Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Msze święte

Grzędzice

Niedziele i święta:

830; 1300 (dla dzieci); 1800

Dni powszednie:

wtorek - piątek 1700

 

Żarowo

niedziele i święta - 1100

 

Lubowo

niedziele i święta - 1000

 

Czytaj więcej

Ewangelia na tydzień

Ewangelia (Mt 5, 1-12a) Błogosławieni ubodzy duchem Słowa Ewangelii według świętego Mateusza Jezus, widząc tłumy, wyszedł na górę. A gdy usiadł, przystąpili do Niego Jego uczniowie. Wtedy otworzył swoje usta i nauczał ich tymi słowami: «Błogosław...

Czytaj więcej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA 2020R.

 

1. Msze św. w kościele parafialnym w Grzędzicach w niedzielę rano o godz. 08.30, 13.00 dla dzieci i wieczorna o godz. 18.00. Rano w niedziele o 08.10 śpiewamy Godzinki ku czci Niep. Poczęcia NMP, a w tygodniu od wtorku do piątku o godz. 17.00. W środę nowenna do MBNP. /intencje

2. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św., oraz dodatkowo w każdy piątek bezpośrednio po Mszy św. wieczornej. Ktoś potrzebuje skorzystać ze spowiedzi św., czy to przed ślubem, czy przed chrztem, czy przed niedzielą, czy mieć więcej czasu na sakrament pokuty i pojednania, ma taką okazję i możliwość.

3. Dzisiejszą niedzielą kończymy Rok Liturgiczny. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy kolejny w naszym życiu ADWENT, czas wyciszenia, modlitwy i radosnego oczekiwania przyjścia Pana w Betlejem.

4. Już od dzisiejszej niedzieli można nabyć poświęcone opłatki na tegoroczne wieczerze wigilijne. Tak jak na Wielkanoc święcimy pokarmy i dzielimy się święconką, tak na Boże Narodzenie święcimy opłatki, aby poświęconym białym znakiem miłości i pokoju, dzielić się życzliwością wśród swoich najbliższych.

5. W Adwencie, w naszych kościołach możemy nabyć świece adwentowe. Dochód ze sprzedaży Caritas przeznacza na paczki żywnościowe dla najuboższych rodzin, wieczerze wigilijne dla bezdomnych, wspieranie świetlic środowiskowych, dofinansowanie kolonii i półkolonii letnich dla dzieci z ubogich rodzin. Za zrozumienie i chęć dzielenia się z uboższymi – Bóg zapłać

6. Uprzejmie informuję, że w czasie Adwentu, Bożego Narodzenia do 02.02, oraz w Wielkim Poście, nie dekorujemy naszych kościołów kwiatami. W tym czasie są tzw. Dekoracje okolicznościowe. Dbamy jedynie o czystość naszej świątyni, czyli sprzątamy. Ale, żeby było uczciwie wobec tych rodzin, które w ciągu roku z racji dyżuru sprzątania organizują piękne bukiety, to zamiast kwiatów, w tych wymienionych okresach liturgicznych tworzymy tzw. fundusz na dekoracje z okazji Bożego Narodzenia, czyli montaż szopki , Wielkanocy, czyli tzw. Ciemnica i Grób Pański, oraz wiosenne kwiaty na plac kościelny przy pomnikach. Te ofiary składamy Pani Danucie Martynowskiej, której dziękuję za koordynacje dyżurów sprzątania...

7. Biuro Parafialne w czasie pandemii funkcjonuje zdalnie. Wszelkie sprawy kancelaryjne należy zgłaszać telefonicznie. W czasie rozmowy podejmiemy decyzje o załatwieniu i sfinalizowaniu spraw duszpasterskich.

8. Ostatni tydzień modlitw za naszych zmarłych poleconych w tegorocznych wypominkach.

9. Bóg zapłać za przygotowanie naszego kościoła na dzisiejszą liturgię, Paniom Mańkowskiej Monice i Famulskiej Joannie , a na przyszłą niedzielę prosimy Panie Dulęba Jadwigę i Wolską Annę.

10. Pięknie dziękujemy naszym ministrantom i uczniom klas VII i VIII dziękujemy za wczorajsze grabienie liści!

11. Solenizantom i Jubilatom w nadchodzącym tygodniu składamy serdeczne życzenia obfitości łask Bożych, oraz zdrowia, pogody ducha i wszelkiej ludzkiej życzliwości.

12. Bóg zapłać za dar wspólnej modlitwy, intencję Mszy św., Waszą życzliwość i ofiary na potrzeby naszej parafii, składane na tacę i przesyłane na konto parafii, które umieszczone jest na stronie internetowej, oraz na nasze AWSD w Szczecinie. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i udanego tygodnia. Szczęść Wam Boże!