Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Msze święte

Grzędzice

Niedziele i święta:

830; 1300 (dla dzieci); 1800

Dni powszednie:

wtorek - piątek 1700

 

Żarowo

niedziele i święta - 1100

 

Lubowo

niedziele i święta - 1000

 

Czytaj więcej

Ewangelia na tydzień

Ewangelia (Mt 5, 1-12a) Błogosławieni ubodzy duchem Słowa Ewangelii według świętego Mateusza Jezus, widząc tłumy, wyszedł na górę. A gdy usiadł, przystąpili do Niego Jego uczniowie. Wtedy otworzył swoje usta i nauczał ich tymi słowami: «Błogosław...

Czytaj więcej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NA NIEDZIELĘ CHRZTU PAŃSKIEGO 2022 r.


Dzisiejszą Niedzielą Chrztu Pańskiego kończymy okres Bożego Narodzenia.

Zgodnie z tradycją, dekoracja świąteczna i śpiew kolęd towarzyszą nam do 2 lutego

1. Dzisiaj o godzinie 18.00 w kościele parafialnym w Grzędzicach, odprawimy Mszę św. za zmarłych z naszej parafii, z naszych rodzin, bliskich, krewnych i znajomych w minionym 2021 roku. W związku z tą Mszą św. bardzo proszę dostarczyć do zakrystii kartkę z Imieniem i Nazwiskiem zmarłych Waszych krewnych, znajomych osób z innych parafii, bym mógł je na początku Mszy św. odczytać i polecić Bożemu Miłosierdziu. Serdecznie zapraszam.

2. Msze św. w kościele parafialnym w niedzielę o godz. 08.30, 13.00 i wieczorna o godz. 18.00 /intencje

3. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św.

4. Biuro parafialne czynne jest w piątek od 15.00 do 16.00. Ważne, pilne sprawy uzgadniamy przez telefon.

5. W najbliższy piątek spotkanie formacyjno-liturgiczne kandydatów do Bierzmowania o godz. 18.00.

6. Od poniedziałku rozpocząłem kolędę w Grzędzicach. Pragnę serdecznie podziękować tym Rodzinom, które nawiedziłem za dar wspólnej modlitwy, rodzinną atmosferę, ofiary na potrzeby kościoła, uregulowanie ofiar na utrzymanie seminarium w Szczecinie, poczęstunek i rozmowy. Ministrantom za ich posługę.

Kolęda to przede wszystkim wspólna modlitwa za nasze rodziny, to prośba o Boże błogosławieństwo u progu Nowego Roku, by polecić nierzadko trudne nasze rodzinne sprawy Bożej Opatrzności! W czasie kolędy można zamówić Mszę św. w różnych intencjach. Tak, jak w ubiegłym roku, koperty z nadrukiem na seminarium będę zostawiał w czasie kolędy, a rodzina będzie miała, w miarę swoich możliwości cały rok na złożenie dobrowolnej ofiary. Chciejmy również poruszać sprawy bieżące naszej parafii. Dyżury sprzątania naszego kościoła (plan).

7. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą Mszę św. Paniom Łuszczyk Wiesławie i Bartosiewicz Joannie, a na przyszłą niedzielę prosimy Panie Kolano Barbarę i Adamczyk Małgorzatę.

8. Solenizantom i Jubilatom w nadchodzącym tygodniu składamy serdeczne życzenia obfitości łask Bożych, Opieki Matki Bożej, zdrowia, pogody ducha i wszelkiej ludzkiej życzliwości.

9. Bóg zapłać za wspólną modlitwę, intencje Mszy, św., Waszą życzliwość i ofiary na potrzeby naszej parafii, jakie składacie w kościele, na konto parafii. Dziękuję tym Rodzinom, które składają ofiar kolędowe też na konto parafii w poczuciu odpowiedzialności za utrzymanie. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i obfitego w łaski Boże, tygodnia. Szczęść Wam Boże. Wasz ks. Mirosław.