Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Msze święte

Grzędzice

Niedziele i święta:

830; 1300 (dla dzieci); 1800

Dni powszednie:

wtorek - piątek 1700

 

Żarowo

niedziele i święta - 1100

 

Lubowo

niedziele i święta - 1000

 

Czytaj więcej

Ewangelia na tydzień

Ewangelia (Mt 5, 1-12a) Błogosławieni ubodzy duchem Słowa Ewangelii według świętego Mateusza Jezus, widząc tłumy, wyszedł na górę. A gdy usiadł, przystąpili do Niego Jego uczniowie. Wtedy otworzył swoje usta i nauczał ich tymi słowami: «Błogosław...

Czytaj więcej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NA I NIEDZIELĘ ADWENTU 2021r.

 
1. Dzisiejszą I Niedzielą ADWENTU, rozpoczynamy kolejny w naszym życiu Nowy Rok Liturgiczny, w który wspominamy i rozważamy zbawcze wydarzenia w oparciu o Pismo św. życia Jezusa Chrystusa. ADWENT, to czas wyciszenia, modlitwy i radosnego oczekiwania, pamiątki pierwszego przyjścia Chrystusa Pana w Betlejem.

2. W Adwencie, we wszystkich kościołach można nabyć świece adwentowe. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na paczki żywnościowe dla najuboższych rodzin w naszej archidiecezji, paczki świąteczne dla dzieci z rodzin wielodzietnych i zagrożonych patologią, wieczerze wigilijne dla bezdomnych, wspieranie świetlic środowiskowych, dofinansowanie kolonii letnich. Cel szczytny. Chciejmy wesprzeć i pomóc biedniejszym od nas siostrom i braciom. To też jest nasze być wierzącym i praktykującym katolikiem. Minimalna ofiara jednej małej świeczki to 6 pl., a dużej 22 pl. Za zrozumienie oraz chęć niesienia pomocy składam serdeczne Bóg zapłać. Świece adwentowe i poświęcone opłatki na tegoroczny stół wigilijny można nabyć po Mszy św. przy wyjściu z kościoła.

3. Do Bożego Narodzenia będziemy przygotowywać się przez nasze RORATY. Serdecznie zapraszam dzieci z lampionami, młodzież i dorosłych od wtorku do piątku w miarę możliwości, na 17.00. Dzieci zachęcam do czynienia dobrych uczynków, które opisane na serduszkach przyniosą do kościoła i położą w koszyczku. Serduszka będziemy losować i do wylosowanych dzieci powędruje figura Matki Bożej, aby w dany wieczór cała rodzina pomodliła się o Boże błogosławieństwo. Dzieci otrzymają również swoją okolicznościową dekorację do domu.

4. Biuro parafialne czynne jest w piątek od 15.00 do 16.00, ale ważne, pilne sprawy uzgadniamy przez telefon

5. Najbliższy piątek, to pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź św. od 16.30 oraz bezpośrednio po Mszy św. wieczornej. A zawsze z tego sakramentu można korzystać przed każdą Mszą św.

6. Przyszła niedziela, to pierwsza niedziela miesiąca grudnia. Po Mszach św. będzie możliwość uregulowania comiesięcznych wpłat na Rade Parafialna. Te wpłaty można dokonywać również w tygodniu u Pani Jaroszek Barbary, Krawczyk Beaty i Czyczyn Władysławy. Z tych wpłat finansujemy oprawę muzyczna w naszej parafii.

7. W najbliższą I sobotę miesiąca odwiedzę naszych chorych z posługą duszpasterska o godz. 09.00; o 11.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca, o 12.00 Msza św., a po niej comiesięczna zbiórka naszych ministrantów.

8. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą liturgię Paniom Famulskiej Joannie i Bartoń Helenie , a na przyszłą niedzielę prosimy Panie Grunwald Beatę i Smolińską Wiolet . Uprzejmie przypominam, że w Adwencie, Bożego Narodzenia, Wielkiego Postu i Wielkanocy nie dekorujemy naszych kościołów kwiatami , w kościołach są tzw. dekoracje okolicznościowe. Te rodziny, które sprzątają w tym czasie kościół w miejsce kwiatów tworzą tzw. fundusz okolicznościowy na dekoracje na Boże Narodzenie i Wielkanoc.

9. Solenizantom i Jubilatom w nadchodzącym tygodniu składamy serdeczne życzenia obfitości łask Bożych, Opieki Matki Bożej, orędownictwa Świętych naszych Patronów oraz zdrowia, pogody ducha i wszelkiej ludzkiej życzliwości.

10. Bóg zapłać za dar wspólnej modlitwy, intencje Mszy, św., Waszą życzliwość i ofiary na potrzeby naszej parafii składane na tacę i przekazywane na konto parafii. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i udanego tygodnia oraz dobrego Adwentu! Szczęść Wam Boże.