Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Msze święte

Grzędzice

Niedziele i święta:

830; 1300 (dla dzieci); 1800

Dni powszednie:

wtorek - piątek 1700

 

Żarowo

niedziele i święta - 1100

 

Lubowo

niedziele i święta - 1000

 

Czytaj więcej

Ewangelia na tydzień

Ewangelia (Mt 5, 1-12a) Błogosławieni ubodzy duchem Słowa Ewangelii według świętego Mateusza Jezus, widząc tłumy, wyszedł na górę. A gdy usiadł, przystąpili do Niego Jego uczniowie. Wtedy otworzył swoje usta i nauczał ich tymi słowami: «Błogosław...

Czytaj więcej
Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/parafiagrzedzice/domains/parafiagrzedzice.pl/public_html/templates/kosciol_v12b/functions.php on line 188

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NA XXVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 2021R.


1. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

- 16.10. – Św. Jadwigi Śląskiej

2. Msze św. w kościele parafialnym w Grzędzicach w niedzielę rano o godz. 08.30, 13.00 dla dzieci i wieczorna o godz. 18.00. , a w tygodniu od wtorku do piątku o godz. 17.00../intencje

3. UWAGA! Biuro Parafialne W TYM TYGODNIU czynne jest wyjątkowo w środę bezpośrednio po Mszy św. wieczornej, ale ważne, pilne sprawy uzgadniamy przez telefon.

4. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św. oraz dodatkowo w każdy piątek bezpośrednio po Mszy św. wieczornej. Ktoś potrzebuje skorzystać ze spowiedzi św., czy to przed ślubem, czy przed chrztem, czy przed niedzielą, czy mieć więcej czasu na sakrament pokuty i pojednania, ma taką okazję i możliwość.

5. Trwamy na modlitwie różańcowej. Serdecznie zapraszam na nabożeństwa różańcowe od wtorku do piątku na godz. 17.00, pamiętając prośbę Matki Bożej w miejscach Jej objawień ,,Odmawiajcie codziennie różaniec”.

6. Dzisiaj o godzinie 13.00 w Grzędzicach poświęcenie Różańców dzieciom pierwszokomunijnym.

7. Bóg zapłać za przygotowanie naszego kościoła na dzisiejszą liturgię, Paniom Szafrańskiej Agnieszce i Kozłowskiej Marii, a na przyszłą niedzielę prosimy Panie Grzelińską Julię i Stępniak Joannę. Przypominam, że taki dyżur sprzątania kościoła przypada raz na ponad dwa lata. Jest to przywilej przygotować Dom Boży na świętą liturgię. To też jest nasze być wierzącym i praktykującym. Wszystkim sprzątającym Rodzinom, które dbają o nasz kościół, włączają się we wszelkie inicjatywy duszpasterskie z całego serca dziękuję. Dajecie przekład wiary i odpowiedzialności młodemu pokoleniu. A nowe rodziny proszę o włączanie się w naszą lokalna tradycję. Przy tej okazji dziękuję pani koordynator wszystkich dyżurów sprzątania Halinie Dulęba oraz Pani Bożenie Kubsik za troskę o obrusy ołtarzowe i bieliznę kielichową.

8. 16 października, to historyczna i zarazem szczęśliwa data w historii Kościoła i Polski. W tym dniu wspominamy wybór kardynała Karola Wojtyłę na Stolicę Piotrową w Rzymie. W związku z tym wydarzeniem, dzisiaj, już po raz XXI obchodzimy w Polsce tzw., DZIEŃ PAPIESKI. Zgodnie z zapowiedzią Episkopatu, dzisiaj po Mszach św. we wszystkich kościołach zbieramy ofiary na Fundacje Nowego Tysiąclecia, aby wesprzeć materialnie zdolną, utalentowaną młodzież, pochodzącą z ubogich rodzin.

9. W najbliższy czwartek 14.10. delegacja naszej parafii udaje się z pielgrzymką na Jasną Górę. Wyjazd pątników o 05.00. Zbiórka o 04.50 przy remizie w Grzędzicach.

10. OGŁOSZENIE SPOŁECZNE. Nasi Strażacy w Grzędzicach organizują zbiórkę kocy, ręczników, karmy suchej i mokrej dla schroniska zwierząt w Kiczarowie dla psów i kotów. Zbiórka prowadzona będzie w przyszłym tygodniu w remizie po każdej Mszy św. Ze względu na awarię wozu nie nadającego się do naprawy, nasi Strażacy prowadzą zbiórkę pieniędzy na nowy wóz. Zbiórka odbywa się na stronie zrzutka .pl.; Informacje na Facebooku lub bezpośrednio u Strażaków. Chciejmy wesprzeć naszych Druhów, zwłaszcza, że nigdy nie wiemy, kiedy będziemy Ich potrzebować.

11. Solenizantom i Jubilatom w nadchodzącym tygodniu składamy serdeczne życzenia obfitości łask Bożych oraz zdrowia, pogody ducha i wszelkiej ludzkiej życzliwości.

12. Wszystkim Pracownikom Szkół i tym czynnym i tym emerytowanym, życzymy optymizmu i twórczości dla Polskiej Oświaty z okazji Dnia Edukacji Narodowej, pamiętając mądre powiedzenie: ,,Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie”. Chciejmy wychowywać i uczyć dzieci i młodzież do odpowiedzialności i mądrości.

13. Bóg zapłać za dar wspólnej modlitwy, intencję Mszy św., Waszą życzliwość i ofiary na potrzeby naszej parafii, za ofiary na nasze Seminarium Duchowne w Szczecinie. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i udanego tygodnia. Szczęść Wam Boże!