Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NA NIEDZIELĘ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA 2021 R.

 

1. Msze św. w kościele parafialnym w Grzędzicach, w niedzielę rano o godz. 08.30, 13.00 dla dzieci i wieczorna o godz. 18.00. Rano w niedziele o 08.10 śpiewamy Godzinki ku czci Niep. Poczęcia NMP, a w tygodniu od wtorku do piątku o godz. 17.00. W środę nowenna do MBNP. /intencje

2. Biuro Parafialne czynne jest w piątek od 15.00 do 16.00, ale ważne, pilne sprawy uzgadniamy przez telefon.

3. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św. oraz dodatkowo w każdy piątek bezpośrednio po Mszy św. wieczornej. Ktoś potrzebuje skorzystać ze spowiedzi św., czy to przed ślubem, czy przed chrztem, czy przed niedzielą, czy mieć więcej czasu na sakrament pokuty i pojednania, ma taką okazję i możliwość.

4. Dzisiejszą niedzielą kończymy Rok Liturgiczny. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy kolejny w naszym życiu ADWENT, czas wyciszenia, modlitwy i radosnego oczekiwania przyjścia Pana w Betlejem.

5. Już od dzisiejszej niedzieli można nabyć poświęcone opłatki na tegoroczne wieczerze wigilijne. Tak jak na Wielkanoc święcimy pokarmy i dzielimy się święconką, tak na Boże Narodzenie święcimy opłatki, aby poświęconym białym znakiem miłości i pokoju, dzielić się życzliwością wśród swoich najbliższych. Za opłatki składamy dobrowolną ofiarę.

6. Również od dzisiaj w naszych kościołach możemy nabyć świece adwentowe. Dochód ze sprzedaży Caritas przeznacza na paczki żywnościowe dla najuboższych rodzin, wieczerze wigilijne dla bezdomnych, wspieranie świetlic środowiskowych, dofinansowanie kolonii i półkolonii letnich dla dzieci z ubogich rodzin. Za zrozumienie i chęć dzielenia się z uboższymi – Bóg zapłać. Tymi świecami możemy udekorować stoły wigilijne w naszych domach oraz groby naszych bliskich. Mała świeca 6pl, duża świeca z aplikacją 22pl.

7. Uprzejmie informuję, że w czasie Adwentu, Bożego Narodzenia do 02.02 oraz w Wielkim Poście, nie dekorujemy naszych kościołów kwiatami. W tym czasie są tzw. dekoracje okolicznościowe. Dbamy jedynie o czystość naszej świątyni, czyli sprzątamy. Ale, żeby było uczciwie wobec tych rodzin, które w ciągu roku z racji dyżuru sprzątania organizują piękne bukiety, to zamiast kwiatów, w tych wymienionych okresach liturgicznych tworzymy tzw. fundusz dekoracyjny z okazji Bożego Narodzenia, czyli montaż szopki, Wielkanocy, czyli tzw. Ciemnica i Grób Pański oraz wiosenne kwiaty na plac kościelny. Te ofiary składamy Pani Halinie Dulębie, której dziękuję za koordynacje dyżurów sprzątania...lub z zakrystii.

8. Bóg zapłać za ofiary, jakie złożyliście w ubiegłą, drugą niedziele miesiąca listopada na spłacenie termoizolacji naszej plebani.

9. Ostatni tydzień modlitw za naszych zmarłych poleconych w tegorocznych wypominkach.

10. Bóg zapłać za przygotowanie naszego kościoła na dzisiejszą liturgię, Paniom Grabowskiej Justynie i Marzec Gabrieli, a na przyszłą niedzielę prosimy Panie Famulską Joannę i Bartoń Helenę.

11. Solenizantom i Jubilatom w nadchodzącym tygodniu składamy serdeczne życzenia obfitości łask Bożych oraz zdrowia, pogody ducha i wszelkiej ludzkiej życzliwości.

12. Bóg zapłać za dar wspólnej modlitwy, intencję Mszy św., Waszą życzliwość i ofiary na potrzeby naszej parafii, składane na tacę i przesyłane na konto parafii, które umieszczone jest na stronie internetowej. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i udanego tygodnia. Szczęść Wam Boże!