Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Msze święte

Grzędzice

Niedziele i święta:

830; 1300 (dla dzieci); 1800

Dni powszednie:

wtorek - piątek 1700

 

Żarowo

niedziele i święta - 1100

 

Lubowo

niedziele i święta - 1000

 

Czytaj więcej

Ewangelia na tydzień

Ewangelia (Mt 5, 1-12a) Błogosławieni ubodzy duchem Słowa Ewangelii według świętego Mateusza Jezus, widząc tłumy, wyszedł na górę. A gdy usiadł, przystąpili do Niego Jego uczniowie. Wtedy otworzył swoje usta i nauczał ich tymi słowami: «Błogosław...

Czytaj więcej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NA II NIEDZIELĘ po Narodzeniu Pańskim 2022r.


1. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

W czwartek 06.01- Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana popularnie Trzech Króli. Podczas Mszy św. poświęcenie wody i kredy. Kredą rodziny katolickie zaznaczą drzwi naszych domów pierwszymi literami Trzech Mędrców. Jest to również publiczne wyznanie naszej wiary, podobnie jak ozdabiamy nasze pojazdy znakiem pierwszych chrześcijan, czyli symbol ryby. Msze św. w Uroczystość Objawienia Pańskiego, jak w niedzielę.

2. W przyszłą niedzielę Uroczystość Chrztu Pańskiego – zakończenie okresu Bożego Narodzenia. Tak jak w ubiegłych latach, tak również i w tym roku, w przyszłą niedzielę o godzinie 18.00 odprawimy Mszę św. za zmarłych z naszej parafii, z naszych rodzin, bliskich, krewnych i znajomych w minionym 2021 roku. Jeżeli w naszych rodzinach mieliśmy pogrzeby , uczestniczyliśmy w nich, bądź z różnych obiektywnych przyczyn nie wzięliśmy w nich udziału, to właśnie podczas tej Mszy św. będziemy się za nich modlić. Za każda zmarłą osobę zapalimy okolicznościowy znicz w Grzędzicach, ale przede wszystkim, chciejmy ofiarować tym zmarłym to co najlepsze, czyli Komunię św. W związku z tą Mszą św. bardzo proszę dostarczyć do zakrystii kartkę z Imieniem i Nazwiskiem zmarłych osób, bym mógł je na początku Mszy św. odczytać i polecić Bożemu Miłosierdziu. W przyszłą niedzielę o godz. 18.00. Serdecznie zapraszam!

3. Pragnę serdecznie podziękować tym Rodzinom, które odwiedziłem w Lubowie i w Żarowie za dar wspólnej modlitwy, rodzinną atmosferę, ofiary na potrzeby kościoła, uregulowanie ofiar na utrzymanie seminarium w Szczecinie i poczęstunek. Dziękuję za życzliwość, dobre słowo. Cieszę się, że nie ulegacie prymitywnym komentarzom na różnych społecznościowych portalach odnośnie do duszpasterskich spotkań. Na szczęście żyjemy w wolnym kraju i to Wy decydujecie o spotkaniu kolędowym z kapłanem, a nie obraźliwe ,,fake newsy”. W tym tygodniu rozpoczniemy kolędę w Grzędzicach. Plan Kolędy jest wywieszony w gablocie w przedsionku kościoła, oraz zamontowany na stronie internetowej.

4. Kolęda, czyli odwiedziny duszpasterskie, to przede wszystkim wspólna modlitwa z rodziną za nasze rodziny, to prośba o Boże błogosławieństwo u progu Nowego Roku, by polecić nierzadko trudne nasze rodzinne sprawy Bożej Opatrzności! W czasie kolędy, zgodnie z tradycją jaką zastałem w naszej parafii, można zamówić Msze św. z okazji rocznic urodzin, ślubu, imienin, o szczęśliwe rozwiązania, za naszych zmarłych, czy w innych intencjach dziękczynno-błagalnych. Każda rodzina katolicka powinna przynajmniej jedną Mszę św. zamówić w ciągu roku. Jeżeli nie mamy bliskich zmarłych, to zawsze możemy i powinniśmy polecać Bożej opiece naszych najbliższych. Tak, jak w ubiegłym roku, koperty z nadrukiem na seminarium będę zostawiał w czasie kolędy, a rodzina będzie miała, w miarę swoich możliwości, cały rok na złożenie dobrowolnej ofiary. I na następnej kolędzie za rok ponownie będę zostawiał koperty z nadrukiem. Chciejmy również poruszać sprawy bieżące naszej parafii.

5. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą Mszę św. Paniom Hołowczyk Renacie, Bartosiewicz Joannie a na przyszłą niedzielę prosimy Panie Kacperską Wioletę i Łuszczyk Wiesławę.

6. Zachęcam do adoracji żłóbka, by prosić Bożę Dziecię o potrzebne łaski.

7. Solenizantom i Jubilatom w nadchodzącym tygodniu składamy serdeczne życzenia obfitości łask Bożych, Opieki Matki Bożej, orędownictwa Świętych naszych Patronów, oraz zdrowia, pogody ducha i wszelkiej ludzkiej życzliwości.

8. Przyszła niedziela, to druga niedziela miesiąca stycznia. Uprzejmie przypominam, że ofiary zbierane na tacę przeznaczone są na spłacenie termoizolacji plebanii. Za zrozumienie i pomoc serdecznie dziękuję.

9. Bóg zapłać za wspólną modlitwę, intencje Mszy, św., Waszą życzliwość i ofiary na potrzeby naszej parafii. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i obfitego w łaski Boże Nowego Roku 2022. Szczęść Wam Boże. Wasz ks. Mirosław.