Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Msze święte

Grzędzice

Niedziele i święta:

830; 1300 (dla dzieci); 1800

Dni powszednie:

wtorek - piątek 1700

 

Żarowo

niedziele i święta - 1100

 

Lubowo

niedziele i święta - 1000

 

Czytaj więcej

Ewangelia na tydzień

Ewangelia (Mt 5, 1-12a) Błogosławieni ubodzy duchem Słowa Ewangelii według świętego Mateusza Jezus, widząc tłumy, wyszedł na górę. A gdy usiadł, przystąpili do Niego Jego uczniowie. Wtedy otworzył swoje usta i nauczał ich tymi słowami: «Błogosław...

Czytaj więcej
Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/parafiagrzedzice/domains/parafiagrzedzice.pl/public_html/templates/kosciol_v12b/functions.php on line 188

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXVI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ  2021 R.

 1. Msze św. w kościele parafialnym w Grzędzicach w niedzielę rano o godz. 08.30, 13.00 dla dzieci i wieczorna o godz. 18.00. Rano w niedziele o 08.10 śpiewamy Godzinki ku czci Niep. Poczęcia NMP, a w tygodniu od wtorku do piątku o godz. 17.00. W środę nowenna do MBNP, /intencje.

2. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św. oraz dodatkowo w każdy piątek bezpośrednio po Mszy św. wieczornej. Ktoś potrzebuje skorzystać ze spowiedzi św., czy to przed ślubem, czy przed chrztem, czy przed niedzielą, czy mieć więcej czasu na sakrament pokuty i pojednania, ma taką okazję i możliwość.

3. Biuro Parafialne czynne jest w piątek od 15.00 do 16.0.

4. W najbliższy piątek, rozpoczniemy miesiąc październik. W kościele katolickim jest on poświęcony Matce Bożej. Chciejmy modlić się na różańcu, naśladując wielu świętych i błogosławionych w wielu naszych intencjach, w intencjach naszych rodzin, naszych dzieci, młodzieży, chorych, samotnych oraz za naszych zmarłych. Wszyscy potrzebujemy modlitwy! Różaniec jest doskonałym i sprawdzonym orężem w walce z naszymi grzechami i słabościami. Serdecznie zapraszam na wspólną modlitwę dzieci z naszej szkoły przynajmniej raz w tygodniu z rodzicami. Panie z Koła Żywego Różańca i wszystkich katolików. Nabożeństwa różańcowe w kościele parafialnym w Grzędzicach od wtorku do piątku o godz. 17.00, a po nim Msza św., a w niedzielę zmawiać będziemy tzw. ,,Różaniec parafialny”.

5. W przyszła niedzielę gościć będziemy w naszej wspólnocie Siostrę Nullę, Uczennicę Krzyża, która została uzdrowiona za wstawiennictwem Bł . Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego i była świadkiem w Jego procesie beatyfikacyjnym.

6. Zwracam się do nowych Rodzin, które zamieszkują naszą parafię, aby nie czekać z poświęceniem domu na tzw. kolędę. Zapraszam na poświęcenie mieszkania w dowolnym czasie. Chodzi również o możliwość wydania zaświadczenia odnośnie do bycia chrzestnym, przystąpienie dzieci i młodzieży do sakramentów. czy inne dokumenty. Nas obowiązuje RODO. Dziękuję tym Rodzinom, które już zaprosiły księdza proboszcza na poświęcenie swoich domów.

7. Dwa lata temu zapowiadaliśmy pielgrzymkę do Częstochowy, przez Poznań, Wieluń, gdzie pochowany jest ks. Zenon, a w drodze powrotnej Wrocław, Krzeszów i Bolków. Przez pandemię ta pielgrzymka była przekładana dwukrotnie. Cena tej pielgrzymi, planowanej dwa lata temu wynosiła 480 pl. Wszystkie znaki na niebie i na ziemi mówią, że tym razem do wyjazdu dojdzie w dniach 14.10-16.10. Koszt tej pielgrzymki to 540 pl. Większość z Was wpłaciła zaliczkę w wysokości 100 pl. Bardzo proszę o dokonywanie wpłat, czy to w niedzielę, czy po Mszach św. wieczornych od wtorku do piątku, abym zorientował się, czy wszyscy zapisani pojadą.

8. W tym tygodniu I piątek i I sobota miesiąca. W I piątek spowiedź św. od 16.30, w I sobotą rano od 09. Odwiedzę chorych naszej parafii z posługą duszpasterską, o godz. 11.30 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic Żywego Różańca, o 12.00 Msza św, a po niej comiesięczna zbiórka naszych ministrantów.

9. Przyszła niedziela, to pierwsza niedziela miesiąca października. Po Mszach św. możliwość spotkania z przedstawicielami Rady Parafialnej i uregulowania comiesięcznych składek.

10. Do stanu małżeńskiego przygotowują się:

11. Bóg zapłać za przygotowanie naszego kościoła na dzisiejszą liturgię Paniom Bieńkowskiej Ewelinie i Rudzkiej Katarzynie. Na przyszłą niedzielę prosimy Panie Tango Marzenę i Remiśko Agnieszkę.

12. Solenizantom i Jubilatom w nadchodzącym tygodniu składamy serdeczne życzenia obfitości łask Bożych oraz zdrowia, pogody ducha i wszelkiej ludzkiej życzliwości. Studentom życzymy mądrości i obfitości Bożych łask.

13. Bóg zapłać za dar wspólnej modlitwy, intencję Mszy św., Waszą życzliwość i ofiary na potrzeby naszej parafii, za ofiary na nasze Seminarium Duchowne w Szczecinie. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i udanego tygodnia. Szczęść Wam Boże!