Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Msze święte

Grzędzice

Niedziele i święta:

830; 1300 (dla dzieci); 1800

Dni powszednie:

wtorek - piątek 1700

 

Żarowo

niedziele i święta - 1100

 

Lubowo

niedziele i święta - 1000

 

Czytaj więcej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NA V NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ 2022R.

 1. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:
16.05 – św. Andrzeja Boboli. Jest to Dzień Imienin naszego księdza Abpa Metropolity. Pamiętajmy o dostojnym Solenizancie w naszych modlitwach.

2. Biuro Parafialne czynne będzie w piątek wyjątkowo od 15.30 do 16.30. W ważnych, pilnych sprawach kontaktujemy się przez telefon.

3. Okazja do spowiedzi św. przed KAŻDĄ Mszą św. w dni powszednie i w niedzielę, pół godziny przed Mszą św., oraz, w każdy piątek bezpośrednio po Mszy św. wieczornej. Zawsze można się umówić na duchową rozmowę i sakrament pokuty w dogodnym terminie dla zainteresowanych.

4. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie Rodziców Kandydatów do Bierzmowania, czyli uczniów klas VIII.

5. Nabożeństwa majowe w kościele parafialnym od wtorku do piątku o godz. 17.00, a w niedzielę o godzinie 18.00. Po nabożeństwach Msza św. Nabożeństwo majowe przy kapliczce na,, majątku” o godz. 18.00.

6. W najbliższą sobotę przeżywać będziemy I Rocznicę Komunii św., Msze św. dziękczynne w Żarowie o 10.00, w Grzędzicach o 12.00. W związku z rocznicą, dzieci będą miały próbę w Grzędzicach w piątek o 14.00, o 15.00 spowiedź św.; Dzieci w Żarowie próbę będą miały w piątek o godz. 18.00, a po niej spowiedź.

7. Do stanu małżeńskiego przygotowują się: Gregoruk Piotr, kaw. zam. w Lipniku i Szubczyńska Aleksandra, panna, zam. w Grzędzicach. Wszelkie przeszkody kanoniczne należy zgłosić w biurze parafialnym.

8. Rozpoczęliśmy w zakrystii montaż okna uchylnego, tak, aby w kościele była prawidłowa cyrkulacja powietrza, aby uniknąć dostania się wilgoci do wewnątrz świątyni.

9. W ostatni piątek prezes firmy dekarskiej poczynił wstępne koszty naprawy naszego dachu po lutowych wichurach. Przy okazji naprawy, uda nam się poprawić pozostałe uszkodzone miejsca dachu, zwłaszcza nad organami, aby nam żaden żywioł nie zagrażał.

10. Solenizantom i Jubilatom w nadchodzącym tygodniu składamy serdeczne życzenia obfitości łask Bożych, opieki Matki Bożej, orędownictwa Świętych naszych Patronów oraz zdrowia, pogody ducha i wszelkiej ludzkiej życzliwości.

11. Dziękuję nowym mieszkańcom naszej parafii za zaproszenia na poświęcenie swojego domu.

12. Bóg zapłać za ofiary, jakie złożyliście w ubiegłą, drugą niedzielę miesiąca maja na termoizolacje plebanii w Grzędzicach/ witraż w Żarowie.

13. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą Mszę św. Paniom Kijowskiej Alinie i Sikorskiej Agnieszce wraz z mężami, a na przyszłą niedzielę prosimy Rodziców Dzieci Rocznicowych. Rodzicom Dzieci Pierwszokomunijnych dziękuję za skoszenie trawy na placu kościelnym.

14. Bóg zapłać za dar wspólnej modlitwy, intencję Mszy św.. ofiary na potrzeby i utrzymanie naszej parafii i Seminarium Duchowne, jakie składacie , czy to na tacę, czy na konto parafii, czy w innej formie. Dziękuję za wszelką życzliwość. Życzymy dobrej niedzieli i udanego tygodnia, zdrowia. Szczęść Wam Boże. Wasz ks. Mirosław.