Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NA XXXI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 2021 R


1. Msze św. w kościele parafialnym w Grzędzicach, w niedzielę rano o godz. 08.30, 13.00 dla dzieci i wieczorna o godz. 18.00. Rano w niedziele o 08.10 śpiewamy Godzinki ku czci Niep. Poczęcia NMP, a w tygodniu od wtorku do piątku o godz. 17.00. W środę nowenna do MBNP. /intencje

2. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św. oraz dodatkowo w każdy piątek bezpośrednio po Mszy św. wieczornej. Ktoś potrzebuje skorzystać ze spowiedzi św., czy to przed ślubem, czy przed chrztem, czy przed niedzielą, czy mieć więcej czasu na sakrament pokuty i pojednania, ma taką okazję i możliwość.

3. Jutro w poniedziałek 1 listopada, Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w Grzędzicach, w Kościele o 08.30, na cmentarzu o 12.00, w Żarowie na cmentarzu o godz. 10.00. We wtorek 2 listopada, Wspomnienie wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. w Lubowie o godz. 17.00, w Żarowie o godz. 18.00, w Grzędzicach o godz. 16.00 i 19.00

4. Przypominam, że również w tym roku na mocy dekretu papieża Franciszka, odpust zupełny możemy otrzymać nie tylko w oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych, ale przez cały miesiąc listopad. Warunkiem otrzymania odpustu jest nawiedzenie cmentarza, w tej sytuacji modlitwa w kościele za zmarłych, Komunia święta i modlitwa w intencji Ojca św. Teoretycznie jedna osoba może ,,uszczęśliwić” 30 dusz czyśćcowych. Przekażmy im ten dar, my też kiedyś będziemy czekać na modlitwę kościoła. A warunki do spełnienia nie są przecież trudne.

5. Modlimy się za naszych zmarłych poleconych w tegorocznych wypominkach w niedzielę i w dni powszednie. W Lubowie w środę o godz. 18.00, w Żarowie w czwartek o godz. 18.00.

6. Najbliższy piątek, to pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź św. od 16.30, w pierwszą sobotę listopada odwiedzę chorych z posługą od 09.00, o 11.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca, o 12.00 Msza św., a po niej comiesięczna zbiórka naszych Ministrantów.

7. W najbliższy piątek spotkanie kandydatów do bierzmowania uczniów klas VIII w Grzędzicach o godz. 18.00.

8. Podczas ostatniej wichury została uszkodzona i zniszczona figura Matki Bożej w kapliczce na tzw. majątku. Tę figurę ufundowała rodzina Bartoń. Nie możemy narażać na ponowne koszta, dlatego w przyszłą niedzielę po Mszach św. zbierać będziemy ofiary na nową figurę Matki Bożej, aby czuwała nad naszą parafią.

9. Przyszła niedziela, to pierwsza niedziela miesiąca listopada. Po Mszach św. będzie możliwość uregulowania comiesięcznych wpłat na Radę Parafialną. Z tego funduszu opłacamy oprawę muzyczną

10. Bóg zapłać za przygotowanie naszego kościoła na dzisiejszą liturgię, Paniom Sala Agacie i Kurzydlak Irenie, a na przyszłą niedzielę prosimy Panie Kiewra Anetę i Głąb Magdalenę. Dziękuję również za wygrabienie liści na placu kościelnym. Paniom Skowrońskiej Irenie i Synowieckiej Bożenie dziękujemy za wyplewienie placu kościelnego.

11. Solenizantom i Jubilatom w nadchodzącym tygodniu składamy serdeczne życzenia obfitości łask Bożych oraz zdrowia, pogody ducha i wszelkiej ludzkiej życzliwości.

12. Bóg zapłać za dar wspólnej modlitwy, intencję Mszy św., Waszą życzliwość i ofiary na potrzeby naszej parafii oraz na nasze AWSD w Szczecinie. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i udanego tygodnia. Szczęść Wam Boże. Wasz ks. Mirosław.