Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Msze święte

Grzędzice

Niedziele i święta:

830; 1300 (dla dzieci); 1800

Dni powszednie:

wtorek - piątek 1700

 

Żarowo

niedziele i święta - 1100

 

Lubowo

niedziele i święta - 1000

 

Czytaj więcej

Ewangelia na tydzień

Ewangelia (Mt 5, 1-12a) Błogosławieni ubodzy duchem Słowa Ewangelii według świętego Mateusza Jezus, widząc tłumy, wyszedł na górę. A gdy usiadł, przystąpili do Niego Jego uczniowie. Wtedy otworzył swoje usta i nauczał ich tymi słowami: «Błogosław...

Czytaj więcej


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XVI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 2021 R.

 
1. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:
- 22.07. – Św. Marii Magdaleny
- 23.07. – Św. Brygidy
- 24.07. – Św. Kingi

2. Serdecznie witamy i pozdrawiamy przybyłych Gości do naszych rodzin i naszej parafii. Życzymy, aby Wasz pobyt pogłębiał więzy rodzinne i przyjazne.

3. W najbliższy czwartek 22.07. przypada 14 rocznica tragicznej śmierci śp. Ks. Proboszcza Zenona Łuczaka. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach. Przy tej okazji dziękuję tym Parafianom, którzy zamawiają za śp. Ks. Proboszcza Msze św. i pamiętają o Nim w listopadowych wypominkach.

4. Biuro Parafialne czynne jest w piątek o godz. 17.30, czyli bezpośrednio po Mszy św. wieczornej

5. Sprawy losowe zgłaszamy w Reptowie u ks. Proboszcza Pawła Ostrowskiego.

6. Bóg zapłać za przygotowanie naszego kościoła Nowożeńcom, a na przyszłą niedzielę prosimy Panie Karolinę Pietrykiewicz i Patrycję Radzinowską.

7. Bóg zapłać za ofiary, jakie złożyliście w ubiegłą, drugą niedzielę miesiąca lipca, na spłacenie termoizolacji plebanii w Grzędzicach.

8. Drogim Rolnikom życzymy dobrej pogody na czas żniw i obfitych plonów.

9. Solenizantom i Jubilatom w nadchodzącym tygodniu składamy serdeczne życzenia obfitości łask Bożych, opieki Matki Bożej, orędownictwa Świętych naszych Patronów, oraz zdrowia, pogody ducha i wszelkiej ludzkiej życzliwości.

10. Bóg zapłać za dar wspólnej modlitwy, intencję Mszy św., Waszą życzliwość i ofiary na potrzeby naszej parafii. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i udanego tygodnia. Szczęść Wam Boże! Wasz ks. Mirosław.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 2021 R.

 
1. Serdecznie witamy i pozdrawiamy przybyłych Gości do naszych rodzin i naszej parafii. Życzymy, aby Wasz pobyt, dostojni Goście pogłębiał więzy rodzinne i przyjazne.

2. Informuję, że w miesiącu lipcu, Msze św. w niedzielę bez zmian: czyli rano o 08.30, 13.00 i wieczorna o 18.00, a w tygodniu Msza św. w piątek o godz. 17.00/ intencje

3. Sprawy losowe załatwiamy w Parafii Reptowo u ks. Proboszcza Pawła Ostrowskiego. Telefon wywieszony jest na drzwiach kancelarii parafialnej.

4. Biuro Parafialne czynne jest w czasie wakacji też piątek, ale o godz. 17.30, czyli bezpośrednio po Mszy św. wieczornej.

5. Bóg zapłać za przygotowanie naszego kościoła Nowożeńcom, a na przyszłą niedzielę prosimy również Nowożeńców.

6. Bóg zapłać chorym naszej parafii za wczorajsze spotkania, dar modlitwy i ofiary na potrzeby naszej parafii.

7. Z radością informuję, że jest już woda w zakrystii w Grzędzicach.

8. Drogim Rolnikom życzymy dobrej pogody na czas żniw i obfitych plonów.

9. Solenizantom i Jubilatom w nadchodzącym tygodniu składamy serdeczne życzenia obfitości łask Bożych, opieki Matki Bożej, orędownictwa Świętych naszych Patronów, oraz zdrowia, pogody ducha i wszelkiej ludzkiej życzliwości.

10. Bóg zapłać za dar wspólnej modlitwy, intencję Mszy św., Waszą życzliwość i ofiary na potrzeby naszej parafii. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i udanego tygodnia. Szczęść Wam Boże!

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 2021 R.


1. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

   - 11.07.- św. Benedykta, patrona Europy

2. Serdecznie witamy i pozdrawiamy przybyłych Gości do naszych rodzin i naszej parafii. Życzymy, aby Wasz pobyt, pogłębiał więzi rodzinne i przyjazne.

3. Przypominam , że w miesiącu lipcu, Msze św. w niedzielę bez zmian: czyli rano o 08.30, 13.00 i wieczorna o 18.00, a w tygodniu Msza św. w piątek o godz. 17.00/ intencje/ Sprawy losowe w tym tygodniu zgłaszamy w Kobylance u ks. proboszcza Pawła Żórawińskiego. Kontakt jest wywieszony na drzwiach biura parafialnego.

4. Biuro Parafialne czynne jest w czasie wakacji w piątek o godz. 17.30, czyli bezpośrednio po Mszy św. wieczornej.

5. W najbliższa sobotę 10 lipca, rano, od 09.00 odwiedzę naszych Chorych z posługa kapłańską, o 11.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca, o 12.00 Msza św.

6. Przyszła niedziela, to druga niedziela miesiąca lipca. Przypominam, że ofiary składane na tacę przeznaczone są na spłacenie termoizolacji plebanii w Grzędzicach. Za Waszą pomoc serdecznie dziękuję.

7. Bóg zapłać za przygotowanie naszego kościoła Paniom Bury Paulinie i Żmijewskiej Oldze, a na przyszłą niedzielę prosimy Nowożeńców .

8. Z radością informuję, że jest już woda w zakrystii. Przy tej okazji dziękuję naszym Strażakom za pomoc.

9. Drogim Rolnikom życzymy dobrej pogody na czas żniw i obfitych plonów.

10. Solenizantom i Jubilatom w nadchodzącym tygodniu składamy serdeczne życzenia obfitości łask Bożych, opieki Matki Bożej, orędownictwa Świętych naszych Patronów oraz zdrowia, pogody ducha i wszelkiej ludzkiej życzliwości.

11. Bóg zapłać za dar wspólnej modlitwy, intencję Mszy św., Waszą życzliwość i ofiary na potrzeby naszej parafii. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i udanego tygodnia. Szczęść Wam Boże! Wasz ks. Mirosław.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 2021R

 

1. Rozpoczęły się wakacje. Dla jednych czas urlopu i wypoczynku, dla innych czas pracy przy żniwach i innych czynnościach gospodarczych. Wyjeżdżającym życzymy miłego wypoczynku i szczęśliwego powrotu, przybyłym Gościom dobrego czasu w naszej parafii. Bądźcie powitani i pozdrowieni. Przypominam jednak, że katolik nie ma wakacji od Pana Boga, modlitwy i niedzielnej Mszy św.

2. Informuję, że w miesiącu Lipcu, Msze św. w niedzielę bez zmian: czyli rano o 08.30, 13.00 i wieczorna o 18.00, a w tygodniu modlić będziemy się…/ intencje

3. Biuro Parafialne czynne jest w czasie wakacji w piątek o godz. 17.30, czyli bezpośrednio po Mszy św. wieczornej.

4. Jeżeli ktoś potrzebuje zaświadczenie o tożsamości chrześcijańskiej, spełnia warunki, chce otrzymać zgodę na sakrament po za parafią, to bardzo proszę zgłosić się do biura parafialnego do 30 czerwca. Kapłan zastępujący nie posiada uprawnień w wydaniu takich zaświadczeń.

5. Sprawy losowe w lipcu zgłaszamy w parafii Reptowo do ks. Proboszcza Pawła Ostrowskiego. Nr telefonu wywieszony jest na drzwiach Biura Parafialnego.

6. Serdeczne podziękowania pragnę przekazać tym wszystkim, którzy przyczynili się do współorganizowania Uroczystości Odpustu ku czci św. Ap. Piotra i Pawła w Grzędzicach, za zorganizowanie VI Festynu Odpustowego. Rodzinom, które przygotowały dary gastronomiczne, tym, którzy wsparli finansowo. Panu Organiście za piękną oprawę muzyczną Mszy św., zorganizowanie grupy muzyków, którzy pięknym śpiewem i grą na instrumentach uświetnili naszą doroczną Uroczystość, naszym Ministrantom za ich posługę przy ołtarzu, naszym Druhom Strażakom, którzy przygotowali stoły na placu, oraz wszystkim obecnym na Mszy św. za życzliwość i modlitwę! A na pikniku za atmosferę braterstwa. Następny odpust za rok.

7. Bóg zapłać za przygotowanie naszego kościoła Paniom Maciejczak Annie i Maciejczak Ewie, a na przyszłą niedzielę prosimy Panie Bury Paulinę i Żmijewską Olgę .

8. Przyszła niedziela, to pierwsza niedziela miesiąca lipca. Możliwość uregulowania składek na Radę Parafialną po Mszy św.

9. Przypominam wyjeżdżającym do Medjugorie o trzeciej racie wpłaty.

10. Solenizantom i Jubilatom w nadchodzącym tygodniu składamy serdeczne życzenia obfitości łask Bożych, opieki Matki Bożej, orędownictwa Świętych naszych Patronów oraz zdrowia, pogody ducha i wszelkiej ludzkiej życzliwości.

11. Bóg zapłać za dar wspólnej modlitwy, intencję Mszy św., Waszą życzliwość i ofiary na potrzeby naszej parafii. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i udanego tygodnia dzieciom i młodzieży bezpiecznych wakacji. Szczęść Wam Boże! Wasz ks. Mirosław.

ODPUST


Ku czci Patronów naszej Parafii

św. Apostołów Piotra i Pawła

w sobotę 26.06. o godzinie 17.00.

Pontyfikalnej Mszy św. przewodniczył

będzie Ksiądz Paweł OSTROWSKI,

pasterz parafii w Reptowie.
Po Mszy św. zapraszamy na

,,ODPUST Z PIKNIEKIEM”

na placu kościelnym