Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Msze święte

Grzędzice

Niedziele i święta:

830; 1300 (dla dzieci); 1800

Dni powszednie:

wtorek - piątek 1700

 

Żarowo

niedziele i święta - 1100

 

Lubowo

niedziele i święta - 1000

 

Czytaj więcej

Ewangelia na tydzień

Ewangelia (Mt 21, 1-11) Wjazd Jezusa do Jerozolimy Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza Gdy się zbliżyli do Jerozolimy i przyszli do Betfage na Górze Oliwnej, wtedy Jezus posłał dwóch uczniów, mówiąc im: «Idźcie do wsi, która jest przed wami...

Czytaj więcej

W piątek 22 kwietnia w kościele w Grzędzicach dzieci ze Szkoły Podstawowej im św. Jana Pawła II przedstawiły okolicznościowy spektakl, poświęcony 1050 rocznicy chrztu Polski.

W przygotowanych, historycznych strojach, dzieci naszej szkoły znakomicie przypominały zebranym w kościele wiernym tamten klimat, kiedy to książę Mieszko I, w trosce o losy naszych ziem, przyjął chrzest z rąk biskupa Jordana.

Nad spektaklem czuwała Pani Anna Płuciennik, która opracowała okolicznościowe teksty historyczne.

Witając zebranych w kościele, Pani Dyrektor Danuta Stankiewicz podkreśliła znaczenie i społeczne i polityczne i religijne przyjęcia chrztu.

Na zakończeni ksiądz proboszcz dziękując dzieciom, oraz Pani Annie, podkreśl role chrztu Polski w wymiarze duchowym i religijnym, dziękując Bożej Opatrzności za łaskę chrztu św. każdego z obecnych i życzył wszystkim zebranym stałej pielęgnacji swojego chrześcijaństwa.

Dzieci, w wyrazie podziękowania za zaangażowanie i postawę, otrzymały słodki upominek.

A następne wydarzenie religijno-kulturalne w niedzielę 22 maja.