Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Msze święte

Grzędzice

Niedziele i święta:

830; 1300 (dla dzieci); 1800

Dni powszednie:

wtorek - piątek 1700

 

Żarowo

niedziele i święta - 1100

 

Lubowo

niedziele i święta - 1000

 

Czytaj więcej

Ewangelia na tydzień

Ewangelia (Mt 5, 1-12a) Błogosławieni ubodzy duchem Słowa Ewangelii według świętego Mateusza Jezus, widząc tłumy, wyszedł na górę. A gdy usiadł, przystąpili do Niego Jego uczniowie. Wtedy otworzył swoje usta i nauczał ich tymi słowami: «Błogosław...

Czytaj więcej
Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/parafiagrzedzice/domains/parafiagrzedzice.pl/public_html/templates/kosciol_v12b/functions.php on line 188

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NA XXVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 2021 R.


1. Msze św. w kościele parafialnym w Grzędzicach w niedzielę rano o godz. 08.30, 13.00 dla dzieci i wieczorna o godz. 18.00, a w tygodniu od wtorku do piątku o godz. 17.00../intencje.

2. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św. oraz dodatkowo w każdy piątek bezpośrednio po Mszy św. wieczornej. Ktoś potrzebuje skorzystać ze spowiedzi św., czy to przed ślubem, czy przed chrztem, czy przed niedzielą, czy mieć więcej czasu na sakrament pokuty i pojednania, ma taką okazję i możliwość.

3. Trwamy na modlitwie różańcowej. Serdecznie zapraszam na nabożeństwa różańcowe od wtorku do piątku na godz. 17.00, pamiętając prośbę Matki Bożej w miejscach Jej objawień ,,Odmawiajcie codziennie różaniec”. Dzieci z klas I i II we wtorek, Dzieci z klas III i IV w środę, dzieci z klas V i VI w czwartek, dzieci z klasy VII i VIII w piątek. Można również wybrać inne dzień.

4. W przyszłą niedziele już po raz XXI obchodzić będziemy ,,Dzień Papieski” pod hasłem ,,NIE LĘKAJCIE SIĘ”. Po Mszach św., zgodnie z zarządzeniem Episkopatu Polski, zbierać będziemy ofiary na stypendia dla utalentowanej młodzieży pochodzącej z ubogich rodzin, budując w ten sposób ,,żywy pomnik trzeciego tysiąclecia”. Dziś, w obliczu trudności finansowych wielu rodzin, przez składane ofiary mamy szansę podtrzymać, a niejednokrotnie przywrócić nadzieję w sercach młodych ludzi na lepszą przyszłość.

5. W najbliższy piątek spotkanie formacyjno-liturgiczne dla kandydatów do Bierzmowania o godz. 18.00.

6. W przyszłą niedzielę o godz. 13.00 w Grzędzicach poświęcenie Różańców dla dzieci Pierwszokomunijnych.

7. Bóg zapłać za przygotowanie naszego kościoła na dzisiejszą liturgię, Paniom Tonga Marzenie i Remiśko Agnieszce, a na przyszłą niedzielę prosimy Panie Szafrańską Agnieszkę i Kozłowską Marię. Dziękuję sprzątającym rodzinom za wykorzystanie kwiatów z minionego tygodnia, dekorując nimi nasze okolicznościowe pomniki na placu kościelnym oraz, przy okazji jesieni, za zamiatanie placu kościelnego z liści. Zawsze to będzie mniej dla następnych rodzin. Przypominam, że taki dyżur sprzątania kościoła przypada raz na ponad dwa lata. Jest to przywilej przygotować Dom Boży na świętą liturgię. To też jest nasze być wierzącym i praktykującym. Wszystkim sprzątającym Rodzinom, które dbają o nasz kościół, włączają się we wszelkie inicjatywy duszpasterskie z całego serca dziękuję. Dajecie przekład wiary i odpowiedzialności młodemu pokoleniu. A nowe rodziny proszę o włączanie się w naszą lokalna tradycję. Przy tej okazji dziękuję pani koordynator wszystkich dyżurów sprzątania Halinie Dulęba oraz Pani Bożenie Kubsik za troskę o obrusy ołtarzowe i bieliznę kielichową.

8. Serdecznie dziękujemy Panu Jackowi Grzeszczakowi za profesjonalne skoszenie trawy na placu kościelnym i przy plebanii.

9. Przyszła niedziela, to druga niedziela miesiąca października. Uprzejmie informuję, że ofiary zbierane na tace są przeznaczone o termoizolacje plebani. Dziękuje za zrozumienie.

10. Naszym chorym dziękuję za wczorajsze spotkania, wspólną modlitwę i ofiary na potrzeby naszej parafii.

11. Solenizantom i Jubilatom w nadchodzącym tygodniu składamy serdeczne życzenia obfitości łask Bożych, oraz zdrowia, pogody ducha i wszelkiej ludzkiej życzliwości.

12. Bóg zapłać za dar wspólnej modlitwy, intencję Mszy św., Waszą życzliwość i ofiary na potrzeby naszej parafii, za ofiary na nasze Seminarium Duchowne w Szczecinie. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i udanego tygodnia. Szczęść Wam Boże!