Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Msze święte

Grzędzice

Niedziele i święta:

830; 1300 (dla dzieci); 1800

Dni powszednie:

wtorek - piątek 1700

 

Żarowo

niedziele i święta - 1100

 

Lubowo

niedziele i święta - 1000

 

Czytaj więcej

22 czerwca, w Roku Miłosierdzia, nasza wspólnota parafialna przeżywała doroczny Odpust ku czci św. Apostołów Piotra i Pawła. Uroczystościom przewodniczył ks. Biskup profesor Henryk Wejman.

W czasie Mszy św. młodzież  naszej parafii przyjęła sakrament dojrzałości chrześcijańskiej – BIERZMOWANIE.

W homilii wygłoszonej przez Księdza Biskupa usłyszeliśmy min. znaczenie darów Ducha św., jakie otrzymujemy w sakramencie bierzmowania. ,,Można powiedzieć Panu Bogu nie, mówił ks. Biskup. Człowiek jest wolny! Ale w imię jakiej wartości mamy budować swoje życie?”  Dalej , ks. Bp zachęcał na otwartość i pielęgnację otrzymanych darów.

Po Komunii św. młodzież podziękowała Księdzu Biskupowi za udzielenie sakramentu. Nowobierzmowani zwrócili się również ze słowami wdzięczności do swoich Rodziców, zapewniając o swojej miłości i wdzięczności.

Ks. proboszcz, dziękując Księdzu Biskupowi za Jego posługę w parafii, zwrócił się w słowach wdzięczności do wszystkich Parafian. Życzył młodzieży, aby nie wstydzili się Chrystusa, aby Go zawsze zapraszali do swojej codzienności. Ks. proboszcz podziękował Rodzicom za ich postawę, życzliwość, przygotowanie uroczystości i dobrą współpracę, oraz za ufundowanie nowego trójdźwiękowego gongu do Mszy św. Przedstawił laureatów w konkursie ministranckim, w którym nagrodą główną jest wyjazd na pielgrzymkę do Wilna.

Po zakończeniu Mszy św. Rada Sołecka z Panią Sołtys na czele zorganizowała pierwszy ,,festyn odpustowy” na placu kościelnym, który ucieszył wszystkich uczestników uroczystości.