Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Msze święte

Grzędzice

Niedziele i święta:

830; 1300 (dla dzieci); 1800

Dni powszednie:

wtorek - piątek 1700

 

Żarowo

niedziele i święta - 1100

 

Lubowo

niedziele i święta - 1000

 

Czytaj więcej

Ewangelia na tydzień

Ewangelia (Mt 5, 1-12a) Błogosławieni ubodzy duchem Słowa Ewangelii według świętego Mateusza Jezus, widząc tłumy, wyszedł na górę. A gdy usiadł, przystąpili do Niego Jego uczniowie. Wtedy otworzył swoje usta i nauczał ich tymi słowami: «Błogosław...

Czytaj więcej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NA XXVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 2021R.


1. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

- 16.10. – Św. Jadwigi Śląskiej

2. Msze św. w kościele parafialnym w Grzędzicach w niedzielę rano o godz. 08.30, 13.00 dla dzieci i wieczorna o godz. 18.00. , a w tygodniu od wtorku do piątku o godz. 17.00../intencje

3. UWAGA! Biuro Parafialne W TYM TYGODNIU czynne jest wyjątkowo w środę bezpośrednio po Mszy św. wieczornej, ale ważne, pilne sprawy uzgadniamy przez telefon.

4. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św. oraz dodatkowo w każdy piątek bezpośrednio po Mszy św. wieczornej. Ktoś potrzebuje skorzystać ze spowiedzi św., czy to przed ślubem, czy przed chrztem, czy przed niedzielą, czy mieć więcej czasu na sakrament pokuty i pojednania, ma taką okazję i możliwość.

5. Trwamy na modlitwie różańcowej. Serdecznie zapraszam na nabożeństwa różańcowe od wtorku do piątku na godz. 17.00, pamiętając prośbę Matki Bożej w miejscach Jej objawień ,,Odmawiajcie codziennie różaniec”.

6. Dzisiaj o godzinie 13.00 w Grzędzicach poświęcenie Różańców dzieciom pierwszokomunijnym.

7. Bóg zapłać za przygotowanie naszego kościoła na dzisiejszą liturgię, Paniom Szafrańskiej Agnieszce i Kozłowskiej Marii, a na przyszłą niedzielę prosimy Panie Grzelińską Julię i Stępniak Joannę. Przypominam, że taki dyżur sprzątania kościoła przypada raz na ponad dwa lata. Jest to przywilej przygotować Dom Boży na świętą liturgię. To też jest nasze być wierzącym i praktykującym. Wszystkim sprzątającym Rodzinom, które dbają o nasz kościół, włączają się we wszelkie inicjatywy duszpasterskie z całego serca dziękuję. Dajecie przekład wiary i odpowiedzialności młodemu pokoleniu. A nowe rodziny proszę o włączanie się w naszą lokalna tradycję. Przy tej okazji dziękuję pani koordynator wszystkich dyżurów sprzątania Halinie Dulęba oraz Pani Bożenie Kubsik za troskę o obrusy ołtarzowe i bieliznę kielichową.

8. 16 października, to historyczna i zarazem szczęśliwa data w historii Kościoła i Polski. W tym dniu wspominamy wybór kardynała Karola Wojtyłę na Stolicę Piotrową w Rzymie. W związku z tym wydarzeniem, dzisiaj, już po raz XXI obchodzimy w Polsce tzw., DZIEŃ PAPIESKI. Zgodnie z zapowiedzią Episkopatu, dzisiaj po Mszach św. we wszystkich kościołach zbieramy ofiary na Fundacje Nowego Tysiąclecia, aby wesprzeć materialnie zdolną, utalentowaną młodzież, pochodzącą z ubogich rodzin.

9. W najbliższy czwartek 14.10. delegacja naszej parafii udaje się z pielgrzymką na Jasną Górę. Wyjazd pątników o 05.00. Zbiórka o 04.50 przy remizie w Grzędzicach.

10. OGŁOSZENIE SPOŁECZNE. Nasi Strażacy w Grzędzicach organizują zbiórkę kocy, ręczników, karmy suchej i mokrej dla schroniska zwierząt w Kiczarowie dla psów i kotów. Zbiórka prowadzona będzie w przyszłym tygodniu w remizie po każdej Mszy św. Ze względu na awarię wozu nie nadającego się do naprawy, nasi Strażacy prowadzą zbiórkę pieniędzy na nowy wóz. Zbiórka odbywa się na stronie zrzutka .pl.; Informacje na Facebooku lub bezpośrednio u Strażaków. Chciejmy wesprzeć naszych Druhów, zwłaszcza, że nigdy nie wiemy, kiedy będziemy Ich potrzebować.

11. Solenizantom i Jubilatom w nadchodzącym tygodniu składamy serdeczne życzenia obfitości łask Bożych oraz zdrowia, pogody ducha i wszelkiej ludzkiej życzliwości.

12. Wszystkim Pracownikom Szkół i tym czynnym i tym emerytowanym, życzymy optymizmu i twórczości dla Polskiej Oświaty z okazji Dnia Edukacji Narodowej, pamiętając mądre powiedzenie: ,,Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie”. Chciejmy wychowywać i uczyć dzieci i młodzież do odpowiedzialności i mądrości.

13. Bóg zapłać za dar wspólnej modlitwy, intencję Mszy św., Waszą życzliwość i ofiary na potrzeby naszej parafii, za ofiary na nasze Seminarium Duchowne w Szczecinie. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i udanego tygodnia. Szczęść Wam Boże!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NA XXVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 2021 R.


1. Msze św. w kościele parafialnym w Grzędzicach w niedzielę rano o godz. 08.30, 13.00 dla dzieci i wieczorna o godz. 18.00, a w tygodniu od wtorku do piątku o godz. 17.00../intencje.

2. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św. oraz dodatkowo w każdy piątek bezpośrednio po Mszy św. wieczornej. Ktoś potrzebuje skorzystać ze spowiedzi św., czy to przed ślubem, czy przed chrztem, czy przed niedzielą, czy mieć więcej czasu na sakrament pokuty i pojednania, ma taką okazję i możliwość.

3. Trwamy na modlitwie różańcowej. Serdecznie zapraszam na nabożeństwa różańcowe od wtorku do piątku na godz. 17.00, pamiętając prośbę Matki Bożej w miejscach Jej objawień ,,Odmawiajcie codziennie różaniec”. Dzieci z klas I i II we wtorek, Dzieci z klas III i IV w środę, dzieci z klas V i VI w czwartek, dzieci z klasy VII i VIII w piątek. Można również wybrać inne dzień.

4. W przyszłą niedziele już po raz XXI obchodzić będziemy ,,Dzień Papieski” pod hasłem ,,NIE LĘKAJCIE SIĘ”. Po Mszach św., zgodnie z zarządzeniem Episkopatu Polski, zbierać będziemy ofiary na stypendia dla utalentowanej młodzieży pochodzącej z ubogich rodzin, budując w ten sposób ,,żywy pomnik trzeciego tysiąclecia”. Dziś, w obliczu trudności finansowych wielu rodzin, przez składane ofiary mamy szansę podtrzymać, a niejednokrotnie przywrócić nadzieję w sercach młodych ludzi na lepszą przyszłość.

5. W najbliższy piątek spotkanie formacyjno-liturgiczne dla kandydatów do Bierzmowania o godz. 18.00.

6. W przyszłą niedzielę o godz. 13.00 w Grzędzicach poświęcenie Różańców dla dzieci Pierwszokomunijnych.

7. Bóg zapłać za przygotowanie naszego kościoła na dzisiejszą liturgię, Paniom Tonga Marzenie i Remiśko Agnieszce, a na przyszłą niedzielę prosimy Panie Szafrańską Agnieszkę i Kozłowską Marię. Dziękuję sprzątającym rodzinom za wykorzystanie kwiatów z minionego tygodnia, dekorując nimi nasze okolicznościowe pomniki na placu kościelnym oraz, przy okazji jesieni, za zamiatanie placu kościelnego z liści. Zawsze to będzie mniej dla następnych rodzin. Przypominam, że taki dyżur sprzątania kościoła przypada raz na ponad dwa lata. Jest to przywilej przygotować Dom Boży na świętą liturgię. To też jest nasze być wierzącym i praktykującym. Wszystkim sprzątającym Rodzinom, które dbają o nasz kościół, włączają się we wszelkie inicjatywy duszpasterskie z całego serca dziękuję. Dajecie przekład wiary i odpowiedzialności młodemu pokoleniu. A nowe rodziny proszę o włączanie się w naszą lokalna tradycję. Przy tej okazji dziękuję pani koordynator wszystkich dyżurów sprzątania Halinie Dulęba oraz Pani Bożenie Kubsik za troskę o obrusy ołtarzowe i bieliznę kielichową.

8. Serdecznie dziękujemy Panu Jackowi Grzeszczakowi za profesjonalne skoszenie trawy na placu kościelnym i przy plebanii.

9. Przyszła niedziela, to druga niedziela miesiąca października. Uprzejmie informuję, że ofiary zbierane na tace są przeznaczone o termoizolacje plebani. Dziękuje za zrozumienie.

10. Naszym chorym dziękuję za wczorajsze spotkania, wspólną modlitwę i ofiary na potrzeby naszej parafii.

11. Solenizantom i Jubilatom w nadchodzącym tygodniu składamy serdeczne życzenia obfitości łask Bożych, oraz zdrowia, pogody ducha i wszelkiej ludzkiej życzliwości.

12. Bóg zapłać za dar wspólnej modlitwy, intencję Mszy św., Waszą życzliwość i ofiary na potrzeby naszej parafii, za ofiary na nasze Seminarium Duchowne w Szczecinie. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i udanego tygodnia. Szczęść Wam Boże!

03.10.2021

 

 

W niedzielę 3 października w naszej wspólnocie parafialnej gościć będziemy Siostrę Nullę ze Zgromadzenia Uczennic Krzyża.
Siostra Nulla została UZDROWIONA za wstawiennictwem błogosławionego

Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
Była główny świadkiem w procesie beatyfikacyjnym Prymasa Tysiąclecia.
Podczas wszystkich Mszy św. podzieli się z nami swoim doświadczeniem.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXVI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ  2021 R.

 1. Msze św. w kościele parafialnym w Grzędzicach w niedzielę rano o godz. 08.30, 13.00 dla dzieci i wieczorna o godz. 18.00. Rano w niedziele o 08.10 śpiewamy Godzinki ku czci Niep. Poczęcia NMP, a w tygodniu od wtorku do piątku o godz. 17.00. W środę nowenna do MBNP, /intencje.

2. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św. oraz dodatkowo w każdy piątek bezpośrednio po Mszy św. wieczornej. Ktoś potrzebuje skorzystać ze spowiedzi św., czy to przed ślubem, czy przed chrztem, czy przed niedzielą, czy mieć więcej czasu na sakrament pokuty i pojednania, ma taką okazję i możliwość.

3. Biuro Parafialne czynne jest w piątek od 15.00 do 16.0.

4. W najbliższy piątek, rozpoczniemy miesiąc październik. W kościele katolickim jest on poświęcony Matce Bożej. Chciejmy modlić się na różańcu, naśladując wielu świętych i błogosławionych w wielu naszych intencjach, w intencjach naszych rodzin, naszych dzieci, młodzieży, chorych, samotnych oraz za naszych zmarłych. Wszyscy potrzebujemy modlitwy! Różaniec jest doskonałym i sprawdzonym orężem w walce z naszymi grzechami i słabościami. Serdecznie zapraszam na wspólną modlitwę dzieci z naszej szkoły przynajmniej raz w tygodniu z rodzicami. Panie z Koła Żywego Różańca i wszystkich katolików. Nabożeństwa różańcowe w kościele parafialnym w Grzędzicach od wtorku do piątku o godz. 17.00, a po nim Msza św., a w niedzielę zmawiać będziemy tzw. ,,Różaniec parafialny”.

5. W przyszła niedzielę gościć będziemy w naszej wspólnocie Siostrę Nullę, Uczennicę Krzyża, która została uzdrowiona za wstawiennictwem Bł . Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego i była świadkiem w Jego procesie beatyfikacyjnym.

6. Zwracam się do nowych Rodzin, które zamieszkują naszą parafię, aby nie czekać z poświęceniem domu na tzw. kolędę. Zapraszam na poświęcenie mieszkania w dowolnym czasie. Chodzi również o możliwość wydania zaświadczenia odnośnie do bycia chrzestnym, przystąpienie dzieci i młodzieży do sakramentów. czy inne dokumenty. Nas obowiązuje RODO. Dziękuję tym Rodzinom, które już zaprosiły księdza proboszcza na poświęcenie swoich domów.

7. Dwa lata temu zapowiadaliśmy pielgrzymkę do Częstochowy, przez Poznań, Wieluń, gdzie pochowany jest ks. Zenon, a w drodze powrotnej Wrocław, Krzeszów i Bolków. Przez pandemię ta pielgrzymka była przekładana dwukrotnie. Cena tej pielgrzymi, planowanej dwa lata temu wynosiła 480 pl. Wszystkie znaki na niebie i na ziemi mówią, że tym razem do wyjazdu dojdzie w dniach 14.10-16.10. Koszt tej pielgrzymki to 540 pl. Większość z Was wpłaciła zaliczkę w wysokości 100 pl. Bardzo proszę o dokonywanie wpłat, czy to w niedzielę, czy po Mszach św. wieczornych od wtorku do piątku, abym zorientował się, czy wszyscy zapisani pojadą.

8. W tym tygodniu I piątek i I sobota miesiąca. W I piątek spowiedź św. od 16.30, w I sobotą rano od 09. Odwiedzę chorych naszej parafii z posługą duszpasterską, o godz. 11.30 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic Żywego Różańca, o 12.00 Msza św, a po niej comiesięczna zbiórka naszych ministrantów.

9. Przyszła niedziela, to pierwsza niedziela miesiąca października. Po Mszach św. możliwość spotkania z przedstawicielami Rady Parafialnej i uregulowania comiesięcznych składek.

10. Do stanu małżeńskiego przygotowują się:

11. Bóg zapłać za przygotowanie naszego kościoła na dzisiejszą liturgię Paniom Bieńkowskiej Ewelinie i Rudzkiej Katarzynie. Na przyszłą niedzielę prosimy Panie Tango Marzenę i Remiśko Agnieszkę.

12. Solenizantom i Jubilatom w nadchodzącym tygodniu składamy serdeczne życzenia obfitości łask Bożych oraz zdrowia, pogody ducha i wszelkiej ludzkiej życzliwości. Studentom życzymy mądrości i obfitości Bożych łask.

13. Bóg zapłać za dar wspólnej modlitwy, intencję Mszy św., Waszą życzliwość i ofiary na potrzeby naszej parafii, za ofiary na nasze Seminarium Duchowne w Szczecinie. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i udanego tygodnia. Szczęść Wam Boże!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 2021R.

 

1. Msze św. w kościele parafialnym w Grzędzicach w niedzielę rano o godz. 08.30, 13.00 dla dzieci i wieczorna o godz. 18.00. Rano w niedziele o 08.10 śpiewamy Godzinki ku czci Niep. Poczęcia NMP, w środę nowenna do MB Nieust. Pomocy /intencje

2. Biuro Parafialne czynne jest w piątek od 15.00 do 16.00, ale ważne, pilne sprawy uzgadniamy przez telefon.

3. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św., oraz dodatkowo w każdy piątek bezpośrednio po Mszy św. wieczornej. Ktoś potrzebuje skorzystać ze spowiedzi św., czy to przed ślubem, czy przed chrztem, czy przed niedzielą, czy mieć więcej czasu na sakrament pokuty i pojednania, ma taką okazję i możliwość.

4. Bóg zapłać za przygotowanie naszego kościoła na dzisiejszą liturgię Nowożeńcom, a na przyszłą niedzielę prosimy Panie Rudzką Katarzynę i Bieńkowską Ewelinę.

5. Bóg zapłać, za ofiary, jakie złożyliście w ubiegłą drugą niedzielę września na termoizolację plebanii.

6. Przekazuję serdeczne pozdrowienia od Ojca Dariusza. Uczestniczyłem w piątek w Jego srebrnym Jubileuszu kapłaństwa w Krakowie.

7. Od wczoraj w Kobylance mamy pierwsze w Polsce i na świecie sanktuarium bł. Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. W tej uroczystości wzięli udział Biskupi, parlamentarzyści. Cieszy nas, że asystę pełnili nasi Ministranci Studenci.

8. Zwracam się do nowych Rodzin, które zamieszkują naszą parafię, aby nie czekać z poświęceniem domu na tzw. kolędę. Zapraszam na poświęcenie mieszkania w dowolnym czasie. Chodzi również o możliwość wydania zaświadczenia odnośnie do bycia chrzestnym, przystąpienie dzieci i młodzieży do sakramentów, czy inne dokumenty. Nas obowiązuje RODO. Dziękuję tym Rodzinom, które zaprosiły księdza proboszcza na poświęcenie swoich domów.

9. Solenizantom i Jubilatom w nadchodzącym tygodniu składamy serdeczne życzenia obfitości łask Bożych oraz zdrowia, pogody ducha i wszelkiej ludzkiej życzliwości.

10. Wszystkie informacje, ogłoszenia duszpasterskie, intencje mszalne, dyżury sprzątania naszego kościoła, wywieszone są w gablocie, w przedsionku kościoła oraz na naszej stronie internetowej.

11. Bóg zapłać za dar wspólnej modlitwy, intencję Mszy św., Waszą życzliwość i ofiary na potrzeby naszej parafii, za ofiary na nasze Seminarium Duchowne w Szczecinie. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i udanego tygodnia. Szczęść Wam Boże!