Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Msze święte

Grzędzice

Niedziele i święta:

830; 1300 (dla dzieci); 1800

Dni powszednie:

wtorek - piątek 1700

 

Żarowo

niedziele i święta - 1100

 

Lubowo

niedziele i święta - 1000

 

Czytaj więcej

Ewangelia na tydzień

Ewangelia (Mt 5, 1-12a) Błogosławieni ubodzy duchem Słowa Ewangelii według świętego Mateusza Jezus, widząc tłumy, wyszedł na górę. A gdy usiadł, przystąpili do Niego Jego uczniowie. Wtedy otworzył swoje usta i nauczał ich tymi słowami: «Błogosław...

Czytaj więcej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ ŚWIĘTEJ RODZINY 2021r.


1. Zakończenie Roku Pańskiego 2021, trudnego w swojej pandemii, w piątek w kościele parafialnym o godz. 17.00 wraz z nabożeństwem dziękczynno-pokutnym. Przed Najświętszym Sakramentem będziemy Pana Boga przepraszać za grzechy, niewierności i słabości popełnione w minionym roku, dziękować za otrzymane łaski, że nas oszczędził od wszelakich katastrof, huraganów, powodzi, klęsk, zamachów terrorystycznych i wszelkiego zła! Mamy za co Panu Bogu dziękować!!! I prosić za nasze rodziny, wszystkich mieszkańców naszej parafii o wszelkie błogosławieństwo i odwagę, byśmy w Nowym Roku Pańskim stawali się jeszcze bardziej lepsi, bardziej chrześcijańscy! Przed Mszą św. okazja do spowiedzi św.

2. W sobotę, 1 stycznia Nowy Rok Pański 2022 – Uroczystość Bożej Rodzicielki, Dzień modlitw o pokój. Rozpocznijmy go z Panem Bogiem i Jego błogosławieństwem! Msze św. jak w niedzielę: 8.30, 13.00 i wieczorna o 18.00. W Lubowie o 10.00, w Żarowie o 11.00/intencje

3. Zmiana tajemnic Żywego Różańca również w sobotę 1 stycznia o godz. 12.30, po nim Msza św.

4. Dzisiaj o g. 19.00 w Grzędzicach zapraszamy na RODZINNE KOLĘDOWANIE, zachowując reżim sanitarny. Muzyką i kolędą chciejmy uwielbiać Pana Boga za wielkie rzeczy.

5. Przyszła niedziela, to pierwsza niedziela miesiąca stycznia. Po Mszach św. będzie możliwość uregulowania comiesięcznych wpłat na Radę Parafialną, z których opłacamy oprawę muzyczną.

6. Pragnę serdecznie podziękować z tegoroczne święta. Za przygotowania i przeżycia religijne za przepiękne dekoracje świąteczne w naszych kościołach, szopki, ustrojone choinki, tym, którzy te choinki ofiarowali. . Dziękuję za Waszą życzliwość, serdeczność, wiele gestów dobra, okolicznościowych smsów, darów na stół plebanijny, ofiary na potrzeby naszej parafii, ale przede wszystkim dziękuję za Waszą obecność, modlitwę pogłębioną świętymi sakramentami. Panu Organiście i naszym Ministrantom, za ich posługę, piękną oprawę i liturgiczną i muzyczną. To wszystko na większa Bogu chwałę. Zachęcam do adoracji żłóbka, wy wypraszać potrzebne nam łaski.

7. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła na święta i dzisiejszą liturgię Paniom Koperczak Kamili i Trejgis Kindze oraz Halinie Dulęba, a na przyszłą niedzielę prosimy Pannie Hołowczyk Renatę, Bartosiewicz Joannę . Pięknie dziękuję za montaż szopki w Grzędzicach. Naszym ministrantom za okazaną pomoc, a w sposób szczególny Panu Konina Kazimierzowi za wyprawę do lasu po tyle ilości mchu, Panom Jackowi Biernacikowi, Jackowi Kucharskiemu i Witkowi Klimaszewskiemu z Lubowa za pomoc w kościele przy montowaniu banerów i konstrukcji oraz naszym Ministrantom i Uczniom klasy VIIIB z naszej Szkoły w Grzędzicach.

8. Kolęda, czyli odwiedziny duszpasterskie, to przede wszystkim wspólna modlitwa z rodziną za nasze rodziny, to prośba o Boże błogosławieństwo u progu Nowego Roku, by polecić nierzadko trudne nasze rodzinne sprawy Bożej Opatrzności! W czasie kolędy, zgodnie z tradycją jaką zastałem w naszej parafii, można zamówić Msze św. z okazji rocznic urodzin, ślubu, imienin, o szczęśliwe rozwiązania, za naszych zmarłych, czy w innych intencjach dziękczynno-błagalnych. Każda rodzina katolicka powinna przynajmniej jedną Mszę św. zamówić w ciągu roku. Jeżeli nie mamy bliskich zmarłych, to zawsze możemy i powinniśmy polecać Bożej opiece naszych najbliższych. Tak, jak w ubiegłym roku, koperty z nadrukiem na seminarium będę zostawiał w czasie kolędy, a rodzina będzie miała, w miarę swoich możliwości, cały rok na złożenie dobrowolnej ofiary. I na następnej kolędzie za rok ponownie będę zostawiał koperty z nadrukiem. Chciejmy również poruszać sprawy bieżące naszej parafii.

9. Solenizantom i Jubilatom w nadchodzącym tygodniu składamy serdeczne życzenia

10. Bóg zapłać za wspólną modlitwę, intencje Mszy, św., Waszą życzliwość i ofiary na potrzeby naszej parafii. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i obfitego w łaski Boże, nowego tygodnia. Szczęść Boże. Wasz ks. Mirosław