Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Msze święte

Grzędzice

Niedziele i święta:

830; 1300 (dla dzieci); 1800

Dni powszednie:

wtorek - piątek 1700

 

Żarowo

niedziele i święta - 1100

 

Lubowo

niedziele i święta - 1000

 

Czytaj więcej

Ewangelia na tydzień

Ewangelia (Mt 21, 1-11) Wjazd Jezusa do Jerozolimy Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza Gdy się zbliżyli do Jerozolimy i przyszli do Betfage na Górze Oliwnej, wtedy Jezus posłał dwóch uczniów, mówiąc im: «Idźcie do wsi, która jest przed wami...

Czytaj więcej

Mszą św. dziękczynną rozpoczęli Druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Żarowie swój Jubileusz.

70 lat istnienia OSP w Żarowie obchodzili w niedzielę 8 maja 2016r. Strażacy w Żarowie.

Podczas Mszy św. dziękczynnej, przy licznie zebranych w kościele i strażaków z rodzinami i mieszkańców modlono się za żyjących, za tych co odeszli oraz za chorych druhów.

W homilii ks. proboszcz zwrócił uwagę na szczególną służbę naszych Strażaków:

 

,,To już siedemdziesiąt lat, przenikliwy głos syreny alarmowej, bez względu na pogodę, porę roku, rozrywa ciszę nocy i gwar dnia. Przerywa sen, pracę i odpoczynek strażaków ochotników z Żarowa, spieszących z pomocą życiu i mieniu, zagrożonym przez żywioły. Jest to niezwykle szlachetna służba”

Ks. proboszcz również podziękował Strażakom za ich postawę, za to, co uczynili i czynią dla wspólnoty i Kościoła. ,,Oprócz akcji ratowniczych, uczestniczycie w życiu religijnym naszej parafii, szczególnie w wielkich uroczystościach. A już do tradycji należy wystawianie symbolicznej warty przy Grobie Pańskim i udział w wielkiej procesji Zmartwychwstania i Bożego Ciał. Gratuluję Wam waszej odwagi w wyznawaniu wiary. Takich bohaterów nie powstydziłby się św. Florian – nasz Patron, ani Chrystus” powiedział ks. proboszcz

Pod koniec okolicznościowego kazania, ks. Mirosław -  kapelan OSP Stargard złożył Strażakom życzenia:

,,Życzę Wam byście cieszyli się szacunkiem, zaufaniem i uznaniem społecznym, błogosławieństwem Boga, orędownictwem św. Floriana i dobrą kondycją fizyczną i duchową Bogu na chwałę – ludziom na ratunek. Szczęść Wam Boże”

No koniec Mszy św. ks. kapelan powierzył Brać strażacką Matce Bożej – Królowej Polski.

Po Mszy św. w remizie strażackiej odbyło się braterskie spotkanie przy tradycyjnej grochówce.