Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Msze święte

Grzędzice

Niedziele i święta:

830; 1300 (dla dzieci); 1800

Dni powszednie:

wtorek - piątek 1700

 

Żarowo

niedziele i święta - 1100

 

Lubowo

niedziele i święta - 1000

 

Czytaj więcej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NA V NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU 2022 R. 


1. Biuro parafialne czynne jest w piątek od 15.00 do 16.00. Pilne sprawy uzgadniamy przez telefon.

2. Okazja do spowiedzi św. przed Mszą św. w dni powszednie i w niedzielę oraz w piątek bezpośrednio po Mszy św. wieczornej. W środę nowenna do MBNP.

3. W przyszłą NIEDZIELĘ PALMOWĄ rozpoczniemy WIELKI TYDZIEŃ. Tydzień najważniejszych wydarzeń w historii zbawienia. Niedziela Palmowa, to pamiątka wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Podczas Mszy św. o godz. 13.00, w miejsce czytania Pasji, dzieci z naszej Szkoły Podstawowej, opis Męki Pańskiej przedstawią w inscenizacji.

4. Dzisiaj o godzinie 17.00 w kościele parafialnym Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i modlitwa o pokój na Ukrainie.

5. W najbliższy piątek ostatnie w tegorocznym Wielkim Poście Drogi Krzyżowe: o 16.30 dla dzieci, 17.00 dla dorosłych, po niej Msza św, o 18.00 dla kandydatów do Bierzmowania.

6. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim biorącym udział w tegorocznych Rekolekcjach wielkopostnych, Waszą obecność, modlitwę, wszelką życzliwość, ofiary na potrzeby ośrodka wychowawczego w Trzcińcu, Pani Janinie Siwek za okazana pomoc gastronomiczną.

7. Zgodnie z wielowiekową tradycją i zarządzeniem Episkopatu Polski, od V Niedzieli Wielkiego Postu, tj. od dzisiaj, we wszystkich kościołach zasłonięte są krzyże, aby uroczyście odsłonić krzyż, na którym zawisło Zbawienie Świata, w Wielki Piątek.

8. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą Mszę św. Paniom Szaflińskiej Halinie i Szaflińskiej Urszuli, a na przyszłą niedzielę prosimy Panie Bujak Stefanię i Dziduch Magdalenę.

9. Bóg zapłać naszym chorym za wczorajsze spotkania, dar wspólnej modlitwy i ofiary na potrzeby naszej parafii.

10. Przyszła niedziela, to druga niedziela miesiąca kwietnia. Uprzejmie przypominam, że ofiary składane na tacę przeznaczone są na spłacenie termoizolacji plebanii, a w Żarowie na pokrycie kosztów witraża.

11. W przyszłą niedzielę 10 kwietnia w kościele pw. Św. Ducha w Stargardzie o godz. 20.00 Kuba WNUK, nasz były organista, zadyryguje pięknym utworem Pergolesiego pt. STABAR MATER. Wstęp jest wolny.

12. Solenizantom i Jubilatom w nadchodzącym tygodniu składamy serdeczne życzenia obfitości łask Bożych, opieki Matki Bożej, orędownictwa Świętych naszych Patronów oraz zdrowia, pogody ducha i wszelkiej ludzkiej życzliwości.

13. Bóg zapłać za dar wspólnej modlitwy, intencje Mszy, św., Waszą życzliwość, ofiary na potrzeby naszej parafii. Wszystkim życzymy dużo zdrowia, dobrej niedzieli i obfitego w łaski Boże, tygodnia. Szczęść Wam Boże. Wasz ks. Mirosław.