcz Paweł Żurawiński. Te uroczystości rozpoczną się o g. 16.00 i będą transmitowane przez telewizję. Miło nam, że najbliższą asystę będą pełnić nasi ministranci-Studenci.

7. W najbliższy piątek w Krakowie swój srebrny Jubileusz kapłaństwa będzie celebrował Ojciec Dariusz, nasz przewodnik po Ziemi św. i tegoroczny Rekolekcjonista. Pamiętajmy o Dostojnym Jubilacie w naszych modlitwach.

8. Zwracam się do nowych Rodzin, które zamieszkują naszą parafię, aby nie czekać z poświęceniem domu na tzw. kolędę. Zapraszam na poświęcenie mieszkania w dowolnym czasie. Chodzi również o możliwość wydania zaświadczenia odnośnie do bycia chrzestnym, przystąpienie dzieci i młodzieży do sakramenów, czy inne dokumenty. Nas obowiązuje RODO.

9. Bóg zapłać za przygotowanie naszego kościoła na dzisiejszą liturgię, Paniom Lewińskiej Renacie i Strauss Karolinie, a na przyszłą niedzielę prosimy Nowożeńców.

10. Solenizantom i Jubilatom w nadchodzącym tygodniu składamy serdeczne życzenia obfitości łask Bożych oraz zdrowia, pogody ducha i wszelkiej ludzkiej życzliwości.

11. Bóg zapłać za dar wspólnej modlitwy, intencję Mszy św., Waszą życzliwość i ofiary na potrzeby naszej parafii, za ofiary na nasze Seminarium Duchowne w Szczecinie. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i udanego tygodnia. Szczęść Wam Boże!